Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Financije, propisi, javni natjecaji i slično Knjižica za plavu naftu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-01-10, 10:12   #1
tbakovlj
Gost

Početno Knjižica za plavu naftu

Daj molim vas ako netko nešto zna da li ove godine potvrđuju knjižice za gorivo, meni su rekli na županiji da po europskom standardu mora biti osnovana neka agencija koja će se time baviti i da im za to treba bar 2 do 3 mjeseca, ali mi nije jasno dal smijem točiti naftu ako mi knjižica nije potvrđena. Na pumpi, na kojoj inače točim naftu, nisu dobili nikakav naputak kojim bi im zabranili točenje nafte, pa ako netko zna još nešto nek napiše
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-01-10, 17:16   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Knjižica za plavu naftu

Ja znam samo da tko nije u sustavu PDV-a da ove godine nema pravo na plavi diesel. Cak i ako se ove godine upises u sustav, svejedno nema plave nafte...

Cesto mjenjaju te zakone i pravilnike, pa svake godine natocim plavog koliko imam kapaciteta kod kuce, pa da sam miran dok se oni odluce sto i kako te godine.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 17:32   #3
jozek
Aktivni Član

Član foruma od: 18.11.2008
jozek će uskoro postati poznat

de pa se ve to čuv :scratch odkud ti te informacije ka nebi mogli dobiti plavu nafti jedino se priča da bi saživele pametne kartice pa nebuš več dizal kolko očeš
jozek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 17:48   #4
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Bratov kolega s posla isao ovjeriti knjizicu i rekli su mu posto nije u sustavu PDV-a da nema plave nafte za njega. Pitao je sto bi bilo da se upise u PDV, odgovor je bio onda tek od 01.01.2011.g.

Dakle, il na lozu, il plavi nabavljati na crno. Dizel il eurodizel mislim da nikome nije isplativo tociti u traktor.
Nepročitano 10-01-10, 20:00   #5
mladi gazda
Gost

Ja sam neki dan išao svoju ovijerit u općinu i rekli su mi da to ide tek od 15.1 ove god pa sam otišao doma ali ostalo neznam što su neki govorili iako mislim da tu ima istina jer oni mjenjaju češće zakon nego ja patike na nogama......

...mladi gazda.............
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 20:18   #6
VTZ
Gost

Ovo su čista naklapanja, koja nemaju veze sa vezom! Vlada već dugo nije donjela nikakvu novu uredbu u vezi plavog dizela, jedino ima namjeru (jednog lijepog dana) uvesti "pametnu karticu", tako da se bolje može pratiti tko, i za kakve potrebe kupuje plavi dizel.

Pravo na korištenje eurodizel-dizelskog goriva obojenog plavom bojom, odnosno na izdavanje knjižice goriva imaju sva poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koji nisu korisnici potpore dohotku, te koja pomoću poljoprivrednih strojeva obrađuju poljoprivredno zemljište ili ubiru poljoprivredne kulture.

Dodatni uvjet je da poljoprivredno gospodarstvo proizvodi neki od proizvoda u sustavu poticaja navedenih u članku 13. Zakona o državnoj potpori u poljoprivredi, ribarstvu i šumarstvu (Narodne novine 87/02, 117/03, 82/04, 85/06,141/06 i 134/07), a izuzetak su pčelinje zajednice.

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=4957

http://209.85.129.132/search?q=cache:CR ... _75_08.doc &cd=6&hl=hr&ct=clnk&gl=hr
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 20:25   #7
tbakovlj
Gost

Pokušao sam ja na županiji potvrditi knjižicu, tamo gdje je i svake godine potvrđujem, ali su mi rekli da ne potvrđuju knjižice do daljnjega, sad možda zbog uvođenja tih pametnih kartica ili tko zna zbog čega, mislim da više niti oni sami neznaju tko pije a tko plaća.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 20:31   #8
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Nemam pojma, ne pratim zakone.

Znam sto mi je brat rekao sto je na poslu od kolege cuo... Njemu je receno da ako nije u sustavu PDV-a da nema plavog dizela.

Ja ne bih znao, jer kako sam i napisao, krajem 12 mjeseca tocim plavi u svaki kanister, svaku bacvu, svaki rezervoar koji nadjem na dvoristu i s tim gorivom pocinjem raditi u iducoj godini.
Nepročitano 10-01-10, 21:02   #9
daniel2356
Aktivni Član

daniel2356 avatar

Član foruma od: 14.05.2009
daniel2356 je na dobrom putu

evo tu imate sve objašnjeno,
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...10_01_1_2.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...tni/406599.pdf
izgleda da budemo dobili novu knjižicu, zato ne žele ovjeravati prije 15.1.2010.
Nepročitano 10-01-10, 21:27   #10
daniels
Super Uvaženi Član

daniels avatar

Član foruma od: 17.02.2009
daniels će uskoro postati poznatdaniels će uskoro postati poznat

ili nisam videl ili ne piše da moraš bit u sustavu PDV-a.
i meni rekli iza 15-og da se bude nekaj mjenjalo.
meni svejedno točil bum ložu cca600L koliko meni treba, a prek zime mi 30L eurodiesela dosta.
daniels je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
atf ulje u naftu bole1994 Pogonska goriva i maziva 143 15-04-13 20:55
Rezervoari za naftu ili slično johabica Ponuda 12 29-03-13 22:23

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:12.