Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Zašto koke ne nesu jaja ?!
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-11-14, 21:25   #21
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu
Početno Re: Zašto koke ne nesu jaja ?!

Po do sada pročitanom i poslušanom od strane susjeda, vas par kojima koke nesu ste u manjini, što znači da nije dobro

Pitajte veterinara zašto nesu jaja ? U čemu je problem ? Šala.

Iskreno, ja već razmišljam da posijem malo industrijske konoplje koja je nedavno legalizirana pa da im dam. Ak ih to neće potaknuti, onda će indijska ziher
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-11-14, 21:55   #22
puknuti
Gost

kad čovjek ne zna kam bi i kaj je onda za sve okrivi vrijeme , nije vrijeme krivo za sve
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-11-14, 22:10   #23
gigausupi
Regularni Član

Slažem se. Nekada je i prostor.
Nepročitano 12-11-14, 22:17   #24
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan

Ni moje ne nesu vise od mj.dana i vec gledam prema sjekiri.
Dobro jedu dobe srot,lukuruz u zrnu,razmoceni kruh...
vani su i imaju zastitu od kise i opet nis,a imam i nesilice i domace 2vrste,i par hrvatica,pa kaj je onda?
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-11-14, 01:07   #25
gigausupi
Regularni Član

Bit će da je smak svijeta. Sudnji dan...Koji ono već po redu u zadnjih par godina ?

Priroda uzvraća, Gea uzvraća. Eto to je.
Zemlja je pokrenula davno proces samopročišćenja, što su potvrdili i mnogi znanstvenici, a koji se više ne može zaustaviti i da ovoga trenutka ugasimo sva vozila, sve moguće elektrane, tvornice, ove kompjutore.

Tako je bilo i davno prije, a sada je samo mnogo brže i žešće. Akcija stvara reakciju.

Pesimizam ? Kako bi rekao jedan moj kolega, optimizam je samo nepoznavanje istinitih informacija u pravome trenutku.
Nepročitano 13-11-14, 11:33   #26
gigausupi
Regularni Član

Eto, taman kada sam se bacio u metafiziku, danas ujutro nađem jedno jaje. Prvo u više od mjesec dana ! Ma bitno da je počelo, znači da bi uskoro moglo biti po starome.

Valjda su shvatile da je stiglo proljeće.

Trebao sam prije započeti ovu temu, jer je i mojim kokama već dojadilo moje filozofiranje i tračanje.

Jedino kaj je jaje dosta malo, što bi moglo značiti da je od neke od mlađih koka, a ove tri, četiri starije i dalje štrajkaju. Bumo vidli.
Nepročitano 15-11-14, 19:25   #27
romanov
Polako se zagrijava

Član foruma od: 16.08.2012
romanov je na dobrom putu

pozdrav zadnjih par dana po dvije tri kokice se samo sruše a nesivost jako smanjena vidim da ih dosta ima oko vrata manje perja dali je to mitarenje i razlog zašto ne nose i ugibaju
romanov je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-11-14, 20:10   #28
gigausupi
Regularni Član

Može biti mitarenje, ali nekako mislim da nije ili nije samo to, jer kokoši i duga perad se mitari po cijelom tijelu podjednako, tako da u biti niti ne vidiš nešto kao očerupanost. Dakle jedno pero je već izraslo i tada staro otpadne. Barem kod mojih koki.

Jedino se u gajbi/štali i dvorištu vidi više perja nego što je uobičajeno.

Ja danas našao i drugo jaje, ali isto malo, tako da su mi izgleda počele nositi ove mlađe koke od oko šest mjeseci. A ove tri starije ništa još.

Ovo s umiranjem, kako sam već pričao s Peradarkom kod koje se isto događa, nemam pojma što je. Kod mene je sve u redu što se toga tiče osim - danas sam primjetio kod jedne proljev zelenkasti. Ali normalno jede, živahna je, kao i druge.

Da li si ti primjećivao proljev ili su ti koke prije ugibanja slabije jele, bile mirnije, nešto ?

Inače, zbog ovih promjena temperatura, ako se još poklopi mitarenje što jako iscrpi perad(tada je potrebno pojačano hranjenje, pogotovo ako nemaju trave), može se dogoditi uhinuće.

Ali ako se, kao kod tebe, svaki sruše dvije tri ???!!!! onda je to definitivno neka zarazna bolest. Zovi odmah veterinara ili mu odnesi jednu kokoš.

Koliko kokoši u koliko dana si točno izgubio?
Nepročitano 15-11-14, 20:17   #29
gigausupi
Regularni Član

Ovo me sad stvarno zainteresiralo i zabrinulo. Ajd opiši malo detaljnije kada je počelo, koliko kokoši do sada, da li su se čudno ponašale prije, u kojim uvijetima ih držiš, čime ih točno hraniš, imaju li travu, koje su vrste kokoši (da nje neka golovratka ) itd...
Nepročitano 17-11-14, 08:01   #30
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Član foruma od: 11.09.2014
ivanhecimovic je na dobrom putu

Pa ni golovratke nemaju problema sa mitarenjem.Imam ih trenutno 5 (2 pijetla i 3 golovrate kokoši)i nije bilo problma sa mitarenjem ni sada ni prije..Jednostavno promjene perje kao i sve druge kokoši, a hladno im nije jer imaju pufnu koja im grije vrat.Tako da bi ovi problemi kok romanova mogli biti neka zarazna bolest
.
ivanhecimovic je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
jaja, koke, nesilice, problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:06.