Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-08-18, 10:35   #4981
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

30 metri ti ni niš.
Ak se netko iza vozi 50km/h, to su njemu 2 sekunde u koje je već sigurno započel pretjecanje i teško da stigne stati.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-08-18, 14:21   #4982
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Član foruma od: 25.06.2014
AirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni dragulj

Zakonom zabraniti skretanje u lijevo. Svakih 500m staviti kružni tok i problem riješen.
Nepročitano 13-08-18, 22:07   #4983
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Ajmo biti iskreni; tko se od nas vozi ikad iza traktora dok je puna crta kilometar?
Druga stvar: ovaj traktor ima usku kabinu i špigle koji su uži od prikolice, koji uz to vibriraju pa je slika razmazana, te je gospoja skretala na sreću, pouzdajući se u žmigavce, koji su možda i radili, ali je pitanje jesu li bili vidljivi (ak je bilo jako sunce).
Po položaju na slici se nemre puno toga zaključiti, jer izgleda kao da je ovaj pretjecal po grabi.
Iskreno mi je žal sudionika i nadam se da im bude dobro. Rekel bi da je vozač auta teže prešle.
Majok, glede blicanja i trubljenja; to je jedino kaj vozač koji namjerava preteći traktor može napraviti da upozori onoga ispred na radnju koju je započel. Puno put sam se našel u položaju vozača jednog i drugog tipa vozila i zamalo doživel sličnu nesreću pred ulazom u dvorište (i stal u zadnji tren te je ovaj koji je pretjecal kolonu uspel proći po bankini).
Od tad pri skretanju u lijevo, osim kaj daleko prije dajem žmigavac, postepeno prelazim do sredine ceste i polako zatvaram traku te onemogućavam pretjecanje neposredno prije skretanja. Najgori su mi oni koji prije skretanja stanu uz desni rub, je ne znaš kaj planiraju.

No, nemojte zaboraviti ono kaj sam napisal u prvom komentaru: onaj tko mijenja smjer ili traku mora se uvjeriti da tu radnju može započeti bez ugrožavanja drugih. I ne smije započeti tu radnju, ako je netko drugi već započel neku drugu radnju. Ne želim nikome pametovati, no imajte neke stvari na umu, za svoje dobro.

Muha: polagal sam u Zagrebu. A Bruno je nove vozače učil voziti takvom brzinom da su po cesti i traktorima smetali
Citiraj:
Prvotno napisano od željko kž Vidi poruku
Bruno je Muhača učil voziti . ZJ točno je kaj si napisal i još problem traktorista kaj kad skreče desno da žmigavac i zauzme vači dio lijevog traka pogotovo ako vozi prikolicu zakopčanu za silokombajn .
Vas dvojicu treba..... ma treba vas pripustiti. Takvu pamet svijet još nije upoznal

Da sam ja na mjestu te gospođe vrata pakla bi otvoril da istjeram pravdu u svoju korist jer sam siguran da sam u pravu.
Nepročitano 13-08-18, 22:20   #4984
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Pravo . Pravda . Poštenje nikad neidu skupa zakon sa čita iz lijevog u desno i obrnuto kako kome !!
Nepročitano 13-08-18, 23:46   #4985
mika
Uvaženi Član

Član foruma od: 22.03.2011
mika ima spektakularnu aurumika ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ

No, nemojte zaboraviti ono kaj sam napisal u prvom komentaru: onaj tko mijenja smjer ili traku mora se uvjeriti da tu radnju može započeti bez ugrožavanja drugih. I ne smije započeti tu radnju, ako je netko drugi već započel neku drugu radnju. Ne želim nikome pametovati, no imajte neke stvari na umu, za svoje dobr
Ajd si pročitaj još jedanput ovaj svoj tekst.....
Znači ti kad skrečeš sa neke ceste ulijevo čekaš da te svi koji su iza tebe prođu pa tek onda ti skrečeš?

Posljednje uređivanje od ZJ : 14-08-18 at 00:03
mika je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-18, 00:02   #4986
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Sve napisano je točno. Pročitaj još jedanput ili pročitaj kaj piše u zakonu.

U jednoj situaciji sam započel pretjecanje auta ispred sebe. Par sekundi kasnije tip kojega sam pretjecal je i sam krenul u pretjecanje. Ja sam prikočil i vrnul se u desnu traku. Iza mene je bil policijski auto koji je sve to videl. Upalili su rotirku prestigli nas i izvukli tipa sa strane... ista stvar bi bila da je dal žmigavac i počel skretati.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-18, 00:17   #4987
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku

Nisam se štel mješat ali ipak moram...@ZJ, jedini dobiva prolaznu ocjenu. Koliko ja vidim, traktor uopće nema nijedan bočni retrovizor, znači nikak se nije mogla uvjerit da radnju skretanja u lievo može sa sigurnošću izvesti..ups..mogla je da izađe van iz traktora prije skretanja, tim više kaj je prikolica sigurno šira od traktora, te nemože vidjet iza nje. Nevidi se dal je uopće priključena signalizacija za prikolicu.. I brzina kombija uopće nije upitna..traktor na tom djelu pri bočnom udaru puca i da ga tomo vinković udari. I koliko vidim puna linija počinje nakon raskršća zbog nadolazečeg zavoja. Naravno sve su to nagađanja..uviđaj na mjestu događaja je alfa i omega...a da budem iskren napravil sam ih barem 500. Bilježim se sa štovanjem.
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-18, 08:41   #4988
VuckoH
Uvaženi Član

VuckoH avatar

Član foruma od: 11.05.2015
VuckoH će uskoro postati poznatVuckoH će uskoro postati poznat

Dio koji večina griješi je u tome što je prestizanje a što je obilaženje sporog vozila za koje vam policija da se vozi i iza vas nece ništa reci i ako ste to napravili preko pune linije na mjestu koje je pregledno bez da ste ikoga ugrozili.

Jedina bitna stvar u svemu tome a koju ste skoro svi zaboravili je tko je prije započeo svoj manevar. Taj traktor je morao fizički preci crtu dosta prije nego je auto uopče krenuo u pretjecanje jer kao što je netko vec napisao upaljeni zmigavac u biti ne znači započeti manevar a traktor je morao znatno usporit da bi mogao skrenuti.

U praksi to znači da se ovo vjerovatno ne bi desilo da je caddy upalio zmigavac i tipa 50-100 metara od traktora prešao u lijevu traku a ne kako večina voli doci do prikolice skoro i onda se naglo izbacit van.

Bhorv nisi u pravu jer su retrovizori na vratima koja leže dolje polupana pored traktora i vide se na slikama.

Posljednje uređivanje od VuckoH : 14-08-18 at 08:48
VuckoH je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-18, 09:00   #4989
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Član foruma od: 01.11.2010
drazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodan

Članak 43. (1) Vozač koji namjerava na cesti ili drugoj prometnoj površini obaviti neku radnju vozilom (uključiti se u promet, prestrojiti, odnosno mijenjati prometnu traku, pretjecati, obilaziti, zaustavljati se, skretati udesno ili ulijevo, okretati se polukružno, voziti unatrag i sl.) ne smije početi takvu radnju ako time dovodi u opasnost druge sudionike u prometu ili imovinu. (2) Prije započinjanja radnji iz stavka 1. ovoga članka, vozač je dužan uvjeriti se da to može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu ili imovinu, vodeći pritom računa o položaju vozila te o smjeru i brzini kretanja. (3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
Ovo se odnosi jednako na sve sudionike u prometu, ne samo na one koji skreču, znači u ovom slučaju se odnosi i na kombi.
Ovo je raskrižje bez obzira što je u pitanju poljski put, a preticanje u raskrižju je zabranjeno.

Članak 73. (1) Vozač ne smije pretjecati drugo vozilo, osim bicikla, mopeda i motocikla bez bočne prikolice, neposredno ispred raskrižja ili na raskrižju koje nije s kružnim tokom prometa, ili neposredno ispred prijelaza ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini bez branika ili polubranika i na tom prijelazu. (2) Neposredno ispred raskrižja i na raskrižju vozač smije pretjecati: vozilo koje skreće ulijevo, a pretječe se s desne strane (članak 67. stavak 2.), vozilo koje skreće udesno, ali tako da pritom svojim vozilom ne prelazi na dio kolnika namijenjen za promet vozila iz suprotnog smjera, vozilo koje se kreće cestom koja je prometnim znakom označena kao cesta s prednošću prolaska, kad se prometom na raskrižju upravlja prometnim svjetlima ili znacima koje daje ovlaštena osoba. (3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

Posljednje uređivanje od drazenhonda : 14-08-18 at 09:40
drazenhonda je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-09-18, 22:16   #4990
Imt 542 De lux
Aktivni Član

Član foruma od: 28.08.2010
Imt 542 De lux je na dobrom putu

Nezgoda na poslu

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
SMIJEŠNE SLIKE mario Svatara 2023 11-10-18 13:41
Slike mario John Deere 370 06-11-17 22:02
slike Marko355 Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 51 05-11-17 12:25
slike Toma083 Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 25 15-06-13 01:05
Vinogradarske zgode i nezgode. swizach Radovi u vinogradu 18 23-09-08 20:13

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:33.