Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-02-14, 02:41   #11
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima
Početno Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

evo još jedan način
debele naslage sastružeš nečim, odmastiti možeš benzinom i četkom za farbanje i isprat vodom pod pritiskom; tu su naravno i razni deterdženti DIMER i slični, možeš se poslužiti i sredstvom za pranje roštilja i pećnice......

Nepročitano 22-02-14, 10:13   #12
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Supermafrasol je jako dobro sredstvo za takve stvari,,,

Profesionalno sredstvo koje se upotrebljava u autopraonicama,,,
namjena mu je sveobuhvatna od tvrdokorne prljavstine, masnoca, govana od muha.....

cijena mu je cca 10 € po litri

zastupnik u hr. Alfacar Cakovec,,,

ps.
zaboravih napomenuti,,
pridrzavati se uputa o razrijeđivanju i imati u vidu da bi od pojacane koncentracije moglo doci dao izbljeđivanja boje,,,

sa dvokomponentnim bojama nema problema,,,

Posljednje uređivanje od Plemeniti : 22-02-14 at 10:18 Razlog: dopuna
Plemeniti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-02-14, 17:25   #13
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodan

ja sam čuo da je više neće biti za kupiti jer je preagresivna...
Nepročitano 22-02-14, 22:47   #14
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Neznam, nisam o tome jos nista cuo,,,
znam da je razrijeđivanje u omjeru 1:30 i da tako razrijeđena radi cuda,,,
kazem znade napraviti iznenađenja na akrilnim bojama, uhhhh kad se samo sjetim,,,
poprskas auto s njim jer je pun govana od muha i musica na prednjem dijelu, pa kad ga isperes, a ono tim redosljedom kako prikazuju smajleki,,,
Nepročitano 23-02-14, 03:18   #15
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

omjer s etikete praviš za nekakvo "industrijsko pranje" dijelove gdje nije važno dali će farba da izblijedi ili ne - u našem slučaju motori, mjenjači......za karoseriju vozila dodaš još vode......dimer razrijedim jedan litar deterdženta s pet litara vode za motor, mjenjač....uglavnom sve na traktoru osim limarije
alu felge na autu perem smjesom manje od pola litra ove gore smjese dopunim do punog litra (prskam špricom za pranje stakla) i ne čekam puno, kako završim prskanje deterdženta odmah uzmem špricu i isperem vodom, nije bilo problema do sad....
kad perem npr motor ili nešto što je zapeklo, prvo poprskam vodom, zatim prskam smjesu 1:5 sačekam 5-10 minuta i perem vodom pod pritiskom......kad se prvo namoči vodom deterdžent ravnomjerno pokrije sve dijelove

karoseriju na autu nikad nisam prao ovim koncentorvanim deterdžentima (doduše jesam jednom ali prije pripreme za farbanje), gledao sam po forumima da se koriste za nekakvo detaljno pranje, nanosi se špricama koje se montiraju na mašine za pranje pod pritiskom, i to prije poliranja i nanošenja voska
odosmo mi s teme, vratimo se temi i traktorima
Nepročitano 24-02-14, 20:45   #16
kebirpm
Polako se zagrijava

kebirpm avatar

Član foruma od: 31.01.2014
kebirpm je na dobrom putu
Početno Re: Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Pozdrav forumašima.
Nisam baš novi na forumu (bio sam pod drugim nickom), ali ne javljam se baš često.
Od nedavno sam vlasnik Tome Vinkovića 523, 89. godina.
Pošto su gume bile dosta loše, zamijenio sam ih sve četiri. Od onda nastaju problemi. Naime volan odnosno upravljanje ide duplo teže nego prije zamjena guma.
Jel ima tome lijeka ili preostaje samo ugradnja hidro volana?
kebirpm je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-02-14, 21:15   #17
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Malo podigni tlak u gumama.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-02-14, 21:58   #18
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Majstrjoso tu imaš slike od napravljene nove prirubnice sa prihvatom za klješte i disk.
photo hosting software
capture
image
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-14, 11:48   #19
majstrjoso
Početnik

majstrjoso avatar

Član foruma od: 09.02.2014
majstrjoso je na dobrom putu

hvala lijepo na slikama, od čega su to diskovi? ja planiram staviti prirubnicu na proširivač koji je na zadnjim kotačima, samo treba nači odgovarajuče diskove i kliješta i mislim da bi to radilo, imam u glavi sve isplanirano
majstrjoso je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-02-14, 12:25   #20
ssucur
Super Uvaženi Član

ssucur avatar

Član foruma od: 02.10.2010
ssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajan

Evo koja slika naših forumaša.

Oznake
problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:16.