Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Cvjetača i brokula
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-03-16, 07:31   #31
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru
Početno Re: Cvjetača i brokula

@kbszeljko... Evo ja ću ti odgovoriti. Sva mala pakiranja sjemena koja kupiš u trgovini su najbolja za baciti u smeće, istoga časa kad stigneš doma. Jedina mogućnost da kupiš relativno dobro sjeme i da ti možda nešto rodi iz toga su mala pakiranja Bejo sjemena. Evo link, oni pakiraju ta mala sjemena, a gdje u tvojoj okolici možeš kupiti to zbilja ne znam, jer nemaju sve poljoapoteke, već samo neki partneri.

http://poljovrt.hr/category/sjeme/sj...je-bejo-zaden/

Ima puno caka oko uzgoja cvjetače. Proljetne su ti uglavnom 60-70 dana vegetacije i te se siju krajem sijećnja da bi se presadile u ožujku i brale u lipnju. Ljetna cvjetača je teška za uzgoj zbog visokih temperatura i rijetke su koje uspjevaju. Najlakše je proizvesti cvjetaču u jesen jer joj tad najbolje klima odgovara. Rasad mora biti spreman za presađivanje oko 01.07. i ako tada posadiš najvjerojatnije će doći u berbu oko 01.10., ovisno o temperaturi. Vode joj treba dovoljno i stalno kroz period vegetacije.

Nepročitano 20-04-17, 16:22   #32
Paolo822
Polako se zagrijava

Član foruma od: 31.07.2013
Paolo822 je na dobrom putu

Pozdrav svima,

trenutno mi se na parcelama nalazi češnjak, te bi nakon vađenja te parcele zaorao i probao stavit cvjetaču, nemam mogućnost navodnjavanja, pa je plan da se sadi oko 10-15.08. Cvjetača bi bila za prodaju u trgovini, pa Vas molim da mi preporučite sortimenat.
Lp
Paolo822 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-05-17, 10:22   #33
Bratko
Regularni Član

Član foruma od: 26.02.2014
Bratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajan

Ima li zainteresiranih za kupnju i podjelu sjemena karfiola concept ili merton od Agrimatka. Cijena concepta je (2500 sj) 395 kn + PDV, a mertona za istu kol. sjemenki 425 kn + PDV. Razlog zašto to predlažem je što mi je 2500 sj previše.
Dogovor može na pp.
Bratko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-17, 14:41   #34
worldwideweb
Početnik

Član foruma od: 21.08.2013
worldwideweb je na dobrom putu

Cao. Cime bih mogao da prskam karfiol protiv plamenjace?
worldwideweb je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-17, 22:39   #35
brle
Aktivni Član

brle avatar

Član foruma od: 09.01.2013
brle će uskoro postati poznat

Jeste sigurni da je plamenjaca,na ovim temp. plamenjaace nema.
Vjerovatno je nesto drugo.
Protiv plamenjace ridomil gold,signum...
brle je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-08-17, 12:58   #36
worldwideweb
Početnik

Član foruma od: 21.08.2013
worldwideweb je na dobrom putu

jeste,bilo je par dana tmurno,vlazno sam kisom,a i dobar grad je pao pa sad opet vrucina
worldwideweb je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-08-17, 14:32   #37
brle
Aktivni Član

brle avatar

Član foruma od: 09.01.2013
brle će uskoro postati poznat

Ako je led padao onda nebi bilo lose ici bakrom pod uvjetom da je do branja dosta vremena jer bakar zacjeluje ostecenja najbolje.
brle je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
sjetva i sadnja cvjetače,kelja pupčara,brokule. braveheart Povrtlarstvo 0 04-05-11 09:12

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:40.