Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 539 i 533

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-08-18, 10:41   #6821
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru
Početno Re: IMT 539 i 533

Ima još uvijek za kupiti tih čašica.Ja sam kupio pred par mjeseci i ugradio na torpeda.45 kuna košta,malo je reći da sam se preporodio.Sva voda ostane u njoj i filter mi traje već dosta duže nego što je to bilo bez čašice.
Majok je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 10-08-18, 12:22   #6822
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od MUHA Vidi poruku
Otišla ac pumpa. Možda da probaš otvoriti poklopac pa ako je kakva smet pod ventilom izvaditi ju van, ali ako je ispal ventilič u smeče s njom.

Uzmi bilo kakvu samo nemoj IPM, mislim da i to privatnik radi. Jeenostavno svaka treča je možda dobra ali ni ta nije dugog vijeka.
Ja sam ugradil novu IPM AC pumpu na 549 kad mi je crkaval i evo već 3 godine bez ikakvih problema radi..
Nepročitano 10-08-18, 13:12   #6823
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od Petretic549 Vidi poruku
Ja sam ugradil novu IPM AC pumpu na 549 kad mi je crkaval i evo već 3 godine bez ikakvih problema radi..
Ja tebi vjerujem, ja sam pak ugradil kolegi i ispali su ventiliči nakon 6 mjeseci, onda sam od dvije slozil jednu.
Kasnije sam drugom kolegi ugradil novu, nespravnu. Najprije su ju u dučanu "popravljali" a onda su zaključili da mi daju novu. Ta nova je curjela na membrani, vratil sam ju a trgovac, također moj kolega, me usmjeril da IPM pumpe ne uzimam jer imaju brdo reklamacija. I sam to nisam mogel vjerovati kad sam ćital prije par godina na ovom forumu da IPM nije ko nekad ali nisam vjeroval dok se nisam opekel.
Uzel sam neku tursku ili talijansku i eno je, još pumpa.

Kaj se tiče razlika 533 - 539, ako se ja ne varam nisu iste capice tak da po mom ne paše.
Nepročitano 10-08-18, 13:57   #6824
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

ja sam par ipm stavio sve su radile.
Kod sebe sam skinuo jer su slinule i stavio slovensku.
I isti bog i ta slini
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-18, 20:18   #6825
sosta
Regularni Član

Član foruma od: 02.06.2014
sosta je na dobrom putu

Kupljena nova, na njoj piše teleoptik Jugoslavija, takva je i stara, 250kn. U trgovini imali tu i tursku za 150kn, otac već htio uzeti tursku, međutim veli da taman bio uz njega drugi kupac koji mu rekao da nek ne kupuje tu, da se njemu raspala nakon mjesec dana. Za sad sve ok, vidjet ćemo koliko će izdržat, za staru nemam pojma od kad je.
sosta je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-18, 00:43   #6826
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni dragulj

Citiraj:
Prvotno napisano od Majok Vidi poruku
Ima još uvijek za kupiti tih čašica.Ja sam kupio pred par mjeseci i ugradio na torpeda.45 kuna košta,malo je reći da sam se preporodio.Sva voda ostane u njoj i filter mi traje već dosta duže nego što je to bilo bez čašice.
Koliko ti onda radiš s tim traktorom ako si se u samo par mjeseci preporodil? Ja sam na svojeg bivšeg 533 pometal nove filtere prije 4 godine i evo sad ga prije mjesec dana prodal da nisam ni pipnul ništa...

Citiraj:
Prvotno napisano od sosta Vidi poruku
Kupljena nova, na njoj piše teleoptik Jugoslavija, takva je i stara, 250kn. U trgovini imali tu i tursku za 150kn, otac već htio uzeti tursku, međutim veli da taman bio uz njega drugi kupac koji mu rekao da nek ne kupuje tu, da se njemu raspala nakon mjesec dana. Za sad sve ok, vidjet ćemo koliko će izdržat, za staru nemam pojma od kad je.
Pretpostavljam da niste uspoređivali na kojoj dubini capica pocinje pumpati i prema tome odradili debljinu dihtunga??? To je cesto razlog kaj pumpe kratko traju, barem po mojem skromnom iskustvu...
Nepročitano 11-08-18, 12:07   #6827
Majok
Aktivni Član

Gajtane taj traktor radi više od 500 sati godišnje.Ali nije stvar u tome koliko radi nego u tome da je na torpedu filter goriva okrenut prema gore.I gorivo dolazi odozdo i izlazi iz filtera odozdo.I kad dođe voda i smeće te rupice se zaštopaju i filter zahrđa zbog vode i ne propušta gorivo.U zimi se ta voda smrzne i normalno da gorivo ne ide ni u filter ni iz njega.U tome je stvar!Bez čašice je filter trajao maksimalno 2 mjeseca a sad sa njom već tri puta duže.Ovako sva voda i vidljive nečistoće ostaju i čašici jer i ona ima svoje sitno sito koje se samo očisti.O tome pričam!
Nepročitano 11-08-18, 12:45   #6828
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

@ Majok, Torpedo ima plastični rezervar. Znači smeče definitivno nema odakle doči več ga očito natočiš u rezervar. Isto tak je i sa vodom, toliko kondezacije nema da se toliko nakupi u tak kratkom vremenu.
Da se razumijemo, ne velim da čašica ne valja aĺi po svemu sudeči ti imaš problem s utakanjem nečistoča u rezervar.

Ima kolega isto Torpeda pa nema takvih problema. Neznam koliko sati godišnje radi ali radi dosta jer ide uslužno i pomalčira 100-200 rali godisnje. Jednom godišnje mjenja filter i nema problema.
To kak filter stoji nema nikakve veze ako je filter takav kakv treba biti u njemu ostaje sve dok se ne zaštopa i makina se ugasi.
Nepročitano 11-08-18, 13:06   #6829
Majok
Aktivni Član

Neznam koji torpedo ima plastični rezervar ali moj ima metalni,4006.Smeće ne točim namjerno u njega a ako ga i točim.A položaj filtera ima itekako veze pogotovo u zimi kako sam i rekao.Voda se smrzne dolje i napravi se čep,i onda pomaže samo skidanje boga i svih svetaca na nebu i pod zemljom i grijanje filtera toplom vodom.Filter bi trebao biti okrenut prema dolje kao i na drugim traktorima tako da voda i krupne nečistoće ostaju u dnu filtera.Od kad je čašica gore ja nemam više apsolutno nikakvih problema
http://imagizer.imageshack.us/a/img924/9610/uSIF3k.jpg

Evo da vidiš o kakvom smeću pričam i o kojoj količini vode,nakon par tjedana poslije čišćenja.I pogledaj položaj filtera i gdje onda to sve ostaje u filteru.I normalno da se tu u dnu i smrzne i blokira gorivo

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/6774/q2a12j.jpg
Evo i "plastičnog" rezervara,nisam znao da se može variti čelik na plastiku

Posljednje uređivanje od Majok : 11-08-18 at 13:17 Razlog: zato
Nepročitano 11-08-18, 13:07   #6830
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni dragulj

Citiraj:
Prvotno napisano od MUHA Vidi poruku
@ Majok, Torpedo ima plastični rezervar. Znači smeče definitivno nema odakle doči več ga očito natočiš u rezervar. Isto tak je i sa vodom, toliko kondezacije nema da se toliko nakupi u tak kratkom vremenu.
Da se razumijemo, ne velim da čašica ne valja aĺi po svemu sudeči ti imaš problem s utakanjem nečistoča u rezervar.

Ima kolega isto Torpeda pa nema takvih problema. Neznam koliko sati godišnje radi ali radi dosta jer ide uslužno i pomalčira 100-200 rali godisnje. Jednom godišnje mjenja filter i nema problema.
To kak filter stoji nema nikakve veze ako je filter takav kakv treba biti u njemu ostaje sve dok se ne zaštopa i makina se ugasi.
Ja bi rekel da je problem u laganom trolanju, odnosno piši da se piše sindromu...

Bez uvrede..

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:18.