Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Kombajni i berači Jednoredni berač Sip EKO 3500
Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-07-11, 12:15   #1
karlo.bozic
Uvaženi Član

Član foruma od: 27.05.2011
karlo.bozic će uskoro postati poznatkarlo.bozic će uskoro postati poznat
Početno Jednoredni berač SIP EKO 3500

Molim vas pomoc!! Gdje da nabavim gumu debljine minimalno 0.8cm? Naime radio bi nanovo gumirane valjke jer su stare gume vec istrosene, a ne mogu doci do neke rabljene gume koju bi rezao. A opet ne bi kupovao novo jer je dosta skupa, mislim da prek tisucu kuna. Hvala unaprijed.
karlo.bozic je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-07-11, 12:50   #2
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Nevalja, neće trajati. Odi u Sloveniju i kupi originalne gume za valjke. Vratil si buš DDV i budeš napravil posel.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-07-11, 12:58   #3
daniel2356
Aktivni Član

daniel2356 avatar

Član foruma od: 14.05.2009
daniel2356 je na dobrom putu
Početno

ili odi kod vulkanizera i posudi pištolj za narezivanje guma, ja sam sa time narezao stare valjke i rade ko singerica...
Nepročitano 11-07-11, 15:13   #4
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od daniel2356 Vidi poruku
ili odi kod vulkanizera i posudi pištolj za narezivanje guma, ja sam sa time narezao stare valjke i rade ko singerica...
Imam cime rezati, treba mi bas guma..
Nepročitano 11-07-11, 15:14   #5
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Nevalja, neće trajati. Odi u Sloveniju i kupi originalne gume za valjke. Vratil si buš DDV i budeš napravil posel.
Koja je cijena otprilike u Sloveniji?
Nepročitano 11-07-11, 17:46   #6
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Neznam, nazovi u Brežice ili nekam blizu tebe, pa provjeri.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-07-11, 20:24   #7
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

U Bosni su nove gume (set 9 kom.) original 300km.Oko 155 eura.
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-07-11, 22:56   #8
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno HITNO molim informaciju!!

Koliki mora biti vanjski promjer gumice valjka na jednorednom beraču kukuruza SIP EKO 3500? Ne mogu nigdje naci tu informaciju. Hvala
Nepročitano 05-10-11, 10:15   #9
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno Sip eko 3500

Imam berac kukuruza SIP EKO 3500, zelim poboljsati okomusanost klipa.
1.) Jel bi bilo bolje da umjesto onih metalnih valjaka, stavim 3 gumena, pa da svi valjci budu gumeni? (tvornicka proizvodnja ima 3 gumena, 3 metalna valjka)

2.) Da li bi bilo dobro da se umjesto 3 osovine s lopaticama koje prosljeduju klip do transportera, jedna ili dvije prerade tako da imaju one zvijezde gumene i da se vrte u kontra smjeru nego do sad te osovine?
kao na primjer na ovom primjeru:
- 25 sekunda
Nepročitano 06-10-11, 00:18   #10
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

a evo i normalna brzina kretanja

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+

a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Berači kukuruza IMT560 Kombajni i berači 2202 09-11-17 11:52
K: berač kukuruza pcmarec Potražnja 4 27-12-13 16:38
berač neispravan 2301986 Potražnja 2 27-08-13 00:11
berač zmaj djelovi alenvw Potražnja 0 31-08-12 23:14
berač sip denigb Potražnja 0 23-07-12 23:18

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:47.