Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor zetor 5711
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-09-10, 08:23   #1
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno zetor 5711

koliko bi dosla obnova takvog traktora znaci mislim na generalno ureden motor koliko dodu djelovi i ruke majstora i nedaj boze da nesta nevalja na hidraulici traktor dugo stoji zapusten je a gazda kaze da mu i bosh pumpa neradi...pozzz
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-09-10, 15:37   #2
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
koliko bi dosla obnova takvog traktora znaci mislim na generalno ureden motor koliko dodu djelovi i ruke majstora i nedaj boze da nesta nevalja na hidraulici traktor dugo stoji zapusten je a gazda kaze da mu i bosh pumpa neradi...pozzz
Boš pumpa od 1000 kn na dalje do 2500 kn.
Sklop motora od 200 kn do 370 kn (370 zetor).
Ležaji za radilicu oko 150 kn.
brtvila oko 150 kn garnitura.
Ventili 25 kn komad.
vodilica ventila 25 kn komad.
Filteri, ulje, crijeva, remen oko 300 kn.
Čahura klipnjače 40 kn komad.
Uložak dize 70 kn komad.
Brušenje radilice 450 kn.
Uređivanje glava (ako trebaju novi sicevi) 150 kn komad.
Zamjena čahura klipnjače 30 kn komad.
Garnitura gumica za hidraulik sa brtvama 100kn.
Pumpa hidraulika (nisam siguran) oko 500 kn
Ruke ako je prava generalka su u mojem kraju oko 2500 kn samo za motor i kvačilo pošto je več širom (na crnjaka).
Kad rastepeš onda još obično moraš računati sa uređivanjem kvačila i eventualno zamjenom semeringa na spojničkim osovinama.
I to bi ti otprilike bilo to.

S tim da moraš znati da ako je traktor redovito održavan tj ako je radilica dobra bez ikakve brige možeš staviti samo nove sklopove i malo urediti glave. A tu netreba ni motora skidati dole pa ako imaš sreče te izađe puno jeftinije.
Nepročitano 20-09-10, 15:52   #3
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

a neznam traktor na prvi pogled izgleda jako lose gume su se ispraznile i stoji oko 7-8 godina limarija je isto tako u losem stanju to bi bilo oko 1000 1500 eura
Nepročitano 20-09-10, 15:58   #4
MUHA
Super Moderator

MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
a neznam traktor na prvi pogled izgleda jako lose gume su se ispraznile i stoji oko 7-8 godina limarija je isto tako u losem stanju to bi bilo oko 1000 1500 eura
Pa za motor mislim da bi ti 1000 eura trebalo biti dost, ali nikad se nezna dok se ne rastepe. Kad rastepeš onda obično nađeš svašta jer sve kaj odma ne riješiš snađe te kasnije.
A ostalo gume, limarija struja :scratch, ali pošto Zetor ima cijenu i ako je za male pare uvijek je bolji od Ursusa ;)
Nepročitano 21-09-10, 19:50   #5
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Početno

Hehehe ma znam da je bolji od ursusa i ja sam veliki fan zetora a ima jedan tu u okolici taj 5711 samo jos nemam predodbu o jacini koliko je taj traktor jak vj je to tu negdje kao i moj ursus 360 moram provjerit koliko bi covjek trazio za tog zetora a jel ti radis te generalke i od kuda si ti ?
Nepročitano 21-09-10, 22:55   #6
MUHA
Super Moderator

Početno

Borung klipa ti je kod Ursusa 95 isto kao i kod toga Zekana, tak da je i snaga tu negde.
Normalno da radim. Nije to sveto pismo to si i sam napraviš uz malu pomoč ako to nisi nikad radil.
Ma nisam ni 100 km od tebe, a točnu lokaciju dobiš na pp.
Nepročitano 21-09-10, 23:53   #7
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Borung klipa ti je kod Ursusa 95 isto kao i kod toga Zekana, tak da je i snaga tu negde.
Normalno da radim. Nije to sveto pismo to si i sam napraviš uz malu pomoč ako to nisi nikad radil.
Ma nisam ni 100 km od tebe, a točnu lokaciju dobiš na pp.
Majstore, jel treba razbušiti blok za sklopove fi 100, tak da dobije 6711?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-09-10, 00:00   #8
MUHA
Super Moderator

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Majstore, jel treba razbušiti blok za sklopove fi 100, tak da dobije 6711?
Nisam to nikad delal, al su rekli da treba koji su delali.:scratch
A i logički je da je tak jer bi stublina bila pretanka.
Meni lično se to ne dopada jer onda treba i drugačije poštelati pumpu.
Nepročitano 22-09-10, 15:36   #9
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Nisam to nikad delal, al su rekli da treba koji su delali.:scratch
A i logički je da je tak jer bi stublina bila pretanka.
Meni lično se to ne dopada jer onda treba i drugačije poštelati pumpu.
Jesu li glave iste?
Meni bi se to dopadalo itekak, jer se dobije više snage čak s istim podešenjem pumpe. Bolje reći, dobije se elastičniji motor radi veće zapremine motora, a opet ne opteretiš više niti radilicu niti getribu. Trebal bi mirnije iti i manje dimiti.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-09-10, 16:22   #10
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Vidim pišete o borungu kod zetora...kakva je situacija ako bi se željelo preči sa 100mm na 102mm(zetor 3511S). Dal se buši blok ili "pikse". Kakva je situacija sa glavom...
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:16.