Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci Stražnji gramip utovarivač i vučenje prikolice

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-08-17, 14:04   #1
iceman535
Početnik

Član foruma od: 11.08.2017
iceman535 je na dobrom putu
Početno Stražnji gramip utovarivač i vučenje prikolice

Bok svima,
zanima je (i vjerojatno nisam jedini kojem je to palo na pamet) - može li gramip stažnji utovarivač gnoja (hu4 ili hu6) vuči za sobom traktorsku prikolicu jedno ili dvoosovinku.
a) bar malo po placu
b) za ozbiljno u prometu do neke lokacije gdje je utovar
c) jedno ili dvo osovinka - jel ima razlike
d) normalno kačenje prikolice ili donja poteznica ima li razlike

Imam malog ursusa i 3T prikolicu, pa me zanima ako uzmem tako neki utovarivač, što mogu očekivati. Ako mi gramip mora biti na malom ursi, i trebam još jedan da mi pomiče prikolicu ili transportira onda mi je to znak da trebam drugačiji utovarivač
Znam da ima ljudi ovdje koji imaju puno iskustva pa slobodno napišite što mislite.
Inače proizvodim humus kalifornijskih glista, trebam ići utovarivati đubre na neke lokacije i na svom placu istovarivati iz prikolice u bazene s povremeni pomicanjem prikolice. Ako imate bolja rješenja javite.
Hvala unaprijed
iceman535 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-08-17, 14:15   #2
MrSima14
Super Uvaženi Član

MrSima14 avatar

Član foruma od: 03.03.2013
MrSima14 je nebrušeni draguljMrSima14 je nebrušeni draguljMrSima14 je nebrušeni draguljMrSima14 je nebrušeni dragulj
Početno Re: Stražnji gramip utovarivač i vučenje prikolice

Ja na imt-u imam dole klateću poteznicu i kada bi ju izvukao do kraja mogao bi vući dvoosovinsku(nisam nikada), za jednoosovinku punu gnoja bi to bilo slabo. Naravno kod skretanja i pregiba bi trebalo biti oprezniji da se šta ne polomi.
MrSima14 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-17, 14:33   #3
iceman535
Početnik

Super informacija, hvala ti. Kad bi vukao dvoosovinku, mogao bi gramipu spustiti noge dolje i raditi s njim bez da ju otkačiš ili kod svake stabilizacije morao bi otkačiti prikolicu?
Nepročitano 11-08-17, 17:14   #4
MrSima14
Super Uvaženi Član

MrSima14 avatar

Član foruma od: 03.03.2013
MrSima14 je nebrušeni draguljMrSima14 je nebrušeni draguljMrSima14 je nebrušeni draguljMrSima14 je nebrušeni dragulj

Ne bi morao otkačiti, ali sve zavisi odakle trpaš,prema tome se prilagođavaš. Najbolje bi ti bilo posuditi pa isprobati kako bi to sve išlo.
MrSima14 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 08:43   #5
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Nisam baš siguran da bi to išlo. Mislim da bi ti vile smetale prikolici, jer ne možeš ih okrenuti prema naprijed.
Glede samog kapčenja prikolice: najlakše je dodati kuku na okvir utovarivača, za vuču dvoosovinke. Jednoosovinsku prikolicu pri tome slobodno zaboravi.

Posljednje uređivanje od ZJ : 12-08-17 at 08:57
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 10:13   #6
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

jedina opcija ugraditi utovarivač na prikolicu
Nepročitano 12-08-17, 11:59   #7
iceman535
Početnik

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Nisam baš siguran da bi to išlo. Mislim da bi ti vile smetale prikolici, jer ne možeš ih okrenuti prema naprijed.
Glede samog kapčenja prikolice: najlakše je dodati kuku na okvir utovarivača, za vuču dvoosovinke. Jednoosovinsku prikolicu pri tome slobodno zaboravi.
Tako nešto mi je i palo na pamet. Jel problem konstrukciji utovarivača da vuče prikolicu i zaustavlja ju (ili hidraulici trakotra)? Ako se ne varam čak je hidraulika slobodna prema gore, znači kada bi zaustavljao prikolicu koja je natovarena možda bi dizalo utovarivač prema gore (iako ima i on kg)
Nepročitano 12-08-17, 12:08   #8
iceman535
Početnik

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
jedina opcija ugraditi utovarivač na prikolicu
Palo mi je to na pamet, ili čak kupiti šumarsku s kranom pa napraviti sanduk na njoj. Ali tada gubim opciju da stavim na utovarivač kašiku i imam mali bager za farmu... a stalno treba nešto kopati prebacivati,...
Bojim se da nema jednostavnog rješenja za male pare
Nepročitano 12-08-17, 12:26   #9
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

utovarivač ne treba zavariti , menjati , rezati ..napraviti multifunkcinalno ..dva klina , koji vijak i gotovo
Nepročitano 12-08-17, 13:59   #10
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Upravo to velečasni.
Napraviti na rudu prikolice jednostavan prihvat u tri točke sa štiftima. Ako je pumpa na crijevu, onda to crijevo diktira udaljenost utovarivača od traktora.
Uvjet za sve je dovoljno jako rudo na prikolici za nošenje utovarivača u transportu jer njegova težina djeluje na rudo jednoosovinke neposredno uz područje najvećeg momenta.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
gnoj, gramip, humus, ursus

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:19.