Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 16-10-11, 15:18   #1021
mane
Super Uvaženi Član

mane avatar

Član foruma od: 05.05.2011
mane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni dragulj
Početno

Ja isto imam takvu mrežicu na podu i dok su manji dobro je, sad kad imaju oko pola godine zna se začepit pa treba malo postrugat.
mane je prisutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 16-10-11, 19:03   #1022
mtrupkovic
Polako se zagrijava

Član foruma od: 20.09.2009
mtrupkovic je na dobrom putu
Početno

Ja sam radio s mrežom 2 mm debljine, 3 puta pocinčana, dimenzije otvora su 19x19mm. Malo je skuplja (nekih 85-90 kn/m) ali ne hrđavi i ne savija se...
mtrupkovic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-10-11, 20:40   #1023
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Član foruma od: 23.05.2011
kastav.kunić je na dobrom putu
Početno

pozdrav
imam nekoliko pitanja. malo sam pročitala vaše postove pa me zanima ovaj dio sa gajbama, vidim da većina vas ima gajbe sa žičanim dnom. js imam jedan dio gajbi sa žičanim dnom i oni nemaju nikakvih žuljeva. ali ta jedna(dupla) ima male rupice i danas kad sam im čistila isto sam morala postrugati. da li se može na taj dio(gdje obavljaju nuždu) nešto staviti da se ne začepi ta mreža?
a drugo pitanje je vezano za prehranu. koliko puta na dan ih vi hranite te da li im dajete pelete(brikete)? ja im ujutro dajem sušeni kruh pomiješan sa posijem. nekad im dam uz to i mješane žitarice(ječam, zob kukuruz). nekad im dajem zelenog a uvečer im dajem pelete. kako ih još uvijek imam puno(18 kunića)- ta vreća peleta(10 kg) mi traje po 8 dana. pa im s time dam žitarice.
trebam još jedan savjet vezan za one iz 3 legla- 6 kunića koji su još u jednoj maloj gajbi (ne zadugo jer ću se riješit 4 kunića). što god im dam to sve pobacaju. i dam kim u dvije zdjelice i svejedno to pobacaju. ja ni im stavila hranilicu ali se bojim da ju ne otkače sa utora?
kastav.kunić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-10-11, 21:34   #1024
teškar
Uvaženi Član

teškar avatar

Član foruma od: 12.12.2010
teškar će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mtrupkovic Vidi poruku
Ja sam radio s mrežom 2 mm debljine, 3 puta pocinčana, dimenzije otvora su 19x19mm. Malo je skuplja (nekih 85-90 kn/m) ali ne hrđavi i ne savija se...
Ta je prava! Osigurava potpunu higijenu. :supz:
Citiraj:
Prvotno napisano od kastav.kunić
pozdrav
imam nekoliko pitanja. malo sam pročitala vaše postove pa me zanima ovaj dio sa gajbama, vidim da većina vas ima gajbe sa žičanim dnom. js imam jedan dio gajbi sa žičanim dnom i oni nemaju nikakvih žuljeva. ali ta jedna(dupla) ima male rupice i danas kad sam im čistila isto sam morala postrugati. da li se može na taj dio(gdje obavljaju nuždu) nešto staviti da se ne začepi ta mreža?
a drugo pitanje je vezano za prehranu. koliko puta na dan ih vi hranite te da li im dajete pelete(brikete)? ja im ujutro dajem sušeni kruh pomiješan sa posijem. nekad im dam uz to i mješane žitarice(ječam, zob kukuruz). nekad im dajem zelenog a uvečer im dajem pelete. kako ih još uvijek imam puno(18 kunića)- ta vreća peleta(10 kg) mi traje po 8 dana. pa im s time dam žitarice.
trebam još jedan savjet vezan za one iz 3 legla- 6 kunića koji su još u jednoj maloj gajbi (ne zadugo jer ću se riješit 4 kunića). što god im dam to sve pobacaju. i dam kim u dvije zdjelice i svejedno to pobacaju. ja ni im stavila hranilicu ali se bojim da ju ne otkače sa utora?

Kastav, ja kuniće hranim tako da pomiješam jednu vrećicu peleta (10 kg) sa 10 kg žitarica (6 kg tritikala i 4 kg ječma) Prije sam im davao i kukuruz, ali su mi ga bacali, pa sam im ga ukinuo, Sijena imaju stalno, a nastojim i da stalno imaju smjese. Triput dnevno kontroliram da li imaju hrane i vode.
Hranu nije dobro da imaju u zdjelicama jer ju zagađuju i razbacaju. Trebaju imati hranilice izdignute iznad poda tako da u njih ne mogu vršiti nuždu.

Posljednje uređivanje od teškar : 16-10-11 at 21:51
teškar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-10-11, 22:09   #1025
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od teškar Vidi poruku
Ta je prava! Osigurava potpunu higijenu. :supz:
Citiraj:
Prvotno napisano od kastav.kunić
pozdrav

Kastav, ja kuniće hranim tako da pomiješam jednu vrećicu peleta (10 kg) sa 10 kg žitarica (6 kg tritikala i 4 kg ječma) Prije sam im davao i kukuruz, ali su mi ga bacali, pa sam im ga ukinuo, Sijena imaju stalno, a nastojim i da stalno imaju smjese. Triput dnevno kontroliram da li imaju hrane i vode.
Hranu nije dobro da imaju u zdjelicama jer ju zagađuju i razbacaju. Trebaju imati hranilice izdignute iznad poda tako da u njih ne mogu vršiti nuždu.
i ja im stalno kontroliram vodu a sijena im obično dajem uvečer i ponekad po danu. jedan ima hranilicu ali ne voli iz nje jesti. ja bi im stavila hranilicu kad bi znala da će iz nje jesti.
ovi moji vole sve. i kukuruz, zob i ječam.
Nepročitano 16-10-11, 22:13   #1026
teškar
Uvaženi Član

teškar avatar

Početno

Samo im ti stavi hranilicu. kad budu gladni, jest će. :finga:
Nepročitano 18-10-11, 13:32   #1027
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Početno savjet

imam jedan problem vezan za one kuniće u maloj gajbi. Danas ujutro sam morala jednoga odvojiti jer ce izgleda uginuti. Ne moze se dignuti na zadnje noge ali normalno jede ako mu stavim ispred njega hranu. Ne znam da li je u pitanju bolest ili nesto drugo. A ako ga veceras ubijem vjerojatno cu ga baciti jer ne znam da li je bolestan bio.(kokcidiozu vjerojatno nema) Je imao netko slicnih problema?
Nepročitano 18-10-11, 18:25   #1028
marija123
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kastav.kunić Vidi poruku
imam jedan problem vezan za one kuniće u maloj gajbi. Danas ujutro sam morala jednoga odvojiti jer ce izgleda uginuti. Ne moze se dignuti na zadnje noge ali normalno jede ako mu stavim ispred njega hranu. Ne znam da li je u pitanju bolest ili nesto drugo. A ako ga veceras ubijem vjerojatno cu ga baciti jer ne znam da li je bolestan bio.(kokcidiozu vjerojatno nema) Je imao netko slicnih problema?
imala sam sličan problem,no nemogu tvrditi da je i u tebe to.u mog je bila paraliza i ja sam ga uspješno izlječila,utovila sam ga i ubila na kraju.moj savjet ti je da ga ne ubiješ,nego ga pokušaj izlječiti,zovni veterinara
  Odgovori s citatom
Nepročitano 18-10-11, 19:23   #1029
teškar
Uvaženi Član

teškar avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od marija123 Vidi poruku
imala sam sličan problem,no nemogu tvrditi da je i u tebe to.u mog je bila paraliza i ja sam ga uspješno izlječila,utovila sam ga i ubila na kraju.moj savjet ti je da ga ne ubiješ,nego ga pokušaj izlječiti,zovni veterinara
Kunić ima vrijednost oko 80 kn. Tko će ga liječiti za te novce? S njim pod bat!
Nepročitano 18-10-11, 21:01   #1030
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od marija123 Vidi poruku
kunić nije bio bolestan. tako mi kaže susjed koji mi ih ubija. slomljene su mu bilenoge. rješila sam ih se 4 te taj jadnik. i onih 6 sam ih lijepo rasporedila da su samo dva u toj maloj gajbici a 3 sam posebno odvojila.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:33.