Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Financije, propisi, javni natjecaji i slično PDV i oblici oporezivanja

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-01-18, 18:38   #21
mzilja18
Aktivni Član

mzilja18 avatar

Član foruma od: 27.02.2010
mzilja18 je na dobrom putu
Početno Re: PDV i oblici oporezivanja

Citiraj:
Prvotno napisano od Ero Vidi poruku
Ja sam do nove godine bio nositelj OPG a sin je bio član sada smo to izmjenili sin je nositelj OPG a ja sam član ušli smo u OPG 2006 godine ja sam bio obveznik plaćanja mirovinskog i zdravstvenog doprinosa za sebe a sin nije plaćao.
Sada je on obveznik plaćanja mir. i zdra. doprinosa a ja kao član od ove godine nisam obavezan plaćanja mir i zdrav. doprinosa.
U poreznoj i mirovinskom su mi rekli pošto smo obadva u upisniku od otvaranja 2006 g OPG da ja sada nisam obavezan to plaćati jer se smatram kao jedan od članova koji su od 2006 g dakle prvog dana bili u OPG
Isti slučaj je bio i kod mene. Otac kao bivši nosioc OPG-a (a sada član) nemora plačati mirovinsko osiguranje ali MORA plačati zdravstveno. Kada smo radili promjenu osnovice osiguranja službenica nam je rekla da nemože biti član OPg-a i biti prijavljen na zdravstveno osigur. kao nezaposlena osoba. (Tj. član opg-a nije nezaposlena osoba)

Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:33.