Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Mali oglasi > Procjene PH metar
Procjene Ovdje zatražite mišljenje ostalih sudionika foruma o vrijednosti nekog alata, poljoprivrednog stroja ili bilo čega vezanog za poljoprivredu.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-04-17, 11:20   #11
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: PH metar

e sad smo došli do podatka umjerno vlažan , ..ili je moja skala prefina ili smo još daleko od točnog mjerenja

ps , ne znam kog vraga rade moderatori i zašto je ova tema još uvjek na oglasima

Nepročitano 05-04-17, 13:17   #12
Razinekop
Regularni Član

Član foruma od: 10.12.2013
Razinekop je na dobrom putu

Mogu da zaključim da nitko od onih koji su se javili nema ovakav uređaj!

Na Youtube našao neka ispitivanja ali nisam skužio ništa.

Puknuti, jel nešto ovdje krivo postavljeno ili bi ti ovo premjestio da bude življa tema???
Razinekop je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-04-17, 14:03   #13
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

ne znam kak nisi shvatio , ja imam ovakvi uređej ...i probleme koje pokušavam razjasniti
Nepročitano 05-04-17, 16:05   #14
Razinekop
Regularni Član

Za Puknutog

Nisam shvatio da ti imaš sličan uređaj,molim te drugi put to napiši.
Evo drugih zaključaka samo za PH vrijednosti.
Ima li u uputi kako se vrši ispitivanje -na koju dubinu se zabiju"elektrode" i u kakvu zemlju(jer ti pišeš da se vrijednosti mijenjaju ako je zemlja vlažna?).
Zašto bi voda ako je PH neutralna -ili nije mijenjala vrijednost mjerenja .

Znači ti si sa time jedanput mjerio te nisi bio siguran u rezultate te si zemlju dao u mjerodavni institut ili nešto drugo?
Što očekivati od tako jeftinog uređaja.Vrijedi li bar za granične vrijednosti npr tri posude: u prvoj je ocat i kad ga u nju stavimo onda je kiselo, u drugoj je destilirana voda i tu je na sredini a u trećoj je pepel-lug i tu je lužnato??? Moje razmišljanje je takvo -griješim li???
Nepročitano 05-04-17, 17:09   #15
puknuti
Super Uvaženi Član

za upute ne znam
nije voda neutralna , ali ako skida kiselost jednu jedinicu onda je to dosta

nisam koparirao rezultate s labaratorijem
igrao sam se vinom , kišnicom i vodom ..ali za to ne teba PH metar , dovoljan je jezik

mislim , ako se radi o polju više se koncentriraj na vrstu korova , oni govore više od instrumenta od 4 dolara .
Nepročitano 05-04-17, 17:38   #16
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost

Ph se mejri u zoni korijena.
Ako tlo nije dovoljno vlažno, treba ga dodatkom vode navlažiti jer inače nije moguće dobiti realnu ph vrijednost.

Lakmus test je nepouzdan, neke kulture imaju oštre granične vrijednosti, i takav način je jako nepouzdan.

Procjena prema vrsti korova je isto nepouzdana - npr, na tlu na kojem raste preslica (pokazatelj povišene acidnosti) dobro uspijeva krumpir, ali će on i loše roditi na nekoj drugoj parceli na kojoj raste preslica ukoliko je na toj ph ispod četiri i pol. A preslica će rasti i na šestici i na četri i pol. No celer na primjer neće rasti nikako na četiri i pol, ali će na šestici rasti bez problema, a pet i pol je granično gdje se već lijepo odokativno primjećuju veliki problemi.

Investirati u dobar ph metar, sada se takav može kupiti za šesto - sedamsto kuna, tu kod nas, a potrajati će dvadsetk godina. Veoma isplativa investicija, pogotovo jer se svakih pola minute može izmjeriti uzorak , te u sat - dva vremena dobiti krvna slika parcele na svaka dva metra razdaljine uzorka, što je jako važno jer ph može jako varirati na pojedinačnim lokacijama parcele, i za dvije jedinice skale čak - na mjerenom mjestu ph je npr šest i pol, a samo nekoliko metara dalje može biti pet ili četiri i pol, što će kvalitetan ph metar pokazati, a ne tamelju tog saznnja kalcifikacija se može raditi ciljano pojačano na kritičnim mjestma -kritična mjesta se označe prilikom mjerenja i napravi intervencija.

Dobar i pouzdan ph metar, moj je takav.

johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-04-17, 17:52   #17
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Tema nema gumbića za zahvalu, a odgovor zaslužuje puno zahvala. Morali bumo stisnuti nekam drugam.
Hvala teta Jo.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-04-17, 18:03   #18
dlesa18
Uvaženi Član

dlesa18 avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni dragulj

Hvala teta Jo
Nepročitano 05-04-17, 18:40   #19
Razinekop
Regularni Član

Hvala svima,a poglavito teti Jo (konkretno i profesionalno)

Dobro je učiti na tuđim greškama.

Naručeno na E bayu - malo bolji od početnog .Nisam profi da mi treba ekstra kvaliteta-možda požalim vidjeti ćemo.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:57.