Ručna mehanizacija Trimeri, Motorne pile, Prskalice itd

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-04-08, 08:46   #1
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu
Početno Trimeri

Koje su prednosti/mane trimera sa niti i sa nozevima? Sto vi imate? Iskustva?
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-04-08, 17:11   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Trimeri

U pravilu svaki trimes preko 2.5 KS snage ima mogucnost izbora alata s kojim ces raditi.

Obicna nit je za travu zakon, dok ploca bas i nije nesto, jer ne odbacuje pokosenu masu koliko i nit.
Nazubljena nit je za jacu travu i vece korove, a mozes i obicnu travu s njom, nema problema. nazubljena nit ce se u jakoj travi manje trositi, od obicne.
Ploca s 3 velika zuba je za jake korove (kopriva i njoj slicno) i radi vrlo dobar posao.
Ploca s 4 mala noza i jakim "srcem" je za razne grmove zakon, ali opet mozes s njom raditi sve.

Ja imam 3.5mm nazubljenu strunu za kositi dvoriste, po vocnjaku, i za finije radove, a za sve ostalo koristim plocu s 4 mala zupca, i zadovoljan sam. Trimer je 3.5Ks

Najbolje otidji u neku trgovinu po par prospekata, ili pitaj prodavaca, on ce ti najbolje znati reci. Ovo sto sam napisao je po mom sjecanju od kad smo trimer kupovali prije 5-6 godina...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-04-08, 01:03   #3
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Ja ima STIHL FS 55 i to vam je stvarno prava mrcina od trimera, imam dvije glave za nit, dva noža, trokutasti i četverokutni, i imam pilu na njoj gore za kliještriti stabla!!!
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-04-08, 07:34   #4
Smiljan
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od ŠANANA IMT 565
Ja ima STIHL FS 55 i to vam je stvarno prava mrcina od trimera, imam dvije glave za nit, dva noža, trokutasti i četverokutni, i imam pilu na njoj gore za kliještriti stabla!!!
Ma ja nesto gledam FS55.
Kakva je to pila? Za zivicu 25cm ili kruzna ploca fi 20cm? Usput, ako je ploca fi 20 cm, jeli trimer umire kad krenes rezati recimo drvo od 15 cm?
Mislim cudi me jer je FS55 svega 1ks ...

@bobo, hvala na jasnom objasnjenju
Nepročitano 07-04-08, 23:47   #5
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od Smiljan
Citiraj:
Prvotno napisano od ŠANANA IMT 565
Ma ja nesto gledam FS55.
Kakva je to pila? Za zivicu 25cm ili kruzna ploca fi 20cm? Usput, ako je ploca fi 20 cm, jeli trimer umire kad krenes rezati recimo drvo od 15 cm?
Mislim cudi me jer je FS55 svega 1ks ...

@bobo, hvala na jasnom objasnjenju
Ma ne to ti je list ko na motorki samo je ovaj nekih 30-tak cm!
Nisam to još koristio nijedanput, koristim samo glave za flaks i ponekad stavim nož za kojekakvu šikaru!
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-04-08, 20:03   #6
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

Toplo preporučam Jonsered trimere; vrlo jaki, a malo troši, a u pol cijene Stihl-a. Imam ga već dugo i puuuno za kositi svake godine i pokazal se savršenim izborom za ne tako veliku lovu...
Pogledaj obavezno, nećeš pogriješiti
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 03:20   #7
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat

Stihl FS 55 je ok. I sad se prodaje jedan za 1500kn radio cca 4h. Imam ga, za moje potrebe dosta jak.
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 10:29   #8
Smiljan
Super Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od zjockoo
Toplo preporučam Jonsered trimere; vrlo jaki, a malo troši, a u pol cijene Stihl-a. Imam ga već dugo i puuuno za kositi svake godine i pokazal se savršenim izborom za ne tako veliku lovu...
Pogledaj obavezno, nećeš pogriješiti
Jonsonred i Husqvarna su sestrinske firme?
Lagano ste me udaljili od Stihla i uputili na neke bitne stvari na koja moram paziti, tako da sad razmisljam o Husqvarna 335Rx ili Jonsered 2236. Husqvarna je nekih 200 kn skuplja sto u cijeloj prici nije tako velika razlika (cca 5%) pa sam sklon 335Rx. U stvari, mislio sam kupiti trimer i motorku, ali onda kada sam malo racunao sto bih trebao raditi ispadne da bi motorka jaaako malo radila (i to malo 90% vremena na drvenastim stablima do 10 cm promjera).
Tako sam pri odluci da kupim jedan od gore navedenih modela i sa kruznom pilom cistim siprazje i zivice. Sto mislite koliko je realno da nekih 200 m2 siprazja (pretezito mladi grab i jasen) i jedno 400 duznih metara zivice rascistim samo sa trimerom sa kruznom pilom (sve stabalca tanja od 10 cm, pretezito od 2-5 cm, a vrijeme mi nije faktor)

Nego, dali nozevi, pile te rezervni dijelovi sa Husqvarne pasu na Jonsered i obratno?
Nepročitano 09-04-08, 11:45   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Vjeruj mi, drz se STIHLA, jer sve sto u pocetku usparas, kasnije ces platiti i vise...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 12:19   #10
Smiljan
Super Uvaženi Član

Ma jasno je Bobo sto hoces reci, ali jednostavno NEDAM vise od 5.000,00 kn za trimer jaci od 2 ks, sa flaksom, trokrakim ili cetverokrakim nozem i kruznom pilom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:05.