Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-08-07, 19:52   #1
KRESO
Uvaženi Član

Član foruma od: 31.07.2007
KRESO je na dobrom putu
Početno RENAULT

danas sam Å¡vrljao okolo i vidim da ovi prekupci imaju dosta RENAULT-a i dosta su jeftini! ja jedino znam da neki imaju MWM motore i da class se pravi po njihovoj licenci :roll:

R. W. Emerson
KRESO je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-08-07, 22:31   #2
Čugi
Gost

Početno Re: RENAULT

Citiraj:
Prvotno napisano od KRESO
da class se pravi po njihovoj licenci :roll:
Izgleda da jeste.......iako prvi put to čujem!

Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-07, 22:35   #3
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu

Kako to prvi put čuješ, pa Claas je kupio Renault i ispočetka je imao potpuno iste traktore kao Renault dotada jedino drugog imena i boje, a mislim da i sada novi Claas traktori imaju dosta toga sličnog sa Renaultom. :D :D
Nepročitano 26-08-07, 22:40   #4
KRESO
Uvaženi Član

KRESO je na dobrom putu

pa da sad sam i ja našao te podatke na netu !

R. W. Emerson
Nepročitano 26-08-07, 22:44   #5
Čugi
Gost

Å*ta da ti kažem, nisam čuo :oops: , zato Å¡to se nisam nikada interesovao za Renaulta, a ni za istoriju Class-a se nisam posebno interesovao. Sad sam malo prozujao po netu i naÅ¡ao podatke o početku njihove saradnje.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-07, 22:49   #6
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Claas JEST zeleni Renault.

Claas je kupil Renault Agriculture prije par godina. Koliko ja znam, traktori se i dalje proizvode u Francuskoj (osim voćarskih). Axion je Claasov razvoj, i neznam puno o njemu.
Mjenjači i su isti kao na Massey Ferguson traktorima (GIMA Beauvais, Francuska), jer je GIMA bila zajedničko ulaganje Renault Agri i MF-a, dok su im motori DPS (Deere Power Systems) Saran, Francuska.
Stariji modeli su imali MWM motore, sve dok oni nisu prestali proizvoditi motore u Europi (Maschinen Werke Mannheim, Njemačka) i prodali tvornicu u Brazil.

Nakon toga Fendt je prešao na Deutz i MAN, a Renault na DPS.
Interesantno je da se pojedini isti rabljeni modeli (mislim da sam vidio Ceres-a, prethodnik Celtis-a) mogu naći i s MWM i DPS motorima. Poznanici kažu da je MWM bolji.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-07, 22:58   #7
sapat
Gost

svi claasovi traktori su rađeni po renault licenci, osim CLAAS AXION
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-07, 22:59   #8
KRESO
Uvaženi Član

KRESO je na dobrom putu

ja sam danas gledao neki od 100 ks ima 6 cilindara mwm motor 91 god mislim nekih 6-7 tisuća sati i trži 10000eura. A da ga vidite traktor je ogroman za 100 ks podsjeća me na rusa jer mu kabina počinje odozdol koso :scratch

R. W. Emerson
Nepročitano 26-08-07, 23:29   #9
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od KRESO
ja sam danas gledao neki od 100 ks ima 6 cilindara mwm motor 91 god mislim nekih 6-7 tisuća sati i trži 10000eura. A da ga vidite traktor je ogroman za 100 ks podsjeća me na rusa jer mu kabina počinje odozdol koso :scratch
Evo pa ga potraži :-)

http://www.renaultoloog.nl/landbouw-english.htm
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-08-07, 23:37   #10
branko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
Claas JEST zeleni Renault.

Claas je kupil Renault Agriculture prije par godina. Koliko ja znam, traktori se i dalje proizvode u Francuskoj (osim voćarskih). Axion je Claasov razvoj, i neznam puno o njemu.
Mjenjači i su isti kao na Massey Ferguson traktorima (GIMA Beauvais, Francuska), jer je GIMA bila zajedničko ulaganje Renault Agri i MF-a, dok su im motori DPS (Deere Power Systems) Saran, Francuska.
Stariji modeli su imali MWM motore, sve dok oni nisu prestali proizvoditi motore u Europi (Maschinen Werke Mannheim, Njemačka) i prodali tvornicu u Brazil.

Nakon toga Fendt je prešao na Deutz i MAN, a Renault na DPS.
Interesantno je da se pojedini isti rabljeni modeli (mislim da sam vidio Ceres-a, prethodnik Celtis-a) mogu naći i s MWM i DPS motorima. Poznanici kažu da je MWM bolji.

u pravu svi claas traktori se jos uvijek proizvode u pogonima renaulta a vocare i vinogradare radi carraro (kao uostalom i za vecinu ostalih firmi), a sto se tice MWM-a njih su koristili do 1995 g. kad su se pojavili i oni renault jd 3300, 3400 i dr. ja imam neke podatke da mwm nije u potpunosti ugasen kao firma samo da vise ne koristi to ime za motore proizvedene u njemackoj, jer je 1986 g. Knorr-Bremse Group (vlasnik MWM-a) prodao njemacki i americki dio KHD-u a zadrzao samo pogon u brazilu , sve do 2001 g. je deutz imao pravo za koristenje i mwm oznake (zato jer jsu nastavili proizvoditi mwm motore 225,226 i 229) te da deutz jos uvijek proizvodi vodom hladjene motore u mannheimu .nesto slicno ti je bilo i sa new holland-ford traktorima, naime kad je fiat kupio nh-ford, jedan od uvjeta je bio i taj da do 2001 g. prestanu koristi ime ford . dosta tih podataka o povijesti velikih svjetskih kompanija ima na http://www.fundinguniverse.com
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Renault Ceres - Problem-akumulator/anlaser... gomahers Claas (Renault) 0 19-11-11 14:54

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:44.