Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-09-18, 22:20   #21
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Obnova Ursusa C-355

Markec, ima tome 5 godinica kak si ti ovo napisal http://poljoprivredni-forum.com/show...&postcount=310
Eto, drago mi je kaj si tu polovicu uspješno riješil, a žal mi je kaj nemožeš i ostalu polovicu pa da si ispuniš san i da didica zasja ko mladič.
Kad se sjetim slika opranih dijelova.....

Nepročitano 23-09-18, 23:00   #22
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodan

Pet godina prošlo od toga? Majko mila kako vrijeme leti...
Kako li si se samo sjetio toga?
Žao je i meni, ali prilike jednostavno ne dopuštaju trenutno takve poslove. Kako financijske, tako i u vezi posla, pošto je jedini traktor u dvorištu.

Ovo je samo nekoliko koraka bliže tome, a kad-tad će i to biti na redu. To je u glavi zacrtano i od toga neću odustati.

Majstor kad me je pitao isto to i rekao sam mu da ga sad ne mogu bojati, on je rekao "Farba ne vozi" što je potpuno istina. Bitnija mi je mehanika, da ja donekle mirno mogu sjesti u njega i ići raditi bez straha da će mi neki zupčanik skočiti u krilo.

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-09-18, 23:03   #23
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Marko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodan

Izvađen diferencijal i gornji snop dok motor netaknut odmara

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Posljednje uređivanje od MUHA : 25-09-18 at 11:57
Nepročitano 23-09-18, 23:15   #24
Borisllav360
Regularni Član

Borisllav360 avatar

Član foruma od: 01.07.2017
Borisllav360 je na dobrom putu

Marko šta si odlučio jel stavljaš zetorov zubčanik (dif) ili ostaje od ursusa?
Borisllav360 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-18, 08:00   #25
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Original...
Nije bilo vremena za modifikacije i istraživanje.

Nepročitano 24-09-18, 10:32   #26
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Kak se nebi sjetil, ime Didica mi je duboko ostalo urezano, a i govori kolko tebi taj traktor vrijedi.
Da si mi barem na pol bliže ja bi ti poklonil dva dana svog života i pomogel ti barem uhrpiti.

Svejedno, pošto znam da sam radiš i to prvi put.... svaka čast.
Nepročitano 24-09-18, 11:30   #27
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Skinuta pumpa hidraulika, akumulatori, kutije...

Posljednje uređivanje od MUHA : 25-09-18 at 11:58
Nepročitano 24-09-18, 11:45   #28
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Muha, kad je već sve vani, jel moguće prepraviti pogon hidraulike da su uključuje samo hidraulika, pa hidraulik+kardan, kak je na Zetorima?
Mislim da mu je sad prilika to prepraviti, ak nije preskupo.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-18, 12:11   #29
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Nije moguće drugačiji pogon kardanska osovina cijev koja ju vrti vilica za uključivanje i kučište getribe .
Nepročitano 24-09-18, 12:57   #30
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Trebalo bi biti moguće, samo sam pital jel isplativo?
Zetor 4511 i 5511/45 su bili identični kraktori, a 45 je imal samo kardan+hidraulika kak Ursus, a 55-tak je imal dva položaja ručice ispod neutrale.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:38.