Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor 4911
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-09-16, 21:27   #181
luma1908
Regularni Član

luma1908 avatar

Član foruma od: 27.06.2010
luma1908 je na dobrom putu
Početno Re: Zetor 4911 previše ulja

Citiraj:
Prvotno napisano od MUHA Vidi poruku
Pa piše da radi normalno, jedino svjetli ulje na leru ali to je zbog razređenog ulja.

Najvjerojatnije otišel semering na boš pumpi.
MUHA imaš koju sliku gdje je taj semering, može li se to zamijeniti u kućnoj radinosti ili mora kod pravog majstora

Nepročitano 03-09-16, 22:31   #182
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Zetor 4911

Nisam to nikad doma delal.
Nepročitano 07-09-16, 00:59   #183
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku

Taj semering je na PVP.Trebas skinuti PVP da bi nasao semring.Inace PVP nema nafte u tom dijelu.Znaci da nevajla ili ona ili Ac-pumpa.U tvom slucaju je vjerovatno Ac- pumpa problem.Drugi razlog povecanja ulja u motoru moze biti slab semering na pumpi volana.Tad trebas gubiti ulje u posudi koja napaja pumpu volana.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-09-16, 01:10   #184
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Lisnik, nisam baš siguran da 4911 ima servo volan.
A da i ima, ATF nebi baš razrijedil motorno ulje.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-09-16, 08:03   #185
luma1908
Regularni Član

luma1908 avatar

Član foruma od: 27.06.2010
luma1908 je na dobrom putu

Nemam posudicu za volan, volan je čista mehanika. A ako je problem na ac pumpi koja je procedura i kaj se mijenja ...
Nepročitano 08-09-16, 22:33   #186
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Član foruma od: 09.09.2012
Bučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodan

Mijenjas komplet AC pumpu ako nije ona onda su elementi u pumpi losi al ni taj semering na pumpi nije bas u bajnom stanju dok pusta u karter naftu!!
Nepročitano 09-09-16, 02:49   #187
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Lisnik, nisam baš siguran da 4911 ima servo volan.
A da i ima, ATF nebi baš razrijedil motorno ulje.
Iskreno nisam bas ni pogledao o kojem se Zetoru radi.Pisao sam opcenito za Zetora bez obzira na tip. Uglavnom su to razlozi ,a sad ima li servo ili ne to treba da zna majstor koji radi na traktoru.Ne kazem da razrjeduje ulje vec da povecava nivo ulja u karteru.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-09-16, 08:21   #188
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Dobro, mali nesporazum.
Vlasnik je napisal da je kuje razrijeđeno.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-09-16, 23:06   #189
Muki
Regularni Član

Član foruma od: 31.03.2014
Muki je na dobrom putu

Pozdrav svima imam jedan problem sa remenicom vodene pumpe.Naime čuje se zvuk grebanja kad traktor radi.Već mi se je tak jedanput čulo te sam raskopao kiler,propeler i remenicu do vodene pumpe.vodena pumpa nema lufta i normalno radi,kad sam raskopao remenicu vidio sam da je pukuno dio remenice gdje se šarafe 4 šarafa od propelera zato je imala lufta i čuje se zvuk grebanja i na rubovima remena se vide konci.Kupio sam novi dio remenice i remen i zamjenio ga prije para dana,da bi mi se nakon par dana tj. danas na njivi opet dogodilo da mi se čuje to grebanje i opet se vide konci na novom remenu.zanima me zakaj se to događa?Dali možda zbog pogrešnog montiranja(mada iskreno mislim nije do toga) ili zbog neoriginalnih dijelova koje možda kupujem po poljoapotekama.Ako se ne varam mislim da sam prije dosta dugo vremena naletio na jednu temu gdje se diskutiralo o tome kako mnogi naši obližnji prodavači ne drže originalne dijelove i kako je do istih teško doći možda se varam ako netko zna bio bih veoma zhvalan na savjetu Hvala svima ;)
Muki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-10-16, 17:11   #190
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Dali su remenice u centru ? Možda alternatorska stoji ukoso pa trga remen jer ako puca remenica pumpe a ona je najslabija i prva popusti.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:16.