Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-01-18, 17:26   #9691
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku
Početno Re: Zetor

Ima na mom zetoru još par komada tih čepića na mazalicama. Ostale su one koje granje nije skinulo.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-01-18, 19:57   #9692
ivac
Regularni Član

Član foruma od: 29.06.2014
ivac je na dobrom putu
Arrow Re: Zetor

Pozdrav ljudi! Planiram malo srediti kabinu, radi se o češkoj kabini. Trebam bocne tapecirunge blatobrana, zna ko dal ima to negdje za kupit, na internetu sam nasel u ceskoj u agroservis hlucin, kak to da toga nema tu kod nas za kupit!
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	Screenshot_2018-01-12-19-44-20.jpg
Pregledi:	69
Veličina:	21.7 kB
ID:	18566  
ivac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-18, 20:21   #9693
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Član foruma od: 25.06.2014
AirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni dragulj

Pravac kod dobavljača dijelova i naručiš, tako sam ja naručivao sve što nisam mogao naći kod nas, je da sam čekao mjesec - mjesec i pol da idu u nabavku, al' bolje i tako nego nikako.
Nepročitano 12-01-18, 20:41   #9694
RYOU
Polako se zagrijava

Član foruma od: 31.10.2015
RYOU je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od gogo Vidi poruku
Kad se skine kapica, izgleda točno ko mazalica...
Shit, izgleda da je to-to.. barem jedan problem manje. To je sto sam vec rekao da im je prirucnik lose napravljen za danasnje vrijeme, nema ilustracija, samo neki tlocrt traktora. Internacional iz 73 ima sve u slikama, neke i rukom crtane, al nema da neznas o cemu se radi...

A od cega je ova mazalica iza rezervara? od dolje se podmazuje, sa crvenom kapicom na slici.

Ja sam sada posudio 2*14 leoparda, i ide super u drugoj brzini. Imam dosta teške zemlje, pa ce se zadržati na 2*14 plugu, još tražim koji bi uzeo. Kverneland se cini najbolji izbor, al ovisi sve o ponudi polovnjaka kada se odlucim na kupnju.
[IMG][/IMG]
RYOU je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-18, 21:55   #9695
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Hahaha, jbg, izgled vara!
Stavio sam ti link priručnika gdje imaš sve u detalje opisano, jedino ga nisam našao na hrvatskom, meni je eng drugi jezik pa me to ne muči.
Ova mazalica ti je od nekakve osovine kvačila, i tu je dovoljno dva-tri puta godišnje upumpati MALO masti. Ne pretjerivati! Imaš i drugu mazalicu s lijeve strane kučišta iza stepenica, tu se podmazuje ista ta osovina, i isto ne smiješ pretjerivati s mašču jer ćeš si sj..ati lamelu.
Ako vučeš Leoparda na 14", vukao bi i Kvernelanda najmanje na 18"... Za 2-3 tisuće eura si kupiš plug koji će te služiti do kraja života, zato slobodno malo odriješiš kesu, vratit će ti se...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-18, 13:32   #9696
RYOU
Polako se zagrijava

RYOU je na dobrom putu

Ja jesam malo vise napumpao na to kvacilo, al valjda nece nista biti od jednom. Gledao sam malo i nove plugove, pa mi upao u oko mađarski Helti (oko 15000kn). Kazu da rade po licenci kvernelanda, al nisam primjetio da imaju daske po želji, kao kod kvernelanda, nego valjda samo jedan oblik daske.
Moram dobro razmisliti jos, ako cu i ja podrivati onda se ne mora duboko orati i lakse se ore, jel? A u tom slucaju mogu povecati zahvat. Trebam onda neki sa štelajucim zahvatom ili 2+1 brazdu.
Nepročitano 13-01-18, 15:25   #9697
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

I ja sam tu pumpao kao lud ispočetka, dok mi ovdje nisu dobri ljudi objasnili da to nije pametno.
Za mazalicu štange mjenjača znaš?

Ma danas svi kao rade po licenci Kvernija, ali nije to to.
Gledao sam te Helti plugove, kratke su to daske, ko na IMT-u, a to nije dobro, teže se vuče i ne ore lijepo.
Ti bi znači ravnjaka, ne okretača?
Naravno, ako podrivaš, puuno lakše se ore, dubinu možeš smanjiti, a i ne moraš, poslije podrivača ti to neće biti problem.
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-18, 20:36   #9698
<zetor>
Regularni Član

Član foruma od: 25.10.2012
<zetor> je na dobrom putu

Evo prinove i kod mene , Zetor Crystal 8045

<zetor> je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-18, 21:04   #9699
Zetorboy
Super Uvaženi Član

Zetorboy avatar

Član foruma od: 12.02.2010
Zetorboy je onemogućio/la reputaciju

Citiraj:
Prvotno napisano od ivac Vidi poruku
Pozdrav ljudi! Planiram malo srediti kabinu, radi se o češkoj kabini. Trebam bocne tapecirunge blatobrana, zna ko dal ima to negdje za kupit, na internetu sam nasel u ceskoj u agroservis hlucin, kak to da toga nema tu kod nas za kupit!
Ima kod ovlastenog 100%, sad je to Pod dezanovci, ili kod hubzin, mozda cak i kirs.
Za svoj sam uzimal sitnice kod kirsa (po narudjbi) kaj nijedan ducan nije drzao niti ikada imao u ponudi, oni jesu.
Skupi su dosta ti tapacirungi, mislim da je prije koju godinu bilo oko 100-150 eura komad..al velim nesjecam se vise
Zetorboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-18, 09:25   #9700
RYOU
Polako se zagrijava

RYOU je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od gogo Vidi poruku
I ja sam tu pumpao kao lud ispočetka, dok mi ovdje nisu dobri ljudi objasnili da to nije pametno.
Za mazalicu štange mjenjača znaš?

Ma danas svi kao rade po licenci Kvernija, ali nije to to.
Gledao sam te Helti plugove, kratke su to daske, ko na IMT-u, a to nije dobro, teže se vuče i ne ore lijepo.
Ti bi znači ravnjaka, ne okretača?
Naravno, ako podrivaš, puuno lakše se ore, dubinu možeš smanjiti, a i ne moraš, poslije podrivača ti to neće biti problem.
nisam našao mazalicu mjenjača, čuo sam da ima i za njega. gdje se ona nalazi?
mene bi dobar ravnjak sasvim zadovoljio. iako okretač ima dosta prednosti, ali okretača definitivno ne bi uzeo novoga, preskupi su mi.
da, vidi se po dasci manje više sve, ne moraš niti probati plug. pogledaj samo kako su lijepo uvrnute kod kvernelanda, mislim da bi mi br. 9 bile dobre (sa slike).
kakve ti daske imaš?

Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:08.