Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Inkubatori
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-12-14, 19:47   #641
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu
Početno Re: Inkubatori

Znate kaj. Ja ne bum ništa mjenjao. Ostavljam žarulje. Ne kužim što je loše ako se već izleženi pilići malo kotrljaju ili kak je netko rekao "igrao nogomet" s neizleženim jajima. Pa ako su stavljena u isto vrijeme, tih par sati ili dan kotrljanja pilićima u jajetu neće niti pomoć niti odmoći.
Ustvari moglo bi ima samo pomoći da ih braća potaknu da se malo požure van iz ljuske. Uostalom kod mene ih, ako je inkubator pun, niti nemogu baš mnogo micati jer su na prečkama, a ne na ladicama. Ladicu niti nema, nego je dno na dva centimetra od tih prečki. I nevlažim s posudama ispod, nego je ispod spužva. Puuuno bolje održava vlagu stabilnom.
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 03-12-14, 12:02   #642
Peradarka
Regularni Član

Peradarka avatar

Član foruma od: 06.02.2014
Peradarka je na dobrom putu

a to je drugo ako su na prečkama jaja,jer u ladici baš kad je pun inkubator najviše sranja se i dogodi,jer dok pileki šutaju te ljuske i nabiju ih odma prvom susjedu na glavu,taj susjed više ne može izaći van i uguši se u jajetu, zato je to problem

al ak je tebi sa žaruljama dobro,čemu bi to uopće mijenjao?!
drž se provjerene i uhodane taktike
Nepročitano 03-12-14, 14:54   #643
gigausupi
Regularni Član

Pa zato sam i radio princip prečki.

Ma nadovezao sam se na jedan post o mračnom inkubatoru, što je prirodnije(perad kada sjedi na jajima ona su u mraku), pa se sjetio da imam dugačak jako savitljiv kabel otporan na vodu(teraristički), a volim eksperimentirati i još k tome ravnomjernija raspoređena temperatura.

Iako ima jednoslojni, bile su razlike u temperaturi i do 1 stupnja, dok nisam skužio koje rupe za prozračivanje moram začepiti, a koje malo više otvoriti da bude ravnomjerno. To je rješeno.
Nepročitano 03-12-14, 15:08   #644
matozdenci
Super Uvaženi Član

matozdenci avatar

Član foruma od: 28.08.2014
matozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodan

Citiraj:
Prvotno napisano od gigausupi Vidi poruku
Ma znam, ali gdje ću se još zajebavat sa spajanjem ventilatora(jer tu treba znati i jačinu i smjer puhanja itd.), uostalom inkubator mi je jednoslojni.

Kada budem jednom radio višeslojni, a to je kada se uspijem dočepati nekog starog frižidera ili škrinje i vremena, onda će mi se dati postavljati ventitalor i morat ću ga uostalom imati.
Moj inkubator je isto jednoslojni a ventilator je od kompjutera mirso ga je spojio na adapter koji ima izlazni napon 9V i smjesten je na sredini inkubatora a usmjeren je prema dolje i lagano puse.
Iz znatizelje sam stavljao toplomjer u sve djelove inkubatora i svugdje je temp. Ista 37.8 stupnjeva.
Moje misljenje je ventilator obavezno!!!
Nepročitano 03-12-14, 15:21   #645
gigausupi
Regularni Član

Znam, detaljno sam proučavao Mirsin sisitem i koliko mi se čini ovako po pričama, radi super.

Ventilator toga tipa je praktičaan i gotovo savršen za ink., i naravno dobro ga je imati i u manjem jednoslojnom inkubatoru ili, pak, više njih u višeslojnom(ovisno o veličini) s pravilnim smjerom puhanja.

Ali, kak sam već rekao, za sada mi stvarno netreba, jer se dobro leže i bez ventilatora, ali jedva čekam da mi negdje dopadne neki frižider ili škrinja, pa radim višeslojni.

A onda ću se tek malo profesionalnije udubiti u postavljanje ventitalotar kak Mirso radi. Iako sam već proučavao, bum zaboravil dok ne nabavim neku veću "škatulju" za veći inkubator.

Prije pol godine sam se skoro rasplakao kada sam saznao da je stric škrinju od 400 litara bacio, odnosno ostavio na cesti i netko pokupio, kada je prije godinu i pol preuređivao stan. Ja mislio da ju je stavio u podrum, a ono... A on, pak, obzirom da se rijetko čujemo i vidimo, nije imao pojma da meni to treba i da sam se počeo baviti inkubiranjem.

A problem mi je i prijevoz na veće udaljenosti nečeg većeg, jer nemam prikolicu, čak niti kuku na autut(inače bi lako posudio ili unajmio prikolicu. Tak da ako ima neka dobra duša blizu mene(jakovlje), s viškom frižidera ili škrinje pokvarene koju bi mi poklonio. molim javite se !!!

Ja naravno plaćam prijevoz plus trud(odnosno nešto malo za frz ili škrinju), obzirom da nisam baš pri parama. Tipa 100 kuna plus troškovi prijevoza i koja pivica

A tu kod mene uopće nije lako naći, jer su sve shebali s odvozom krupnog otpada, trenutno vlada anarhija, uopće se ne zna kada i gdje se može ostaviti da ovi Pripuzovi dođu i pokupe, a i ljudi sve manje bacaju takve stvari, nema se para, pa ili ih popravljaju ili puknu negdje u kut ili u podrum i unutra drže tko zna šta, kisele zelje, kaj ja znam...

Posljednje uređivanje od gigausupi : 03-12-14 at 15:40
Nepročitano 08-12-14, 14:16   #646
Peradarka
Regularni Član

Peradarka avatar

Član foruma od: 06.02.2014
Peradarka je na dobrom putu

netko mi je jednom rekao da se morke jako teško ležu u inkubatoru i da im je leživost 30-40%,jer njima treba više vlage jer imaju jako tvrdu ljusku
imala sam 10 oplođenih jaja i stvar je u tome da ni jedna nije uspjela izaći van sama,razbijala sam jaja jučer i uspjela sam izvući 6 živih,ostale 4 su se ugušile
od 19 kokošjih jaja izleglo se 14 pilenki,ostale se pogušile,nisam baš previše proučavala da li su bili u dobrom položaju i na kojoj strani je bila zračna komora,inkubacija je bila iz usluge,prvi dogovor je bio da pola izleženog ide meni ali sam se predomislila,jer nemam kuda sad preko zime s malim pilićima,pa ću si na proljeće uzet ili dvije kokoši ili par morki ako ih bude,jer s obzirom da sam ih ja izvlačila na ovaj svijet ne znam dal će preživjeti
Nepročitano 13-12-14, 14:34   #647
gigausupi
Regularni Član

Ništa ne inkubiram do veljače, ožujka, ovisno kakva će zima biti.
Nepročitano 14-12-14, 14:49   #648
propuh
Regularni Član

Član foruma od: 14.11.2013
propuh je na dobrom putu

nema sad ni jaja za nasaditi gdje god pitam nitko nema
propuh je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-12-14, 16:23   #649
sgrujic
Početnik

Član foruma od: 26.12.2014
sgrujic je na dobrom putu

pozz ekipa...
od nedavno djevojka i ja planiramo kupiti inkubator...
pojavila nam se potreba za jednodnevnim zivotinjama...svuda nas ispituju...pa smo
pomislili da bi probali...

e sad..."propuh" bas pise sto i nas brine...nigdje ne mogu doci do jaja...
tj,nigdje ne vidim tko ih prodaje...

pa vas pitam... po iskustvima...
gdje i kada kupujete jaja...

nas zanimaju purice i eventualno guske...

moze pomoc?
sgrujic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-12-14, 18:09   #650
Filip
Aktivni Član

Član foruma od: 03.08.2011
Filip je na dobrom putu

Od kakvih pura i gusaka vas jaja zanimaju? Ima po oglasniku ljudi koji prodaju jaja od zagorskih purana i domacih gusaka
Filip je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:46.