Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo Farma srna
Stočarstvo Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso, mlijeko, mast te raznih sirovina kao što su koža, vuna, krzno, dlaka, perje, rogovi i papci...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-06-11, 00:50   #1
Gustavo
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.12.2008
Gustavo će uskoro postati poznat
Početno Farma srna

Da li postoji slična farma negdje kod nas i da li zna netko više o tome?
Gustavo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-06-11, 10:29   #2
MOCO
Uvaženi Član

MOCO avatar

Član foruma od: 23.02.2010
MOCO je na dobrom putu
Početno

imao je neki lik što ima autokuću (lozić mislim,ali nisam siguran) on je valjda imao ili ima jelene.
To je inaće jako popularno u Austriji i južnoj Njemačkoj, jako puno farmera koji se više nemogu pokriti s proizvodnjom mlijeka ili im je dopizdilo raditi dan i noć za nakraju ništa,prelaze na uzgoj srna, ali oni imaju i dobre uvjete tj. svoje pašnjake u brdima i brdskim šumama samo su dodatno ogradili i postavili hranilišta. Kažu da je jedino problem kada se ide u hvatanje divljači,jer onda navodno znaju poluditi i probiti te ograde.
MOCO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-11, 10:36   #3
outlanderzg
Aktivni Član

Član foruma od: 01.01.2011
outlanderzg će uskoro postati poznat
Početno

Probaj tu

http://www.visnjica.hr/hr/uzgajaliste_divljaci/

Imaju na nekoliko tisuća komada, niti sami ne znaju točan broj, bar su tak meni rekli.
outlanderzg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-11, 11:41   #4
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od MOCO Vidi poruku
imao je neki lik što ima autokuću (lozić mislim,ali nisam siguran) on je valjda imao ili ima jelene.
To je inaće jako popularno u Austriji i južnoj Njemačkoj, jako puno farmera koji se više nemogu pokriti s proizvodnjom mlijeka ili im je dopizdilo raditi dan i noć za nakraju ništa,prelaze na uzgoj srna, ali oni imaju i dobre uvjete tj. svoje pašnjake u brdima i brdskim šumama samo su dodatno ogradili i postavili hranilišta. Kažu da je jedino problem kada se ide u hvatanje divljači,jer onda navodno znaju poluditi i probiti te ograde.
upravo iz ovih razloga je moj poznanik iz njemačke počeo sa uzgojem Lopatara. Prodao krave,ogradio nekoliko hektara livade sa šumama i počeo sa uzgojem.
On svoje nehvata nego kad prodaje meso popenje se na svoju čeku i odstreli ono šta mu treba. Kaže da to obično radi kad je nevrijeme i kad grmi da ga nebi skužili pa pobjegnu u šumu i onda ih mora loviti iako je sve ograđeno.
Tamo postiže cijenu i do 28 Eura po kg.
Nepročitano 23-06-11, 11:46   #5
VOJVODJANIN
Aktivni Član

VOJVODJANIN avatar

Član foruma od: 20.01.2011
VOJVODJANIN će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od seljačić Vidi poruku
upravo iz ovih razloga je moj poznanik iz njemačke počeo sa uzgojem Lopatara. Prodao krave,ogradio nekoliko hektara livade sa šumama i počeo sa uzgojem.
On svoje nehvata nego kad prodaje meso popenje se na svoju čeku i odstreli ono šta mu treba. Kaže da to obično radi kad je nevrijeme i kad grmi da ga nebi skužili pa pobjegnu u šumu i onda ih mora loviti iako je sve ograđeno.
Tamo postiže cijenu i do 28 Eura po kg.
Pošto vidim da si lovac, kako se ne organizuješ da ideš da mu pomogneš u tom teškom "poslu"? :rolfer:
Nepročitano 23-06-11, 11:49   #6
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od VOJVODJANIN Vidi poruku
Pošto vidim da si lovac, kako se ne organizuješ da ideš da mu pomogneš u tom teškom "poslu"? :rolfer:
nije mi dao da pucam.on je policajac pa se drži zakona ko lud. mada sam jednom naručio srnu kod njega(cijelu) pa je nije mogao donijeti do mene jer je radio pa sam morao ići u policijsku stanicu po nju.možete misliti kako je to izgledalo kad sam iznio gajbu sa mesom iz policije.:rolfer:
Nepročitano 23-06-11, 14:22   #7
Gustavo
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.12.2008
Gustavo će uskoro postati poznat
Početno

To možda ne bi bio loš biznis, ogradim ovih 2 hektara zemlje s voćnjakom, zasadim tu još neku šumu, najbolje akaciju koja brzo raste i pustit srne neka brste, ionako mi rade štetu po voćnjaku. Jel daje država kakav poticaj za tu vrstu posla?
Gustavo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-11, 15:09   #8
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Super biznis, a ne na 2 hektara. :mrgreen:

Mislim da trebaš bar jednu nulu iza.
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-11, 16:25   #9
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Gustavo Vidi poruku
To možda ne bi bio loš biznis, ogradim ovih 2 hektara zemlje s voćnjakom, zasadim tu još neku šumu, najbolje akaciju koja brzo raste i pustit srne neka brste, ionako mi rade štetu po voćnjaku. Jel daje država kakav poticaj za tu vrstu posla?
čuj raspitaj se.mogao bi početi sa 2ha ali sa manje jedinki.U Hrvatskoj imaš nekoliko farmi jelena lopatara,ja sam bio kod jedne u blizini Karlovca.Neznam kako i kome plasiraju meso,ali za početak radi za svoje potrebe a ostalo će doći na svoje kad se pročuje za tebe. Najbolje da se povežeš sa farmama i da se kod njih posavjetuješ jer neke farme surađuju radi prometa mužjaka u stadima zbog oplemenjivanja krvi.Ali nemoj zaboraviti da ta iskustva podijeliš ovdje sa nama.
Nepročitano 23-06-11, 23:03   #10
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Član foruma od: 14.12.2010
Hrvach će uskoro postati poznat
Početno

U Gorskom kotaru ima dosta tzv. gatera s jelenima lopatarima, muflonima i sličnom divljači. Poznam ljude koji gore imaju gater s lopatarima i prodaju žive jedinke ili meso. Nikad nisam pitao za cijenu po kojoj prodaju,ali da im se ne isplati ne bi držali. To je inače jako zahvalno za držanje jel je briga puno manja nego oko krava,svinja i ostale domaće životinje. Ako imaju dosta trave i grmlja i ako im se osigura voda briga je minimalna. Ako ih planiraš pustiti u voćnjak voćke jednostavno zaštiti sa onom žicom protiv divljači, sve voće koje padne na pod i inače bi propalo to će srne pojest, kad pojedu to mora izaći nekud van,pa imaš i gnojenje osigurano. Inače ovi jeleni za koje sam pričao na početku posta su tolko mirni da jedu iz ruke, košuta se okoti pred ljudima bez straha. Kad ih prodaju onda ih uspavaju s puškom za uspavljivanje i voze kuda treba.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Iznajmljuje se farma koka nosilica kapaciteta 12000 komada Ranko Ponuda 4 26-04-13 01:18

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:29.