Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 18-11-17, 18:07   #1111
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: Orah

Nisam ekološki proizvođač, čak nisam nikakav, barem ne komercijalni. No, jedno uvijek imam u glavi. Vodilja mi je da čim manje doprinesem zagađenju. Izbacil sam iz upotrebe svu kemiju osim mineralnih gnojiva. I to bi, ali mi je nažalost preskupo. Zato u potpunosti razumijem komercijalne proizvođače, kako ekološke tako i konvencionalne.
Lijepo je kolega Bobić napisal o biti foruma. Zato ne razumijem one koji raspravu skreću u drugom smjeru. Jel to na djelu naš poznati hrvatski jal u genima pa smo zato genijalci. Ako drugome ne morem pomoći, sigurno mu niti ne bum odmagal i ne bum si poželjel njegove stvari (čit. potpore).
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 18-11-17, 20:01   #1112
Tomislav
Aktivni Član

Član foruma od: 09.01.2007
Tomislav je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od hrva Vidi poruku
Ja svoje troškove vrlo dobro znam i koja god kontrola dođe neka dođe i neka provjeri.
A vi kolege isto tako možete posaditi isto tako kao i ja , pa će te vidjeti sami koliki su troškovi, koliki su poticaji, koji su uvjeti i kolika je zarada......
Imam hektar oraha kalemljenih 4. Odina i ukupni troškovi su oko 2000 kn godisnje.O kojem ti rućnom radu pričaš u orasima ,pogotovo kada nisu u rodu i nema šanse da svi poticaji odu na održavanje.Ti eko poticaji se debelo iskorištavaju i da se smanje vidjeli bi interes za taj eko.

Posljednje uređivanje od tatkodvd : 19-11-17 at 09:25
Tomislav je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-17, 20:13   #1113
seat
Uvaženi Član

Član foruma od: 08.03.2013
seat će uskoro postati poznat

Ma priča glupost pase opravdava da mu za 1ha treba sav poticaj koji dobije a debelo se iskorištavaju eko poticaji. Ajd kolega hrva navedi svoje troškove za ovu godinu.
seat je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-17, 20:40   #1114
Tomislav
Aktivni Član

Početno

Tu priću može progutati samo netko se uopće ne bavi voćarstvom.Da su troskovi jednaki poticajima kladim se da bi više od 50% odustalo od eko nasada,pustimo na stranu priće kako se to radi iz ljubavi itd...

Ja planiram i dalje širiti nasade kalemljenih oraha i radio bi to sa ili bez poticaja jer podižem to za zaradu od prodaje ploda i mislim da poticaji nebi trebali biti presudni na odluku hoće lo se nešto posaditi ili ne...

Posljednje uređivanje od ZJ : 18-11-17 at 23:51 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
Nepročitano 18-11-17, 21:35   #1115
Hele
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.01.2013
Hele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni dragulj

@ hrva: Kolega ja jesam ekološki proizvođač i znam o čemu pričam. Ja nisam rekao da u eko proizvodnji nema posla nego bas suprotno i neka se ovi sa 2 kosnje u sezoni ostave ćorava posla.
Druga stvar što sam pričao kolegi Gustavu je ovo što ti pričaš, krenuo si sa nasadom 2003 i do sada nisi brao orahe, vjerojatno je djelomično problem i u sadnom materijalu. Takvu ja proizvodnju ne bih poticao. Daj nam još sad reci kako orezuješ orahe?

E sad o poticajima, da su precijenjeni nisu. Prvi hektar kontrola je od 1000-2000kn, ovisno o stanici. Ja ove zime na jedan ha moram bacit 1t peletiranog gnoja, to će me koštat između 5-6000kn. Ove sezone sam špricao 24 puta zaštitu ( insekticid + fungicid) i u nju sam dodao folijarnu dohranu kada sam mogao. 17 puta sam malčirao i kosio trimerom između voćaka, znači negdje 9 puta malčirano i kakvih 8 puta trimerom između voćaka. Tu je još rega + servis traktora jer ga imam samo za voćnjak i godišnja naknada za navodnjavanje. Koliko mi ostane, šipak! Ali će se zaradit za koju godinu. Poticaji su tu da podmire dio održavanja a ne da budu dobit.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-17, 14:03   #1116
Tomislav
Aktivni Član

24 puta si prskao orahe????Pa koliko puta bi ti prskao jabuke ili kruške????Daj nemoj sa takvim pretjerivanjima...

Posljednje uređivanje od ZJ : 19-11-17 at 16:45 Razlog: brisanje nepotrebnog citata
Nepročitano 19-11-17, 15:13   #1117
seat
Uvaženi Član

Kontrola je za prvi hektar 500do 900kn. 24 puta šprico ok al štasi 17 puta malčiro to ispada dasi malčiro svaki 9 dana. Daj molim vas ljudi.
Nepročitano 19-11-17, 17:05   #1118
hrva
Regularni Član

Član foruma od: 13.01.2016
hrva će uskoro postati poznat

Da li ti zajebavaš ili misliš ozbiljno?
Ak zajebavaš ok. Ali ako misliš ozbiljno, daj nemoj više umaraat sa svojim neznanjem, bedasto je to,...jbg

Molim lijepo admine da ovih par postova izbrišu jer ovo nema veze sa vezom........

Posljednje uređivanje od ZJ : 19-11-17 at 22:01 Razlog: brisanje nepotrebnog citata
hrva je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-17, 20:15   #1119
Hele
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.01.2013
Hele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni dragulj

Napisao sam negdje gore da nemam orahe, imam 3 druge kulture. Da spricao sam 24 puta, preko pola spricanja fungicidi a ostalo insekicid.

Napisao sam da sam malcirao kakvih 9 puta i 8 puta trimerom izmedju sadnica. Sada u pola nasada imam zasijanu travu pa ce trebat i cesce. Svi su nasadi mladi i ne kopaju se vec malciraju. Onaj tko zeli nesto brat ce i kosit, vec par godina probleme ne stvaraju kise vec jake rose a oni sa travom do guzice se onda cude sto nista ne beru. Pred par godina sam imao po sredini reda traku 2m trave do guzice i dobio sam u kontroli korektivnu mjeru malciranja u roku 8 dana, posteno. Ako vec dobivam novce onda treba i nasad odrzavat urednim.

Kad placas kontrolu placas ( barem ja) po km, dnevnicu i kontrolu. Moja je relativno blizu i meni je prvi ha 1000kn, znam da neki placaju i puno vise.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-17, 21:22   #1120
seat
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od hrva Vidi poruku
Da li ti zajebavaš ili misliš ozbiljno
Ak zajebavaš ok. Ali ako misliš ozbiljno, daj nemoj više umaraat sa svojim neznanjem, bedasto je to,...jbg

Molim lijepo admine da ovih par postova izbrišu jer ovo nema veze sa vezom........
Gosopdine ja neznam učem vi nevidite vezu sa vezom. I učem ja to vas zajebavam? I nema šta tko tu da briše sveje po pravilima foruma. I molim vas da napišete te vaše troškove u ekološkoj ako nije vam problem.
Prva kontrola m izašla oko 550kn za 1 ha
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Crni orah Sadnice Ljuskasto vo?e 63 09-01-18 15:12
Sadnice - crni orah Sadnice Predstavite se 11 01-10-13 14:04
Crni orah ili divlji orah noahtali umarstvo 2 13-08-12 23:57
Orah, lješnjak ili nešto treće? Smiljan Obrada tla i podizanje vo?njaka 49 11-05-12 13:16

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:50.