Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Inkubator
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-05-17, 01:37   #1
Myrnas
Polako se zagrijava

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu
Početno Inkubator

Razmisljam o konstrukciji inkubatora, sve sam u glavi posložio ali mi probleme stvara samo automatsko okretanje jaja. Uredu ja mogu nastimati paljenje svako 2 sata motor ili tako nesto ali kako mehaniku rijesiti. Kako spojiti taj motor sa policom gdje su jaja i da se to okrece.. ukoliko neko ima ideju ili nesto sa eBay, neku sliku.. bilo šta neka pomogne.
Radim sa arduinom i do sada sam rijesio sebi Auto vrata za kokice u zadano vrijeme i hranilicu da ih hrani u zadano vrijeme
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-05-17, 03:21   #2
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu
Početno Re: Inkubator

Riješio sam i okretanje jaja još mi je ostalo samo vlaga u inkubatoru? Govore kao stave se posude sa vodom i one se isparavaju.. u tim posudama su grijaci koji su naštimani da održavaju nivo vlage? Ili se ta voda sama isparava bez uticaja grijaca u posudi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nepročitano 15-05-17, 07:33   #3
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku

Zavisi dali praviš višeslojni ili jednoslojni, u jednoslojnom netrebaju grijači, voda u posudama mora biti čim manje visine, a što veća površina. Najbolje su ti posude, podmetači od plastičnih tegli, naravno one pravokutne, koje staviš na dno i naliješ 1 cm vode u njih, te doljevaš po potrebi.
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-05-17, 16:55   #4
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

To znaci da korisnik sipa vodu u posude koje se nalaze ispod jaja? u inkubatoru stoji mjerac vlage i korisnik moze vidjeti jel potrebno da dodaje vodu ili da oduzme vodu. Jesam li dobro skuzio.Ali me zanima ako nema grijaca kako ce korisnik povecati vlagu u inkubatoru ako redovno doljeva vodu i ako uvijek ima vode, na koji nacin ce povecati vlagu?
Nepročitano 27-11-17, 00:54   #5
jagodinac
Regularni Član

Član foruma od: 29.03.2015
jagodinac je na dobrom putu

Pozdrav ljudi,malo nam je zamrela tema
Jel neko pravi inkubatore daj malo da ozivimo ovu temu.
jagodinac je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:36.