Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor 4340
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 01-11-10, 13:30   #1
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno Zetor 4340

ovako prijatelj kupio zetora 4340 1996.godiste pa nam se cini da je kvacilo nekak tvrdo,i stalno svijetli ona lampica od pritiska zraka u boci za zracne kocnice i di on ima sigurnjak kad se bocan napuni di bi ono trebalo pisknut jel to na boci?? inace traktor je odlican velika kabina unutra motor kao da ni necujes udoban ma sve 5.kardan ima samo 540 okretaja a tamo ispod sica pise da ide neka vilica koja se zakrene pa se moze prebacit na 1000 okretaja jel zna netko sta o tome?i kocnice su malo losije mi se cini moras jebacki stisnut,i nije bas brz 25km/h.
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 01-11-10, 18:16   #2
Dado121
Super Uvaženi Član

Dado121 avatar

Član foruma od: 14.08.2010
Dado121 će uskoro postati poznatDado121 će uskoro postati poznat
Početno

I moj je susjed kupio zetora samo 6340,vozio sam sa njime silažu udoban je i ide nekih 30km/h kvačilo ima isto malo tvrdo,ali kolko se ja razumijem u te zetore to večinom svi tak imaju,kočnice isto tak samo mu zadnja desna hvata a kad uhvati onda blokira to ti je vjerojatno cilindar vec star pa se nešt desilo sa njime oni hoče odlazit na tim serijama zetora.
Dado121 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-10, 21:55   #3
orada
Polako se zagrijava

Član foruma od: 06.09.2010
orada je na dobrom putu
Početno

kolko je platio taj tvoj frend tu pilu
orada je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-10, 21:56   #4
fric1993
Super Uvaženi Član

fric1993 avatar

Član foruma od: 26.08.2010
fric1993 će uskoro postati poznatfric1993 će uskoro postati poznat
Početno

ja sam isto vozil 6340 prije par godina,kvačilo te nemora previše čudit tak svi imaju malo tvrđe(i 7745), kočnice su im svima boljka tak da te to ne uzbuđuje!ja imam ursusc-360 kvačilo je tvrdo ko sam vrag al to tak mora bit kočnice isto nisu baš bajne!:partyman::weedman:

sigurno ispod 9ooookn nije išlo!???

Posljednje uređivanje od fric1993 : 01-11-10 at 22:01
fric1993 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-11-10, 00:40   #5
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
ovako prijatelj kupio zetora 4340 1996.godiste pa nam se cini da je kvacilo nekak tvrdo,i stalno svijetli ona lampica od pritiska zraka u boci za zracne kocnice i di on ima sigurnjak kad se bocan napuni di bi ono trebalo pisknut jel to na boci?? inace traktor je odlican velika kabina unutra motor kao da ni necujes udoban ma sve 5.kardan ima samo 540 okretaja a tamo ispod sica pise da ide neka vilica koja se zakrene pa se moze prebacit na 1000 okretaja jel zna netko sta o tome?i kocnice su malo losije mi se cini moras jebacki stisnut,i nije bas brz 25km/h.
Sigurnjak ili kihavac sa nalazi na istom mjestu kao i kod tebe na Ursusu samo malo drugačije izgleda (ispod boš pumpe)
Indikator da nebi sijalica svjetlila se nalazi na rezervaru zraka otraga (na njega idu dvije žice)
Poluga za brzi kardan se nalazi između nogu ispod sica (ako ima brzi kardan). Poslikaj.
Nepročitano 02-11-10, 01:18   #6
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od fric1993 Vidi poruku
ja sam isto vozil 6340 prije par godina,kvačilo te nemora previše čudit tak svi imaju malo tvrđe(i 7745), kočnice su im svima boljka tak da te to ne uzbuđuje!ja imam ursusc-360 kvačilo je tvrdo ko sam vrag al to tak mora bit kočnice isto nisu baš bajne!:partyman::weedman:

sigurno ispod 9ooookn nije išlo!???
sta se tice kvacila na mojem ursusu se lagano stisce, a mislim da ti zetori imaju hidraulicno kvacilo ili ne?
Nepročitano 02-11-10, 01:21   #7
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Sigurnjak ili kihavac sa nalazi na istom mjestu kao i kod tebe na Ursusu samo malo drugačije izgleda (ispod boš pumpe)
Indikator da nebi sijalica svjetlila se nalazi na rezervaru zraka otraga (na njega idu dvije žice)
Poluga za brzi kardan se nalazi između nogu ispod sica (ako ima brzi kardan). Poslikaj.
postoji neka rupa izmedu nogu ali nema kao te neke poluge tak je i u uputama nacrtano budem vidio kad cu ic da uslikam

i pokusavao sam micat onu rucicu za regulaciju hidraulike ali ni ta rucica se neda pomicat ona P-M-D tak je oznaceno kod njega sad je na M...
Nepročitano 02-11-10, 01:26   #8
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
postoji neka rupa izmedu nogu ali nema kao te neke poluge tak je i u uputama nacrtano budem vidio kad cu ic da uslikam

i pokusavao sam micat onu rucicu za regulaciju hidraulike ali ni ta rucica se neda pomicat ona P-M-D tak je oznaceno kod njega sad je na M...
Znam kak izgleda ta poluga, ali nemam slike da ti pokažem. Možda brzi kardan nije ni ugrađen tvornički (možda ga trebalo nadoplatiti) :scratch

Ručicu za regulaciju najvjerojatnije nebude ni koristil nego samo u tom položaju tak da ......

Ti Zetori imaju hidraulično kvačilo.
Nepročitano 02-11-10, 02:05   #9
ler
Polako se zagrijava

Član foruma od: 13.10.2010
ler je na dobrom putu
Početno

1.ta serija 4340 nema kardana 540 1000 ta ručica koju spominješ odnosno rupa je pedviđena za ručicu preko koje prebacuješ 540 1000 obrtaja 4340 kiji je iz uvoza ima zadnje gum 16.9.30 taj ima ručicu za brzi kardan 2.6340 svaki ima 540 1000 kardan dva pomoćna cilindra ,vanjske cilidre za kočnice kako neki nazivaju disk kočnice itd
ler je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-11-10, 10:12   #10
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

to je ova izrezana guma iza ovih rucica za kardan i za spore i brze brzine tu bi se to kao trebalo stelat ,zadnje gume su 16.9-28 traktor je kupljen u RH kod nekog uvoznika iz Vrbovca mi se cini,

ovo je slika od 7211 od pere ali iznutra su isti....

http://s2.pticica.com/foto/0001030481_l_0_4e9xz0.jpg
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:11.