Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Zašto koke ne nesu jaja ?!
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-12-14, 16:33   #151
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku
Početno Re: Zašto koke ne nesu jaja ?!

Pet od mojih i jedno, vidi se razlika, znatno manje, od susjedove. hm??? jučer me susjeda pitala dali mi kaj kokoši nesu?? možda sumnja?? ali ja se ne osječam kriv, kad joj nešto paše kod mene..mislim na koku.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	WP_20141211_001.jpg
Pregledi:	75
Veličina:	41.4 kB
ID:	10078  
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-12-14, 18:10   #152
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost

Ma je,ili je dobar kokot,il je dobar gazda.
Nešt mora biti.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-12-14, 18:52   #153
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od bhorv Vidi poruku
Pet od mojih i jedno, vidi se razlika, znatno manje, od susjedove. hm??? jučer me susjeda pitala dali mi kaj kokoši nesu?? možda sumnja?? ali ja se ne osječam kriv, kad joj nešto paše kod mene..mislim na koku.
Cini se da je jos uvijek susjedina mala i uska,,,
Nepročitano 14-12-14, 18:13   #154
bozo112
Polako se zagrijava

bozo112 avatar

Član foruma od: 28.10.2014
bozo112 je na dobrom putu

Evo napokon da i moje koke osjete malo sunca nakon dugog vremena bez njega.Cijeli dan se sunčaju :D
bozo112 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-14, 10:44   #155
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Dobro jutro, svima....
Evo čistog dokaza zašto kokoši ne nesu-nedostaje im sunca!! Zadnjih par dana bilo lijepo sunčano i moje kokodakalice počele nesti jaja! Zadnja četiri dana 17 jaja čitavih i dva-tri razbita! Za mene više nego ugodno iznenađenje !, i to sve od 16 kokoša!!
Hvala bogu, a ja već mislio da su u potpunosti presušile...
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-14, 10:56   #156
ninci
Regularni Član

ninci avatar

Član foruma od: 31.05.2012
ninci je na dobrom putu

Ima neke male logike u tome... naime, ljusku jaja čini valjda i kalcij, a na žalost bez D vitamina (koji se dobiva sunčanjem) nema ni apsorcije kalcija...
D vitamin: Dobri izvori su losos, srdele, teletina, jaja, šampinjoni i mliječni proizvodi.
Pa onda bi trebali povećati unos D vitamina kada nema sunca... blago onima koji imaju krave pa im u šrot i kruh mogu mješati sirutku koja se ionako uglavnom "baca".
ajde probajte pa javite... (da kokama ne bi slučajno probala losos kupovati ;) )
ninci je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-14, 20:43   #157
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu

Da, i ja sam mislio da fali sunca, što je logično, ali kod mene i dalje samo po dva, tri jaja. I to od istih tri koki. To mi nije logično.

Zar neke koke vole sunce pa nesu, a drugima je svejedno ?! Prijašnjih godina sam u ovo vrijeme prodavao ili davao tjedno po 20, 30 jaja viška prijateljima, a u proljeće, ljeto i jesen duplo više. Istina neke sam koke zamjenio, ali kakve to veze ima. Zamjenio ih za iste razne domaće. Ali prestao sam se zamarati time već, čekam proljeće...
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-14, 21:06   #158
danek
Uvaženi Član

Član foruma od: 18.12.2008
danek je onemogućio/la reputaciju

najbolje je kokošima u zimi dati striropora tak da imaju izolaciju iznutra pa im bude toplo ko u ljeto,a onda ima jaja ko da je ljeto.
danek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-14, 21:19   #159
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu

To se slažem. Bilo bi dobro i svjetlo barem do 7,8 navečer.

Ali imam hrastovu štalu u relativno dobrom stanju, debljina drveta 20 centimetara, pa si mislim da bi to bilo dovoljno.

Na dnu normalno slama koju mjenjam, u gnijezdima također, i sve kak treba da ne nabrajam, ali mi su mi ionako po noći na letvama, a po danu vani u velikom dvorištu s mnogo trave.

Samo i prijašnjih godina su kokoši bile u istim tim uslovima pa je jaja bilo pet puta više.
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-01-15, 20:24   #160
propuh
Regularni Član

Član foruma od: 14.11.2013
propuh je na dobrom putu

evo da vam kažem ljudi moje kokoe pronijele prije 5-6 dana
svaki dan imam po 2-3 jaja ja presretan makar se bojim da če zbog prevelike hladnoće prestat brzo
propuh je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
jaja, koke, nesilice, problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:25.