Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Krumpir
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-08-17, 13:39   #3311
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno Re: Krumpir

Moremo, to je jedna od mjera uništavanja korova u ekološkoj proizvodnji.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-08-17, 13:52   #3312
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Ima Baste i sad. U vinogradima najvise koriste jer nije potrebno opljevit, cak sto vise opljevi se Bastom jer ne ulazi u korijen pa ocisti cokot ispod prve zice. Samo je preskupa. 4-5 litara na ha preporucaju
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-17, 22:04   #3313
ZULJE
Regularni Član

Član foruma od: 12.12.2012
ZULJE je na dobrom putu

Može desikacija krumpira i sa QUAD-GLOB 200 SL cijena oko 140kn/l.
ZULJE je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-09-17, 23:21   #3314
Muki
Polako se zagrijava

Član foruma od: 31.03.2014
Muki je na dobrom putu

Pozdrav svima,Ispričavam se ako sam na krivom mjestu postavio pitanje.Danas sam vadio krumpir sa traktorom i konjskim plugom na ovakav način.https://www.youtube.com/watch?v=jc1mcWakLP4
https://www.youtube.com/watch?v=pKsT6nDes4g
Zanima me dali je netko od vas pokušao vaditi krumpir na ovakav način.Ja sam danas pokušao išlo je dobro no međutim jedini problem je bio što njiva nije baš ravna pa mi je plug nosilo u stranu pa je bilo malih poteškoća.Zanima me ako je netko radio ovakvim načinom kako napraviti da plug ide ravno kao ovi na videu,tj što sam krivo napravio.Hvala svima.
Muki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-09-17, 05:52   #3315
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost

Angažiraš mene kao plug majstora.

Takav plug sam od sebe ne ide ravno, moraš se izvještiti i steći praksu - kao sa biciklom..
Nepročitano 06-09-17, 20:06   #3316
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

praks a, za sve treba praksa
Nepročitano 06-09-17, 20:36   #3317
brle11
Aktivni Član

brle11 avatar

Član foruma od: 09.01.2013
brle11 će uskoro postati poznat

Ja vadim tim plugom vec godinama.
Traktor treba voziti tocno izmedu reda,ja zakacim za polugu desnu i po potrebi se moze dici ili spustiti tako da ide dobro,tocno po redu.
Dobro je ako imas onu polugu poprijeko sto se montira kao kad kacih neki stroj neki je koriste i za vuci .
Na nju oslonis plug povezes lancima i to je to.
Autom je malo teze jer ako je tvrda zemlja zna malo sjeci.
Upravljas tako sto naginjes plug lijevo ili desno po potrebi.
Brzo se uhoda a vrlo je jednostavno.
brle11 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-09-17, 10:07   #3318
sumadinac
Uvaženi Član

sumadinac avatar

Član foruma od: 01.01.2013
sumadinac je zaista zgodansumadinac je zaista zgodansumadinac je zaista zgodansumadinac je zaista zgodan

Zdravo svima,u velikoj sam nedoumici oko vadjenja krompira,naime susa ga je dobro ubila,i trenutno vecina je iste krupnoce kao i kad sam ga posejao,nadje se tu i tamo po neki krupniji primerak al slabo,pre neki dan sam izvadio 6 vrsta po 100m i odatle je bilo svega 90kg krupnog pa vidite kolika je steta.Pre 15 ak dana je pala odlicna kisa i gotovo pozutele biljke su se povratile i krenule da rastu,cak je veliki deo njive i procvetao,dosta krompira je proklijalo,ima cak i dosta novih biljaka,krtole rastu al takodje ima i puno mladih a ponegde je i iz nekih starih krupnih proniko po nekoliko malih nalik grozdju.Dal vaditi odma ili pustiti da jos radi.Buni me sto polovina,,strucnjaka,, koje sam pitao kazu vadi a druga polovina kaze ostavi da se ukrupni.Inace sorta je dezira.
Nepročitano 08-09-17, 00:09   #3319
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

A bude to teške jebade kada povadiš.
Sve novonaraslo neće stići fiziološki dozreti obzirom da je Desire jedna od najkasnijih sorti a već smo dobro ušli u deveti mjesec, tako da novonaraslo neće biti niti u fazi tehnološke zriobe, većinom duboko ispod toga.
Prilikom vađenja će se kožica oštetiti, a takvi - mladi - gomolji nemaju potencijal zacjeljivanja rana, potrebnog za skladištenje, a niti izbalansiran kemijski sastav bjelančevina, ugljikohidrata, minerala koji bi i bez oštečivanja omogućio čuvanje na duži rok.

Izvadi šta imaš, proberi fiziološko zrelo i pospremi, ostalo kako bude - potroši čim prije.

Ako ostaviš u zemlji, svi će ti fiziološki zreli gomolji proklijati i izgubiti nutricionističku kvalitetu, jer će šečere i bjelančevine iskoristiti za stvaranje nove biljke - zelene mase, i nove gomolje. A novonastalo će biti upotrebljivo na krati rok.
Hmmmm - ne bude li do Dana mrtvih mraza a bude toplo vrijeme........ali ja ne bih izigravala heroja, jedino ako to šta je rodilo prije nije neka beznačajna količina, pa neke štete ionako neće biti ako i to malo propadne.

Uglavnom, baš sa Desireom sam imala takvu situaciju prije dvadesetak godina - eh, kada se to bralo kombajnom, natrgali smo se cime i klica sa gomolja, urod je bio dobrano povećan, ali sve mlado zguljeno i u konačnici većina neutrživa - ili istrunulo ili se smežuralo kroz kratko vrijeme skladištenja zbog nedozrelosti.
Nepročitano 08-09-17, 16:03   #3320
Zoki ticić
Super Uvaženi Član

Zoki ticić avatar

Član foruma od: 19.11.2012
Zoki ticić je svjetionik u mrakuZoki ticić je svjetionik u mrakuZoki ticić je svjetionik u mrakuZoki ticić je svjetionik u mrakuZoki ticić je svjetionik u mrakuZoki ticić je svjetionik u mraku

Baš tako slično se i meni dogodilo sa desire-om ove godine. Od 25 kila sjemena nabrali smo oko 900Kg krupnog što po meni nije loše i oko 250Kg sitnog a bilo je i jako puno novonaraslih sitnih. Povadili smo ga odmah početkom kolovoza. Koji je mogući razlog tih mladih sitnih krumpira?
Zoki ticić je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Krumpir za saditi johabica Ponuda 24 29-07-13 13:23
krumpir za sadnju ninci Potranja 0 11-04-13 10:43
krumpir 2.god tomislav84 Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 4 26-02-11 09:02

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:46.