Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 16-12-17, 17:13   #511
bibos1w
Polako se zagrijava

bibos1w avatar

Član foruma od: 04.11.2012
bibos1w je na dobrom putu
Početno Re: Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

Dal ima netko kontakt za električara da mi pregleda struju na tv. Treba doći do mene jer tv nije registriran.
Lokacija je okolica Garešnice, Bjelovarska županija!

Hvala

Nepročitano 16-12-17, 18:33   #512
ARNO
Super Uvaženi Član

ARNO avatar

Član foruma od: 10.01.2011
ARNO je nebrušeni draguljARNO je nebrušeni draguljARNO je nebrušeni draguljARNO je nebrušeni dragulj

Već rečeno dogovori sa Filipanom , on ga ako treba i odveze i sve rješi ,,,
ARNO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-12-17, 09:56   #513
bibos1w
Polako se zagrijava

bibos1w avatar

Član foruma od: 04.11.2012
bibos1w je na dobrom putu

Hvala! ;-)

Posljednje uređivanje od bibos1w : 17-12-17 at 10:06
bibos1w je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-06-18, 22:01   #514
Fritz1
Početnik

Član foruma od: 11.06.2018
Fritz1 je na dobrom putu

Pozdrav, novi sam ovdje ali dosta vremena sam proveo kao gost citajuci ovu temu.. Imam problem sa reglerom na tv523. Stari regler marke 'cajavec' original je krepao i nabavio sam novi marke 'saprisa', citao sam o njemu ali ovaj moj ima pin na konektori "viska". Na motoru je originalni dinamo i na ler gasu sam izmjerio 12-13v izmjenicne struje na obe zice, otpor nisam mjerio jer pretpostavljam da su ispravni namotaji kad daje takvu struju. Problem je sto sam ja spojio regler po shemama koje sam ovdje vidio ali on,niti pali kontrolnu lampicu niti ispravlja struju i puni. Stavit cu slike reglera i napisat sta sam gdje spojio. Na lijeve tri sam spojio izlaze iz namotaja. Crvena u sredinu i zute sastrane(ispod pina je simbol izmjenicne struje, na konektoru R,G,G), zatim na gornju siroku +B direktni plus iz akumulatora(preko anlasera), ispod te lijevo(oznaka W) nisam nista spojio jer tog nema na shemama koje sam vidio a s iskustva na autima to bi trebo iti na obrtaljku, desno od te(na regleru simbol kljuca, na konektoru C) sam spojio kontakt sa bravice da daje struju kad se kljuc okrene, na najdonju s desne strane (simbol zarulje na regleru, na konektoru L.E.) sam spojio kontrolnu lampicu koja bi trebala svijetliti kad se kljuc okrene na kontakt. Mozda sam negdje u spajanju pogrijesio a mozda je neispravan regler makar je nikad koristen. I da napomenem bravica je starijeg tipa ima kontakt1,kontakt2 i paljenje, nema svijetla na kljuc nego posebno prekidace. Ispricavam se na dugoj poruci al pokusao sam poblize objasnit problem da lakse nademo rjesenje.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	IMAG0177.jpg
Pregledi:	38
Veličina:	37.4 kB
ID:	19145   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	IMAG0176.jpg
Pregledi:	37
Veličina:	35.4 kB
ID:	19146  
Fritz1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-06-18, 06:06   #515
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

a masa , jel si ga dobro spojio na motor ...ostrugao boju , hrđu itd.?
Nepročitano 12-06-18, 10:07   #516
stjepko
Regularni Član

Član foruma od: 15.04.2010
stjepko ima spektakularnu aurustjepko ima spektakularnu auru

Da je spajanje orginalnog reglera možda bi i mogao pomoći, ali ovako ne, al se moram zapitati kakvu signalnu sijalicu spominješ, koliko ja poznajem orginalni tomo nema signalnu sijalicu za punjenje, a i ne treba mu. Ona se jedino stavlja kada se ugrađuje alternator

Sijalica kontrole ulja se ne vidi od poluge gasa.
stjepko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-06-18, 11:30   #517
Fritz1
Početnik

Član foruma od: 11.06.2018
Fritz1 je na dobrom putu

Di je bio stari regler bilo je samo povrsinske korozije malo to sam sastrugao i spojio masu na kuciste reglera sa sarafom. Razmisljo sam da bi mozda masa bila na kojem od ovih pinova ali nisam ipak spajao da nebi bilo da se pokvari prije nek proradi.
Kontrolnu lampicu cu napravit jos jednu ili ovu nazad prespojit na tlak ulja, ovo mi je samo testno sad da mi malo pomogne kod spajanja reglera.
Fritz1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-06-18, 14:01   #518
Eniz826
Početnik

Član foruma od: 06.03.2018
Eniz826 je na dobrom putu

Pozz
Imam Tv826 i kada ga upalim lampica od akumulatora se ne gasi,ali kada dam malo gasa ugasi se i onda se vise ne pali
Eniz826 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Elektronika u traktorima Picek Nai traktori i mehanizacija 144 08-11-14 17:58
Generalno o Tomo Vinković traktorima krki Tomo Vinkovi? 19982 06-02-14 21:43
JOŠ JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA mario Svatara 79 09-08-07 23:01
TopGear epizoda sa traktorima Ratarko Svatara 13 01-03-07 17:23

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:51.