Sajmovi, proizvođači polj. opreme, literatura i časopisi Sajmovi, proizvođači polj. opreme, literatura i časopisi

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-12-14, 23:19   #1
Alexxis
Početnik

Član foruma od: 03.12.2014
Alexxis je na dobrom putu
Cool Sajmovi u trgovačkim centrima

Došli su hladniji dani, a znam da se organizira puno sajmova u raznim trgovačkim centrima.
U kojima vi prodajete? Koji su najbolji?
Alexxis je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-12-14, 18:41   #2
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno Re: Sajmovi u trgovačkim centrima

U nijednom. Niti da me na koljenima mole nebih im tamo prodavala.I svatko tko od malih proizvođača ima imalo mozga u glavi im neće ići tamo. Ići će na tržnice na malo, na sajmove i tamo svoju robu prezentirati, prodavati, raditi si reklamu. Otići će u svoju općinu,županiju,novinsku kuću, radio postaju,mobilizirati sva sredstva javnoga priopčavanja i poticati ih da reklamiraju tržnice i sajmove kao mjesta na kojima se može kupiti lokalno proizvedena sviježa roba direktno od proizvođača.Tražiti ih da se to stalno oglašava, da se potrošači navode na posjetu i kupovinu na tim mjestima, da im se urezuje,ma kaj urezuje - da im se armira svijest da su to mjesta gdje se kupuje izvorno domaće ubrano petnaest sati prije nego sjeda u njihov lonac na štednejaku u kuhinji.
Tako se to radi ako se želi opstati. Ne zovu nas trgovački lanci zato što je njima drago i milo da mi tamo nešto prodamo.Zovu nas zato da nam rebnu najam tih par kvadrata ko da su nam antikvitetno zlato prodali, i zato da im pomognemo svojim prisustvom privući potrošače kako bi im po jeftinijoj cijeni uvalili istovjetnu robu koju i mi imamo u asortimanu, a još više da naivnog potrošača uz našu pomoć koju nam još i naplate dobiju u svoj prostor da mu uvale sve ostalo.
Ovo je tipičan primjer iskorištavanja naivnih.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-12-14, 20:29   #3
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat

Lijepo rečeno i tačno od riječi do riječi!!
Nepročitano 07-12-14, 18:14   #4
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 10.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima

ma ne slažem se sa Johabicom...
naime, da meni netko plati da ja idem u neki centar prodavat, ja bi išo...al tarifa je bar 100 ojra po danu...
...nažalost, još nisu shvatili da bi im se to isplatilo...pa me baš i ne zovu...
Nepročitano 07-12-14, 22:42   #5
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost

Ja sam ti malo čudna tica. Ja kad neću - neću. I da mi se plati. Mogu i baciti, i zgaziti, mogu i kruha gladna biti - ali neću.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-12-14, 19:37   #6
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu

Ima ekipe koja prodaje, većinom voće, ispred trgovačkih centara, bolnica...Znam konkretno lika koji je donedavno ispred Kauflanda kod Dubrave/Ravnica u Zgb, točno ispred ulaza imao štand s jabukama.
Neznam koliko je plaćao, ali kada sam kratko živio tamo i često išao u shoping ili na kavu, nisam vjerovao očima koliko je prodavao. Ljudi su dolslovno čekali u redu. Znam i koji je proizvođač, ali neću sada, znat ćete svi ako kažem da je jedan od najvećih, a mislim i najveći u Hrvatskoj.

Što se tiče principa, u potpunosti se slažem s Johabicom. Ne bi niti ja. Ali što se tiče praktičnosti i isplativosti, sve ovisi koji shoping centar, koja lokacija, koliko prostora...pa nek si svak sam izračuna isplati li mu se ili ne.

Konkretno na Božićnom sajmu u Oroslavlju prošle subote na otvorenom(išla moja žena nešto pokušat prodat) sve puno ljudi, ali prodaja skoro pa nikakva. Ljudi došli na klopu, cugu i prošetat...
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-14, 21:28   #7
adan
Aktivni Član

Član foruma od: 05.01.2013
adan će uskoro postati poznat

Sajmovi u Zagorju su za zaboraviti. Nema prodaje, ne znam dal je to naš domaći jal ili besparica. Dobro je po ljetu, bar ti nije zima, a u subotu smo se smrzli. Inače za sajmove nažalost vrijedi veća kotizacija-veća prodaja. Treba dobro postaviti računicu. u shoping centrima je bar toplo i suho, ima ljudi koji su došli u kupovinu pa usput zavire i na štandove. Treba samo vidjeti isplativost.
adan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-15, 16:09   #8
daevu
Aktivni Član

daevu avatar

Član foruma od: 29.01.2012
daevu će uskoro postati poznatdaevu će uskoro postati poznat

ako nekoga zanima prodaja u trgovačkim centrima ,

neka me kontaktira na pp i ostavi broj telefona pa zovem i objasnim o čemu se radi

moguća prodaja po cijeloj Hrvatskoj

neću pisati o kojem se trgovačkom centru radi , da se ne reklamiram

sve objasnim preko telefona

evo mojeg broja 099 / 694 21 85
daevu je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:28.