Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-10-08, 18:36   #11
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno Re: Trešnja

Smixy jel imaš osigurane berače?
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-10-08, 19:29   #12
Smixy
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Kontam
Smixy jel imaš osigurane berače?
Sorry što kasnim sa odgovorom, ali vrijeme je za sjetvu.

Kao što napomenuh ranije još uvijek sam u fazi planiranja i učenja, da budem iskren
nisam ni 100% siguran da ću saditi u skorije vrijeme.
Ako se "zvijezde poklope" moguće je da će se nešto raditi dogodine.
A što se tiče berača već će se nahvatati koji kad za to dođe vrijeme. Baš zbog te faze posla (berbe) su mi i interesantne sadnice na gisela 5 podlozi.

Hvala na brizi ;)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-10-08, 19:43   #13
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auru

a jel za trešnje imaju neki barači za traktor ili samohodni???kako toradi?

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-10-08, 10:58   #14
Duro
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Kontam
...
jedino još PMT, oni čudo mogu nabaviti. Cijena je mislim oko 16-18 kn + pdv.
Molim ako možete odgovoriti:
- je li PMT Poljopskrba međunarodna trgovina ?
- na što se navedena cijena (16-18kn+PDV) odnosi ? ( npr. minimalna količina sadnica, virus free sadnice, podloga GISELA 5, ...)
Hvala !
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-10-08, 18:09   #15
Kontam
Super Uvaženi Član

Duro budem se raspitao pa napišem. Inaće PI Osijek kaže da je bolja podloga max ma nego Gisela 5 i pozvao me njihov voćar da dođem viditi kao je to sađeno i kakova obrada tu treba biti. Napomenu je da dođem vidit i u vegetaciji Vjerovatno na razmaku 4x2m bude grmolika šuma
Nepročitano 19-10-08, 19:51   #16
Duro
Gost

Hvala. Inače za podlogu GISelA 5 kažu kako je ne vole baš sve sorte. Dok za podlogu GISelA 3 čak i nositelj licence ( udruženje u Njemačkoj...) kaže da je samo za pokuse i izrazito zahtjevna ali daje odlične rezultate u intenzivnim nasadima (i jedna i druga GISelA na 4x1,5 pa čak do 4x1). Kontaktirajući s pojedinim rasadničarima u Austriji (loš njemački ali se osnovno sazna) shvatih da je kod njih pravilo ne žure s novostima, ali ako prodaje npr. Regina na GISelA 5 onda će sadnica biti OK u uzgoju i neće biti problema (uz određenu tehniku), te ako navede da će sazrijeti u tom i tom tjednu tada je to podatak za njihov kraj i normalnu godinu. Trenutno preferiraju GISelA5,Weiroot158 (slična GISelA5) Maxma14 i Colt (tim redosljedom). Prate oni sve novosti i znatno su ispred nas ali cijene su paprene (količinski popusti tek nakon 500 kom), npr. maloprodajne cijene -1 kom za hobiste- sorta ne baš neki hit (hit sorte: one s boljim karakteristikama i novije te pod licencom): devet pa do dvanaest eura (bez PDV).
  Odgovori s citatom
Nepročitano 29-10-08, 18:27   #17
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru

Da, začudila me čak ona cijena od 16-18 kn po komadu, kad ja čuo da je 50 sa pdv. Nisam htio reagirati da ne ispadnem blesav...
Nepročitano 30-10-08, 07:40   #18
Duro
Gost

Početno Re: Trešnja - sadnice - cijene

Cijena je uvijek problem , ne želeći skrenuti s teme naveo bih dvije prednosti stranih rasadničara: informacije ne daju na kapaljku kao naši i profesionalni odnos prema svima (i onome tko kupuje jednu sadnicu i onome tko se raspituje da kupi 1000 komada), te ono najvažnije: dok kod nas cijene padnu za 1000 kom max 10% kod npr. boljih rasadničara u Austriji to ide i do 40% na cijene koje navedoh za pojedinačnu prodaju hobistima(ovo boljih znači duža tradicija, plaćaju licencu po svakoj sadnici, ...)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-10-08, 08:04   #19
Kontam
Super Uvaženi Član

18 kn + pdv je cijena Krašove sadnice na veliko. PI Osijek ima cijenu 22 kn + pdv, a privatnici imaju tu cijenu od 16 do 18 kn. Samo moraš se najaviti ranije jer nitko nema neke veće količine. MPC za trešnju kod Kraša je 35 kn!!! I ja sam izbečio oči kad sam čuo, onda sam objasnio da bi trebao preko 2000 sadnica i onda se druga cijena formira. Ima još jedan rasadnik negdje u dalmaciji, izašli su kontakt podaci u Agro Glasu prije 2 broja, ali nemrem ga naći. Držite fige da ga nađem, oni imaju brdo sadnica čini mi se i za ovu sezonu.

Nepročitano 04-11-08, 20:01   #20
jellena
Gost

Vidiš da sam iz Osijeka, ali nekako mi se ne mili da kupujem sadnice kod Poljoprivrednog instituta Osijek

pozdrav, zašto ne kupiti sadnice kod instituta u Osijeku? Ako smijem znati jer planiram od njih kupiti veću količinu (oraha ne trešnje)...
  Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
pupanje, trešnja, vegetacija, zastoj

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Stroj za izbijanje koštica višnje, trešnje i šljive stipe Plasman i prerada vo?a 6 10-12-13 09:43
TREŠNJEVINA malik umarstvo 38 05-11-12 10:37
Pozdrav sa Trešnjevke Monk Predstavite se 10 08-04-12 15:59
Dilema pri kupnji MTK-a Labin 14 ks,IMT 40? ili neki treći?? seljačić Ostalo 241 10-03-11 14:43
Početnica: Samooštreća i "obična" raona tijela Smiljan Ostali priklju?ci 10 19-09-08 20:25

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:47.