Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-07-09, 21:48   #11
zaštitar
Gost

Početno Re: kupus

Odgovori s citatom

Nepročitano 20-07-09, 21:33   #12
igor_peradar
Regularni Član

Član foruma od: 24.01.2007
igor_peradar je na dobrom putu

Cabage
Super ti izgleda to zelje.

Ja namjeravam posaditi na parcelu gdje je bila pšenica, neku zimsku sortu al nemam pojima o zelju. Sorte, zaštita, kad se bere, pa ni kome ću to prodati :scratch

Zaštitar

Vidim ti si iz Međimurja?
igor_peradar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-07-09, 21:39   #13
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru

Nema zimske sorte zelja. Po strnjaku jedino neka sorta od 90 dana duljine, ali i za to je već podosta kasno. Sadio sam ja i uspio jednom od tri puta. Jednostavno, ako i ima dovoljno vlage, sve ovisi o temperaturi. Ako sad nastupi dovoljno dugi vruči period, možeš zaboravti uspjeh. Posadit ću sutra valjda još nešto malo, ali to sam dobio sjeme gratis, tako da ga nije šteta ak ne dođe ;)
Nepročitano 25-04-10, 13:17   #14
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru

Evo da vidite razliku između kupusa pokritog agrilom i onog koji to nije bio. Travu zanemarite, poprskana odmah cidokorom. :mrgreen: Imam i kupus tri dana kasnije sađen samo na zemlju, bez folije. Taj je još upola manji od ovog manjeg sa slike.
Nepročitano 25-04-10, 14:02   #15
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat

kupus je zakon.kod nas se još niko nije požalio da nije rasprodao sav kupus u jesen.ništa ostalo nije.najdraže mi to čuti kad mali ljudi prodaju svoje proizvode direkt sa prikolice u domaćinstva.nema preprodaje,nema sumnjivih uvoznih sorti itd...
Nepročitano 02-05-10, 21:00   #16
LIMA
Polako se zagrijava

Član foruma od: 03.02.2010
LIMA je na dobrom putu

Nepročitano 13-05-10, 11:49   #17
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Malo smo danas tražili ima li glavica za berbu, pa evo nešto se uspjelo i naći. Za nekih 7 dana bit će lagano...
Nepročitano 25-06-10, 18:34   #18
Duro
Gost

Pokušao bih sam uzgojiti rasad kupusa za kiseljenje; za svoje potrebe - manja količina; te molim za pomoć savjetom oko preporuke o tome kako se rasad kupusa prije rasađivanja potopi u otopinu npr. Confidora zbog zaštite od buhača i sl. - odnosno potapa li se rasad cijeli ili samo zemljana bala ili samo stabljika i koliko dugo ? Savjeti oko cjelokupnog uzgoja presadnica poželjni - dobrodošli... Hvala unaprijed!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-06-10, 14:56   #19
đelac
Aktivni Član

đelac avatar

Član foruma od: 09.04.2009
đelac je na dobrom putu

skim dohranjujete kupus?
đelac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-07-10, 16:26   #20
PetullaRZ
Uvaženi Član

PetullaRZ avatar

Član foruma od: 19.02.2010
PetullaRZ će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Duro
Pokušao bih sam uzgojiti rasad kupusa za kiseljenje; za svoje potrebe - manja količina; te molim za pomoć savjetom oko preporuke o tome kako se rasad kupusa prije rasađivanja potopi u otopinu npr. Confidora zbog zaštite od buhača i sl. - odnosno potapa li se rasad cijeli ili samo zemljana bala ili samo stabljika i koliko dugo ? Savjeti oko cjelokupnog uzgoja presadnica poželjni - dobrodošli... Hvala unaprijed!
Malo sadim kupus ali ja svoje sadnice potapam u Prestige. On u sebi ima aktivnu tvar kao i Confidor i plus štiti od gljive Rhyzoctonie koja napada kupusnjače. Ako uzgajaš sadnice u kontejnerima potapa se cijeli kontejner do kotiledonskih listića u otopinu 80-100ml (prestige)u 10l vode i držiš 30sec. Substrat u kontejnerima nesmije biti namočen prije potapanja nego čak suhlji kako bi se što bolje napio otopine.Ako uzgajaš rasad u tlu i čupaš rasad onda potapaš korijen do kotiledona i tako potopljeno stoji 15-20min kako bi ga biljka usvojila. A ako želiš potapati rasad u Confidor postupak je isti, samo pročitaj u uputstvu za upotrebu Confidora koji omjer ide za tu radnju.
PetullaRZ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kineski kupus Jovek95 Povrtlarstvo 0 25-07-12 19:41
Kupus za kiseljenje cabage Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 0 07-10-10 07:59

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:36.