Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-04-17, 23:06   #1
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan
Exclamation Agregat

Kupil je ujak agregat Einhell 4kw jačina motora, izlazna snaga je 2,2kw max, odnosno 2kw, jednofazni.

Kaj mene najviše zanima je to da u uputama piše da se preporuča ulje 15w40 za taj motor (četverotaktni), al ja si nekak mislim da bi stavil neko finije ulje u njega, npr neko 10w40 ulje, kaj mislite o tome?

Njemu su pak rekli da slobodno nek stavi ovo ulje za kosilice sae30, ja isto neznam kaj bi rekel na to?!

Još ga nismo pustili u pogon, a trebali bi ovih dana pa da znam koje ulje najbolje u njega.

Ako ima još kakvih sitnica na koje treba pripaziti molim Vas da napišete da se ne dogodi nekakvo sranje.

Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-04-17, 23:23   #2
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Agregat

Svetu vodu da mu natočiš ako mu je suđeno da ne izdrži....
Ja bi točil po preporukama uz rijeđe intervale izmjene.
Nepročitano 02-04-17, 23:24   #3
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Naši na poslu su napravili prek tisuću sati sa Super 5 uljem.
SAE 30 ima smisla ak ga nebuš rabil zimi.
Pogledaj kaj piše u uputama.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-17, 04:18   #4
puknuti
Gost

koliko vrsti ulja- toliko razzloga za jedno ili drugo .
Osim po brojevima ulja se razlikuju po prizvođačima , boji kantice , vrsti pakiranja
ista ulja se jako razlikuju čak i od gazde do gazde .

A kad krene trošit ulje bude i trošno dobro , čak se mogu mješati različiti brojevi , prizvođači , boje kantice i vrste pakiranja
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-17, 07:48   #5
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodan

Ja imam einhell pumpu za vodu i već nekoliko godina stavljam sae 30 ulje,ali koristim je samo ljeti.
Nepročitano 03-04-17, 14:02   #6
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Član foruma od: 01.11.2010
drazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni draguljdrazenhonda je nebrušeni dragulj

Isti kinez motor kao moj, kod mene piše 15w30 ili sae 30.
Gdje je kupljen agregat, koliko garancija i cijena.
Nepročitano 03-04-17, 14:51   #7
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Ti motori su ko na kosilicama i ne krepaju tek tako imam takvog huricana-isto sranje drugo pakovanje-star 10 leta još prvo ulje.Krepaju regulatori napona na generatoru i tu treba pazit šta i kako se priklapa,delovi skupi tak da se celi kpl generatori prodaju i po 30 eura.Baš koji tjedan unazad kupio jednog takvog ko nov ali ne da struje.Bio priključen na celu kuču kad nije bilo elektrike a nisu izključili automat i elektrika došla i ode on.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-17, 15:46   #8
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Na par agregata sem sipal super 5 i nije bilo problema zadnji je 13 konja motor 8 kw i on super radi na super 5.
Nepročitano 03-04-17, 15:46   #9
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

U uputama piše za ulje 15w40 (super 3,5 bi to bilo i neko slično te gradacije.)

Onda budem vjerojatno tak i stavil, imam super 5 doma i gotovo.

Dajte mi još napišite kak se pravilno s tim barata.

Zanima me ovaj prekidač "OVERLOAD", kaj ta funkcija znači i u kojem to položaju mora biti??
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-17, 17:14   #10
puknuti
Gost

kaj si ti kupil gregat od foruma ili trgovca , prema zakonu paragraf taj i taj kaže da uz prizvod treba priložiti uputu za upotrebu na tečnom domačem lengviđu
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:15.