Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Sve o grahu
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-10-10, 21:19   #1
Miodrag40
Gost

Početno Sve o grahu

Bok!

Novi sam ovdje i o poljoprivredi znam samo upaliti frezu.Međutim,nasljedstvom sam dobio oranicu i sad jedno duže vrijeme razmišljam kaj posaditi ili zasijati.Volje imam a kako volim grah i vidim da jke cijena graha ok nekako sam se odlučil za tu kulturu. e sad me zanima koja sorta je najisplativija,obrada tla prije sadnje,berba cijena plasman na tržište uglavnom sve.

MOLIM VAS ZA POMOĆ JER MI JE DOSADILO GLEDATI U TRGOVINAMA GRAH IZ UVOZA OD SVAKUDA.

HVALA UNAPRIJED!
  Odgovori s citatom

Nepročitano 27-10-10, 21:35   #2
pele
Uvaženi Član

pele avatar

Član foruma od: 23.08.2010
pele će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Miodrag40 Vidi poruku
Bok!

Novi sam ovdje i o poljoprivredi znam samo upaliti frezu.Međutim,nasljedstvom sam dobio oranicu i sad jedno duže vrijeme razmišljam kaj posaditi ili zasijati.Volje imam a kako volim grah i vidim da jke cijena graha ok nekako sam se odlučil za tu kulturu. e sad me zanima koja sorta je najisplativija,obrada tla prije sadnje,berba cijena plasman na tržište uglavnom sve.

MOLIM VAS ZA POMOĆ JER MI JE DOSADILO GLEDATI U TRGOVINAMA GRAH IZ UVOZA OD SVAKUDA.

HVALA UNAPRIJED!
Evo pomoći odeš u temu o nama predstaviš se tko si ,odakle itd. onda ćemo o grahu poz i dobro došao
pele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-10-10, 21:37   #3
pele
Uvaženi Član

pele avatar

Početno

Ja sadim niski zelenček, niski trešnjar a za seba grah kukuruzar jer mi je najfiniji za jesti, sad ti pitaj kaj bi ti za prodaju ili......
Nepročitano 28-10-10, 21:15   #4
Miodrag40
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od pele Vidi poruku
Ja sadim niski zelenček, niski trešnjar a za seba grah kukuruzar jer mi je najfiniji za jesti, sad ti pitaj kaj bi ti za prodaju ili......
Ma ja bi za prodaju!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-10-10, 21:22   #5
Žuti
Uvaženi Član

Žuti avatar

Član foruma od: 29.10.2008
Žuti je onemogućio/la reputaciju
Početno

Prije svega pozdrav , i dobro došao na forum .
Svaka čast na dobroj volji i želji , sadio ti grah ili ne , idalje će ga naši uvoziti iz kine i sličnih zemalja , kao i sve drugo
Ništa mi tu nemožemo

Posljednje uređivanje od Žuti : 28-10-10 at 21:34
Žuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-10-10, 08:35   #6
pele
Uvaženi Član

pele avatar

Početno

Citiraj:
Ma ja bi za prodaju!
Neznam, meni najbolje ide zelenček jer je niski i netreba oslonac a i traži se, vidi prvo situaciju sa tržištem tko šta kupuje i čega nema. Svojedobno je bila potražnja za bobom mladim. Vidi kom misliš prodavat.
Nepročitano 02-11-10, 10:02   #7
katja
Polako se zagrijava

Član foruma od: 09.09.2010
katja je na dobrom putu
Početno

Ja sam ove godine imala visoki tetovac bijeli....mislim da uopće nije bitno koji grah imaš jer sve ide...mene su tražili i više no što sam imala......
katja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-10, 21:50   #8
Miodrag40
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od katja Vidi poruku
Ja sam ove godine imala visoki tetovac bijeli....mislim da uopće nije bitno koji grah imaš jer sve ide...mene su tražili i više no što sam imala......
Svakako vrjedi probati,šteta da zemlja propada.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-10, 22:13   #9
dalmatino
Polako se zagrijava

Član foruma od: 29.08.2010
dalmatino je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Svakako vrjedi probati,šteta da zemlja propada.
Dali ti misliš na proizodnju i prodaju graha u mahuna i u zrnu? To je velika razlika pogotovo po najvažnijim pitanjma, cijena, radna snaga, mehanizacija...?
dalmatino je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-10, 11:50   #10
kinder
Gost

Početno

Pozdrav malobrojnim grahorašima.
Imene neke stvari u vezi graha zanimaju.
Ove godine sam posadi 0,2ha graha međuredno između lijeske, neke stvari sam napisao n atom postu.
Zanima me prvo gdje nabaviti kvalitetno sjeme niskog trešnjevca, a da to nije haribec sa hladnjače jer sam upravo to sadio i pokazo se odlično.
Iznajmio sam 3ha zemlj i mislim to sve zasaditi sa grahom u etapama.
Brat ću ga zelenog u mahuni RUČNO ako mi neko ne predloži nekaj modernijeg i isplatljivijeg.
Svjestan sam da bude puno posla ali da i ručno branje koje ću platiti donosi određenu dobit, jer ja sam i sa malim zadovoljan.
Imam neka iskustva u tome,a mislim da prodaja nije problem jer naši ljudi žele jesti domaće, pogotovo oni koji to mogu i olatiti.
Ako ima tko kakvu ideju za branje nek se javi.
Hvala.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:59.