Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Goldoni GOLDONI

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-12-09, 23:58   #11
Sasha63
Regularni Član

Član foruma od: 23.08.2009
Sasha63 je na dobrom putu
Početno Re: GOLDONI

Pošto je ovde pored mene blizu " Goldoni centar - Srbija" i sam sam se raspitivao za kupovinu tih traktora.koliko znam najjevtiniji Euro 30 je nekih 12500.- eur bez PDV Ti Asteri su tu negde oko 15-18000.- eur. Naravno najvise se prodaju iz serije 3050,3060,3070 i 3070v uski za rad u vinogradima. posto sam sve to lepo pogledao...nasao sam na oglasu i kupio Vladimirec T25A i sada sam zadovoljan jer nisam bacio pare a imam traktor ! Seti se samo Italijanskih farmerki iz sedamdesetih i osamdesetih godina !? ili..Darwil satova koje su nam prodavali kao Swiss made....a niko nikada u Swiss za njih nije ni cuo ! Eto.....takvi su ti Italijanski proizvodi...spolja gladac...cena da places...a unutra...plastika !
Sasha63 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-12-09, 00:03   #12
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

skupi dijelovi do kurca

ja za ovaj sto sam htio da uzmem se malo raspitivao i cijene dijelova su astronomske

jebes traktor ako za cijenu njegove generalke mozes da kupis neki drugi polovan ispravan istocni traktor
Nepročitano 09-12-09, 00:36   #13
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

mislim da sam negdje stavio slike od proslogodisnjeg rada na Aster-u.........traktor je cisti luksuz
gledajuci njega i kineza jednog pored drugog....e bolji je vala kinez pa makar se dijelovi cekali i po dva mjeseca :mrgreen:
Nepročitano 09-12-09, 13:23   #14
Sasha63
Regularni Član

Član foruma od: 23.08.2009
Sasha63 je na dobrom putu

Ono sto je posebno simptomatično kod njih su motori. Naime, do nedavno su montirali Daimler-Chrysler motore , a sada su prešli na John Deer motore, jer su članovi JD proizvođačke grupacije.Pitanje je šta je kod Goldonija u stvari Italijansko.Jedino još na svoje motokultivatore stavljaju Lombardini motore. Izgleda da se originalni italijanski motori mogu još samo kupiti kod Ruskih proizvođača MTZ 320,422,622 koji se prave sa Lombardini motorima.
Sasha63 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-12-09, 22:07   #15
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Prvotno napisano od Sasha63
Ono sto je posebno simptomatično kod njih su motori. Naime, do nedavno su montirali Daimler-Chrysler motore , a sada su prešli na John Deer motore, jer su članovi JD proizvođačke grupacije.Pitanje je šta je kod Goldonija u stvari Italijansko.Jedino još na svoje motokultivatore stavljaju Lombardini motore. Izgleda da se originalni italijanski motori mogu još samo kupiti kod Ruskih proizvođača MTZ 320,422,622 koji se prave sa Lombardini motorima.
:shock:
to prvi put cujem, sve do jednog goldonija koji sam vidio su imali italijanske motore.....doduse ne znam za jace od 45 ks
Nepročitano 10-12-09, 11:39   #16
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Nisu bili DC motori na Goldoniju, bili već Detroit Diesel, dakle VM, koji je talijanski. Određeni modeli imaju DPS motore, 3 cilindra, no samo do 70ks (koliko ja znam). Modeli s DPS motorima se prodaju i pod JD imenom. Traktori veće snage i dalje imaju VM motore, jer su to brzohodni strojevi, mali po gabaritima.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-12-09, 15:26   #17
mando
Regularni Član

Član foruma od: 17.11.2009
mando je na dobrom putu

evo par sličica od goldonija

25 ks

38 ks

82 ks
mando je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-12-09, 16:36   #18
joekiki
Super Uvaženi Član

joekiki avatar

Član foruma od: 21.10.2008
joekiki ima spektakularnu aurujoekiki ima spektakularnu aurujoekiki ima spektakularnu auru

Pozdrav svima!
Nekoliko slikica sa sajma ove godine:

Ovaj zadnji Goldoni sa podignutom haubom,,,vrlo je uzak nekih 80-85cm...
Motor mu nije lombardini,,,nego meni nepoznat proizvođač...i kolko se sećam, na jednoj od pločici na motoru, pisalo "by China", što me začudilo! Vrlo je bučan - u rangu TV 18ks - što me opet začudilo,,,dva cilindra, i toliki auspuh...
Sedište, je fenomenalno...a kad silaziš sa njega, obavezno te izuje iz cipela...a ako te ne izuje - onda padneš na nos,jer ti ostane noga zaglavljena...
A cena...hmmmm prava sitnica malo jače od 12000 eura...
Al da mi ga poklone, ne bih se bunio :lol:

Ovi veliki...nema reči...fenomenalni su!!! Al mnogo skupi!!!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
joekiki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-12-09, 20:17   #19
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

a jebes takav traktor
ovoliki forum i niko ga nema od clanova , znaci nesto tu ne stima ;)

nehumano je skup , a dijelovi :lol: oni nisu skupi oni su nedodirljivi :mrgreen:
Nepročitano 20-12-09, 20:21   #20
Orsic
Aktivni Član

Orsic avatar

Član foruma od: 30.08.2009
Orsic je na dobrom putu

ima kod mene jedan,covjek zadovoljan
Orsic je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Motokultivator GOLDONI Pjero Labin Progres i Goldoni motokultivatori 74 16-01-17 21:55
Goldoni 926 signo Goldoni 3 06-11-13 14:34
Goldoni Ronin wrangler Goldoni 0 19-08-13 16:49
Goldoni 926 dendi Goldoni 1 25-03-13 12:22
Pomozite! Goldoni uzbuna! zvrk Mehani?ka radionica 22 05-05-12 08:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:50.