Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Yanmar YANMAR , i ostali japanski traktori

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-10-10, 10:45   #1
Žuti
Uvaženi Član

Žuti avatar

Član foruma od: 29.10.2008
Žuti je onemogućio/la reputaciju
Početno YANMAR , i ostali japanski traktori

Pozdrav svima !!!!:supz:
Evo ovo vam je rekao bih zamjenska tema za temu TOMO ili YANMAR.
Ona tema neka se zaključa , a sve u vezi Yanmara od sada možemo komentirati pod ovom temom . ( naravno i ostalih japanskih traktora )
Ali bih naglasio da ni ova nova tema neće imati smisla ako se bude preterivalo i preuveličavalo .
Stoga molim sve forumaše da što objektivnije komentiraju i pišu .
I naravno ako je ikako moguće da bude što više slika .

Još jednom pozdrav svima Žuti
Žuti je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 03-10-10, 20:21   #2
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan
Početno

Mene zanima ima li koji forumaš japanca od oko 25 KS id ga koristi za oranje (1 x 10") ili 2 x 8") u teškoj zemlji, za vuču prikolice i naravno za frezanje?
Ako ima, molim da se javi i iznese za što traktor zadovoljava, za što je dobar, a u čemu je izvrstan.
Još jedno pitanje. Koliko troše u frezanju?
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-10-10, 22:24   #3
wwuki5
Aktivni Član

wwuki5 avatar

Član foruma od: 06.02.2010
wwuki5 će uskoro postati poznat
Početno

Kod nas ti je zemlja teška i jako teška , baš oni koji su dodavali pjesak u vrt ili hoćureći nasipali imaju nešto lakšu zemlju i lakšu za obradu . Pa kako znaš ja imam od 22ks a to ti je približno tvome upitu i on se igra sa tim plugom od deset coli . Što se tiće frezanja na otprilike dvanaest sati rada tj. na čitav dan potroši oko 25 litara plavog što meni nije puno s obzirom na učinak . vjerovatno kad bi ga malo lakše tjerao i štedio potrošio bi i do5-6 litara manje. Mora se još reći da vuče frezu 1,4 m ...... Lijep pozdrav svima osobito mom forumskom prijatelju Žutom .
Nepročitano 03-10-10, 23:05   #4
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni dragulj
Početno

Kaj mu nije ta freza malčice prevelika,:scratch,kako se ponaša motor pod takvim opterećenjem,da li se pregrijava?
mtd001 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-10-10, 23:49   #5
neretvanin
Regularni Član

Član foruma od: 05.09.2010
neretvanin je na dobrom putu
Početno

moj se ne prigrijava i drži temp na normali.wwuki molim te da provjeriš koja je oznaka na motoru od tvog traktora. 3tne?
neretvanin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-10, 18:40   #6
Žuti
Uvaženi Član

Žuti avatar

Član foruma od: 29.10.2008
Žuti je onemogućio/la reputaciju
Početno

Evo smo karatki komentar nevezano direktno za temu.
PUNO HVALA adminima , moderatorima i ostalom osoblju koji se brinu o forumu .
Sve su moje želje ispunjene , stara tema zaključana , nova tema otvorena.
Mogu reći svaka čast odlični ste , moj nalklon :prayer::prayer:
Samo tako nastavite :supz:
Žuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-10, 20:55   #7
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od wwuki5 Vidi poruku
Pa kako znaš ja imam od 22ks a to ti je približno tvome upitu i on se igra sa tim plugom od deset coli . Što se tiće frezanja na otprilike dvanaest sati rada tj. na čitav dan potroši oko 25 litara plavog što meni nije puno s obzirom na učinak . vjerovatno kad bi ga malo lakše tjerao i štedio potrošio bi i do5-6 litara manje. Mora se još reći da vuče frezu 1,4 m ...... Lijep pozdrav svima osobito mom forumskom prijatelju Žutom .
Najljepše zahvaljujem wwuki5. Ako se redi o potrošnji 25 lit na 12 moto sati kod rada s frezom 140 cm, onda je to jako solidno. Ako se radi o 12 satnom radu na više parcela, tak da ima i stanki za :drinkers: i vožnje na drugu lokaciju, onda to nije preveč štedljivo, ali je podnošljivo.
Imaš li podatke kak su raspoređene brzine, odnosno kolika je najveća brzina u pojedinom stupnju projenosa? Ako se ne varam ima 6 naprijed + 2 stupnja prijenosa u rikverc. U kojem frezaš, a u kojem oreš u ilovači?
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-10, 21:47   #8
wwuki5
Aktivni Član

wwuki5 avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
Najljepše zahvaljujem wwuki5. Ako se redi o potrošnji 25 lit na 12 moto sati kod rada s frezom 140 cm, onda je to jako solidno. Ako se radi o 12 satnom radu na više parcela, tak da ima i stanki za :drinkers: i vožnje na drugu lokaciju, onda to nije preveč štedljivo, ali je podnošljivo.
Imaš li podatke kak su raspoređene brzine, odnosno kolika je najveća brzina u pojedinom stupnju projenosa? Ako se ne varam ima 6 naprijed + 2 stupnja prijenosa u rikverc. U kojem frezaš, a u kojem oreš u ilovači?
Ha potrošnja je srazmjerna učinku jer kad sam frezao s tomom za isto radno vrijeme (otprilike) trošio je 15- 18 litara a učinak mu je bio jedva pola od toga što uradi ovaj od 22ks. dakle janmar troši manje to je tek toliko jer moram s nečim usporediti. Sad ako krenem elaborirati moglo bi potrajati , ali ipak , 14 ks je preslab za frezu od 120 cm koja mu je orginal iako ju tera bez problema , 15 ks to već prolazi i on ima frezu od 120 , onaj jedan konj se stvarno dosta osjeti . Po meni 16 ks je najbolja mjera za frezu od 120 cm . Da sad ne duljim ovaj od 20 ks tera frezu od 140 bez ikakvih problema temperaturu na pola digne samo kad je vani 35 c i opterečenje do maksimuma a to sam uspio samo par puta. frezam u trećoj kardanskoj od moguće četiri . A što se tiće brzina ovi veliki od 20 i 22 ks imaju 3 brzine i rikverc te reduktor s tri stupnja brze srednje i spore za sada toliko malo sam umoran i zato puno pozdrava.
Nepročitano 04-10-10, 22:22   #9
wwuki5
Aktivni Član

wwuki5 avatar

Početno

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Nepročitano 04-10-10, 22:33   #10
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni dragulj
Početno

A jel možeš poslikati motor i zadnji kraj traktora,ovdje je sve pri ruci što se tiče ručki
mtd001 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ostali motokultivatori Krumpironja Ostali motokultivatori 214 22-04-17 12:01
Sretni ostali praznici (praznik rada i ostalo)... deinstalator Razne obavijesti, poruke... 33 06-02-15 19:34
Pocetnica: IMT 539 vs 533 vs Yanmar Smiljan IMT 30 20-05-14 09:38
Yanmar F 200 slavio Yanmar 0 11-02-13 03:31
Tomo ili Yanmar Žuti Yanmar 323 30-10-12 18:45

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:05.