Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Koke nosilice (crvene)
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-01-18, 02:33   #1
Myrnas
Polako se zagrijava

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu
Početno Koke nosilice (crvene)

Nažalost moje new hampshire koje sam imao cca 35-40 su nastradale od psa lutalica i sada moram kupiti nove kokoši. Zanima me koke nosilice koje se koriste u kavezima da li mogu dobro nositi jaja u domaćoj proizvodnji, ono vani kao sve ostale kokoši

Sent from my iPhone using Tapatalk
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-01-18, 16:50   #2
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan
Početno Re: Koke nosilice (crvene)

Mogu samo što je poželjno davati im jedan dio smjese za nesilice. To je kokoš napravljena da daje jaja pod određenim uvjetima a ti svakako nisu da hodaju po vani. To je kao kad bi pudlicu svezao na lanac da čuva kuću. Tako ima puno boljih kokoši za običan uzgoj oko kuće od njih. Ja imam mađarske nesilice harco ( vidi temu) i super sam zadovoljan. Kolko koka tolko jaja. Rijetko koji dan da omanu , a nisu uopće smjesu vidle nego samo kuruzu, ječem , suncokret i to sve nemljeveno. Još im dajem ostatke od ručka kao i suhi kruh i ljusku. Susjeda ima crvene nesilice puštene po vani i ne nesu ni pola kao moje a stalno ima s njima problema.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-18, 16:54   #3
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

ma prijatelju to je teško nabaviti u mom mjestu, ja sam jedini imao new hampshire ostalo mi je 6 kokica živo i sada trebam naći pjetla da vratim svoju pasminu. Ne znam sta da radim

Nepročitano 10-01-18, 23:01   #4
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ja sam prije jedno dvije godine imao pjetla i dvije koke , a kupio sam ih na sajmu od nekog uzgajivača . Donio ih ja kuči i pustio među svoje vani , Nije prošlop par dana i krepali svi . Poslije sam čuo da ih je ovaj držo u volijeri pod staklenim zvonom na posebnoj hrani. Zadnje što sam vidio da se prodaju na njuškalu po sto kuna komad.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-18, 02:40   #5
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Našao sam leghorn 4.5 mj starosti, sta mislite o njina

Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:51.