Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-04-07, 01:12   #1
zecky
Polako se zagrijava

Član foruma od: 25.04.2007
zecky je na dobrom putu
Početno Tov junadi

Ajd pošto se bavim tovom junadi otvorit æu tu temu da malo nešto poprièamo i o tome.

Å*to tovite, èime hranite, gdje nabavljate telad, kamo plasirate robu, itd...
zecky je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 27-04-07, 10:02   #2
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Ja se ne bavim tovom, imam farmu muznih krava, znaima me Zecky koje pasmine goveda koristiš za tov?
Nepročitano 27-04-07, 13:30   #3
zecky
Polako se zagrijava

zecky je na dobrom putu
Početno

Za tov uglavnom kupujemo simentalac i to nam je reklo bi se "naša politika" a znamp kupiti i pokojeg križanca simentalaca i holsteina, smeðe, sivo, ako želimo što prije napuniti tov a to nam uglavnom diktira ponuda na tržištu. Najviše pokušavamo izbjeæi èisti holstein.

Bio nam je prijašnjih godina poprilièno veliki problem i napuniti tovilište a ne da smo još i mogli birati robu. Razlog je bio što su svu pravu robu odvozili dalmatinci a i dizali su cijenu. Išli smo i mi u otkup s cijenom kao i oni ali jdenostavno oni su prisutni veæi niz godina na tom mojem podruèju i bili su stalni kupci tako da ja sa potrebama od 60 komada i kuponjom 2-3 puta na godinu sam teško nalazio robu.

Prije smo i mi imalo krave 6 komada ali smo odustali od toga, te prostorije preuredili i sad i tu tovimo junad. Koliko krava imaš, koje pasmine
Nepročitano 27-04-07, 22:17   #4
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Trenutno imam 30 krava + 30 komada podmlatka!
Holstein pasmine!
Nepročitano 27-04-07, 23:07   #5
Željko
Regularni Član

Član foruma od: 07.04.2007
Željko je na dobrom putu
Početno

Dali ima netko da kupuje Holstein telad od 10 do 40 dana starosti?
Željko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-04-07, 07:13   #6
zecky
Polako se zagrijava

zecky je na dobrom putu
Početno

Mario onda neèemo ništa trgovati

Željko koliko znam Belje kupuje svu telad koja se dopremi na otkup i to po pristojnoj cijeni...
Nepročitano 06-05-07, 12:46   #7
Jadranko
Gost

Početno

Junad vs Telad

Ajd malo ovako,,u cemu je razlika izmedju te dvije sorte tako da kazem.
Sta se bolje prodaje ili bolje receno sa cime je bolje pocet??
Mislim na tovljenje istih.

E sad jos jedno malo duze pitanje,pa vas molim za strpljenje :D
Pazi ovako:
Sa svojom lovom napravim objekat za caa.20-30 teladi-junadi.
Kupim Traktor(novi-polovni)nije bitno i dodatne strojeve.Sve sa svojom lovom.
Fali mi zemlje....E to uzmem u najam jer toga ima kod nas na pretek.
E za zemlju neznam bas sa svojom lovom ili kako je bolje..??

I poslje toga recimo da nadjem neko trziste gdje bi mogao plasirati robu.
Sta ja mogu dobit od nase lijepe drzave???
mislim ima li ikakvih povrata-pomoci-ili sta ja znam...
posto planiram tako nesto u skoroj buducnosti..
meni je iskreno receno dopizdio zivot u inozemstvu.
e posto sam ja rodjeni slavonac=seljak meni to jako fali.

pa sad sta kazete,,tj. pametna ili luda ideja..
dali se to moze odradit ili ne ????
hvala velika
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-05-07, 18:15   #8
branko
Gost

Početno

Citiraj:
od teleta ces uvijek napraviti junca ali obratno nikako :lol:

no dobro sala mala, ali zbilja neznam odkud da pocnem u u objasnjavanju, pa najbolje od pocetka , znaci od ljubavi izmedju gospodje krave i gospona veterinara nastane tele, tele kad odraste postane june, znaci najkrace receno junad je odrasla telad. :P ali gdje je tocno granica izmedju jednog i drugog tesko je reci, ali obicno telad s tezinom od cca 120 na vise kg stavlja se u tov, ako je tezine od oko 250 do 300 kg onda kod nas zovu èoklin, a valjda poslije 300 kg postaje junica ili bik. u mnozini je junad tj. junad je rijec koja nema jedninu vec je u jednini ili junica ili bik :lol: :lol: (sorry ali neznam kaj mi je nekako sam raspolozen za zafrkanciju )
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-05-07, 21:13   #9
Jadranko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od branko
Citiraj:
od teleta ces uvijek napraviti junca ali obratno nikako :lol:

no dobro sala mala, ali zbilja neznam odkud da pocnem u u objasnjavanju, pa najbolje od pocetka , znaci od ljubavi izmedju gospodje krave i gospona veterinara nastane tele, tele kad odraste postane june, znaci najkrace receno junad je odrasla telad. :P ali gdje je tocno granica izmedju jednog i drugog tesko je reci, ali obicno telad s tezinom od cca 120 na vise kg stavlja se u tov, ako je tezine od oko 250 do 300 kg onda kod nas zovu èoklin, a valjda poslije 300 kg postaje junica ili bik. u mnozini je junad tj. junad je rijec koja nema jedninu vec je u jednini ili junica ili bik :lol: :lol: (sorry ali neznam kaj mi je nekako sam raspolozen za zafrkanciju )
ma nema frke!!!
al mi nisi pomogao sa ovim drugim pitanjem ama bas nikako...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-05-07, 21:42   #10
branko
Gost

Početno

Citiraj:
al mi nisi pomogao sa ovim drugim pitanjem ama bas nikako...
sto se tice poticaja mislim da je zvone negdje stavio neki link ili popis poticaja za tov, a to ti je najbolje provjeriti kod savjetodavne sluzbe. kod mene u blizoj okolici ima trojica koje ja znam da se bave tovom s time da najmanji tovi oko 80 komada u turnusu. koliko sam cuo iz razgovora s njima tov junadi zahtjeva puno manje rada od proizvodnje mlijeka, jer oni vecinom sav kukuruz siliraju ( cijela stabljika ili zrno) a i sam objekat za tov je puno jednostavnije napraviti. uglavnom ova dvojica vecih (tove svaki po cca 200 do 300 komada) oba imaju nove traktore i ostale strojeve. naravno da ti je obavezna mixerprikolica osim ako ne mislis od jutra do mraka pripremati hranu rucno. ovdje imas dvije slike da vidis otprilike kako moze izgledati objekat za tov http://www.farmphoto.com/fpv2/message.a ... 013#375013 neki nemaju ove cijevi vodoravno vec okomito samo zabetonirane na razmak od cca 50 cm (nisam 100% sigurana vec govorim odokativno). a sto se tice plasman to ti kao i sa svime kod nas kako se snadjes ali koliko sam cuo ove nemaju problema s plasmanom.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
govedarstvo

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Renoviranje farmi i staja za tov junadi... Ivica Blagaj Stočarstvo 74 08-10-13 13:54

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:29.