Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Govedarstvo Telenje krava

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-11-08, 22:35   #11
juxi
Regularni Član

Član foruma od: 11.12.2007
juxi je na dobrom putu
Početno Re: Telenje krava

Ako je sve uredu dva covjeka su dovoljna, samo pratiti napone (trudove) i lagano jeste da nekad zna potrajati ali tako je. Jedne prilike sam je sam telio i sve je bilo ok, a ovo sa 8 ljudi mislim da je pretjerano.
juxi je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-11-08, 23:01   #12
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

ma kakvi,čista ludost,kao i kad ljudi vjerovali ili ne,traktor stave u sporu i lagano vuku tele van... :evil: :evil:

3 čovjeka su i više nego dosta.samo treba pazit kakav bik skače i čije je sjeme,pogotovo kod junica..
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-08, 23:09   #13
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu

pratim razvoj situacije, kao čovjek sa podosta obavljenih telenja kod sebe i okolo, pratim sa zanimanjem :!:

nema razlike dan ili noć kad me zovu ja idem, pa makar vani padale sikire s neba, i u pol 3 u noći, to je posao koji se mora obavit maximalno profesionalno il če neko raku kopat i zakapat sve odreda.

je ima svakakvih telenja , ali onaj koji je turnuo ruku u kravu taj dirigira i samo taj dirigira kako se radi, ne vlasnik krave, ne svi drugi, ako sam ja metnuo ruku u kravu onda se sluša mene i samo mene, tu red mora postojat i treba donest odluku prije nastanka sranja
Nepročitano 20-11-08, 23:16   #14
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Moj djed je specijalac za teljenja, i kak veliš sam se glavnog majstora sluša, nema sile ni za boga!
Ja sam par puta gurnuo ruku u kravu, naravno djed me lagano uču i priprema u raznim situacijama, pošto to niko drugi neče, pa ako nebudem ja, ko će, naime treba otkriti gdje je glava, noge, položaj teleta, idealno je kad ide van na glavu, noge prednje uvijek ispod glave, paziti kod vezanja unutra, po potrebi okrenuti tele i tak ima togapuno, a sve napamet i osječajno pod rukom, nauči se i savlada, ko hoće i ko može, nekome se povrača od toga, al je lijepi osječaj dovesti novi život van, naravno kad je sve u dobrom i zdravom redu! :D ;)
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-08, 23:26   #15
bok123
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Ranko
Interesuje me kako telite krave, ima li ko kakav sistem kako teli krave to jest ima li nekakvu pomocnu spravu za telenje krava.
Ima, ali treba znat s njom raditi.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-08, 08:36   #16
Čerevec
Gost

Uređaj tipa vitla na zidu videl sem kod jednog gospodina kraj KC, ali nisem videl kak dela. međutim imal sem priliku teliti s drugačijim uređajem. Taj je prenosiv. Treba 2-3 ljudi. Ima držače koji se postave kravi na bokove, iza njih je vodilica oko 180cm duga. Na vodilici se nalaze kuke za užad i ručka za potezanje, kojom upravlja jedan čovjek.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-08, 09:06   #17
Čerevec
Gost

Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-08, 09:11   #18
Čerevec
Gost

Evo i slika. Tak to zgleda. Otprilike.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-08, 11:06   #19
Ranko
Uvaženi Član

Ranko avatar

Član foruma od: 28.06.2008
Ranko će uskoro postati poznatRanko će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Čerevec
Uređaj tipa vitla na zidu videl sem kod jednog gospodina kraj KC, ali nisem videl kak dela. međutim imal sem priliku teliti s drugačijim uređajem. Taj je prenosiv. Treba 2-3 ljudi. Ima držače koji se postave kravi na bokove, iza njih je vodilica oko 180cm duga. Na vodilici se nalaze kuke za užad i ručka za potezanje, kojom upravlja jedan čovjek.
Da bas takvo nesto trebamo. Kad se radi o vitlu krava se lako pretrgne. Veliki je problem i to kad se tele izvlaci povlaci se i krava pa se kravi moze lako istrgnuti vrat. Bas juce smo telili neku junicu i morali smo ju sa vise strikova privezati za vez da se nebi udavila. Bas tako nesto poput te poluge koju spominjes nam treba jer se odupre na kravu i nema povlacenja krave i automacki nema rizika da joj se kicma istrgne. Interesuje me jesu li ljudi zadovoljni tom polugom? I dali bi mogao uslikati samu polugu?
Nepročitano 21-11-08, 14:41   #20
cika Mato
Regularni Član

Član foruma od: 10.11.2008
cika Mato je na dobrom putu

moje krave se večinim tele same jer PUNO hodaju i to je zdravo za njih imo sam slučajeva da sam moro po pašnjaku loviti tele da ga odvedem kuči to je tak kod mene a kod ostalih ne znam,i krava i tele budu zdravi i živi.jedna se telila i po največem pljusku al sam kleo na ko kočijaš al šta se može kad je to takav život.

ja sam vidio da taj uređaj bude pri dnu zida tek nekoliko cm od zida da se ručka može okretati.

da tako je kod teljenja krave zapovijeda samo jedan i njeg se sluša i nikog drugog a najmanje gazdu jer se uspaniči te tad može doč do "s...nja" pri teljenju
kravu ako se teli u štali te joj mi pomažemo OBAVEZNO ODVEŽEMO !
cika Mato je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Bolest krava vrnogracan Govedarstvo 56 17-03-15 19:17
Krava i junica Jajo Ponuda 0 08-06-13 15:56
krava za obradu ajkula Ponuda 0 10-01-13 20:05
Krava tinda Potranja 0 29-11-12 15:22

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:15.