Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 567

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-10-08, 20:06   #1
mrvica
Početnik

Član foruma od: 03.10.2008
mrvica je na dobrom putu
Početno IMT 567

Lijep pozdrav svima!imam na ponudi taj traktor pa me interesira svešto znate o njemu? (koji motor ,snaga itd...) HITNO JE, HVALA!
mrvica je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-10-08, 07:35   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: IMT 567

IMT 567 ne bi trebao biti nista drugaciji od IMT 560. Koliko znam da je to traktor starijeg godista i da ga ima jedan u mom kraju, ali nisam zapazio neke razlike naspram IMT 560...

Ne bih znao koji je motor na njemu, posto sam vidio samo jedan takav traktor. Ovaj sto ga ima iz susjednog sela ga je prosle godine prepolovio (pukao mu je po pola), te je doslo vdijeme da se traktr kompletno pretrese. Obojao ga je, sredio i mogu ti rec da to radi sa 3m sjetvospremacem samo tako, 2x14" plug i te fore (bar na nasoj zemlji)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-08, 13:57   #3
Čugi
Gost

Isti je kao 560, samo ima menjač 5 brzina, i drugačiji su mu prenosi u prve tri nego kod standarnog 560 sa 3 brzine.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-08, 17:34   #4
mrvica
Početnik

Član foruma od: 03.10.2008
mrvica je na dobrom putu

Ja ipak mislim da nije samo riječ o mjenjaču. Jer 560 ima auspuh sa lijeve, a 567 sa desne strane, gledano od vozača prema naprijed. Tako da mislim da ima i u motoru razlike,. molim za pomoć!
mrvica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-08, 18:08   #5
Čugi
Gost

Po katalogu je sve isto, samo je razlika u menjaču. Možda je drugi motor u njemu, možda DM34/T kao na IMT 565. :scratch
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-10-08, 22:45   #6
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Sad nemam niti jednu sliku IMT 567, ali mislim da on nema 5 brzina... jos cu se raspitati kod ovog covjeka kad ga vidim, jer sad i mene zanima...

Ako se dobro sjecam da auspuh s desne strane ima S/44AT, dakle IMT 577 i njemu slicni.

Kazem, ne mogu biti 100% siguran, ali mislim da se tu radi o motoru kao na 560, jer je to stariji traktor i da postoji neka razlika u mjenjacu u odnosu na 560. 567 je puno stariji model od 565, tako da sumnjam da ima takav motor...
Nepročitano 05-10-08, 21:20   #7
Čugi
Gost

Ima jedan čovek u selu do mene, kad ga vidim baš ću pogledati oznaku motora, a znam kada sam ga pitao kako je zadovoljan sa njim rakao mi je da je to u stvari 560 sa 5 brzina, jer kada je kupovao traktor 560-ki je bilo samo sa 3 brzine, i on je uzeo ovaj jer je brži i malo jači, a to je dobijeno drugačijim prenosima u menjaču, motor je isti.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-10-08, 22:26   #8
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2008
kikic MF je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Čugi
Ima jedan čovek u selu do mene, kad ga vidim baš ću pogledati oznaku motora, a znam kada sam ga pitao kako je zadovoljan sa njim rakao mi je da je to u stvari 560 sa 5 brzina, jer kada je kupovao traktor 560-ki je bilo samo sa 3 brzine, i on je uzeo ovaj jer je brži i malo jači, a to je dobijeno drugačijim prenosima u menjaču, motor je isti.
blok i glava su isti kao na 577samo kaj je borung klipa manji al su to strašni motori izdžljivi a jaki a jer se ne grije tolko kad ima veči protok rashladne tekučine a manji klipovi na isti blok od 577 i da getriba je 5 brzina znam jer ga ima jedan u mojem selu i traktor je 67ks a več je vadio glavu pošto mu je puknuo ventil pa su ustanovili da je isti motor kao na 577 jer su kupovali dijelove pa im je još i trgovac pokazao statistike od motora pa tako da znam i da bržiji je od klasičnog 560
Nepročitano 05-10-08, 22:40   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Na 560,565 i 577 je isti blok motora, samo su promjeri klipova drugaciji...

mislim da je razlika samo u mjenjacu i nigdje drugdje, jer je IMT volio s mjenjacima kemijati, a motori su Rakovicin proizvod i IMT ih je samo sarafao na svoje traktore.

IMT traktori su imali trocilindricne, cetverocilindricne i sesterocilindricne blokove s razlicitim promjerima klipova, tako da razlika u bloku uopce nema na 567 i 577
Nepročitano 05-10-08, 23:03   #10
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2008
kikic MF je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Na 560,565 i 577 je isti blok motora, samo su promjeri klipova drugaciji...

mislim da je razlika samo u mjenjacu i nigdje drugdje, jer je IMT volio s mjenjacima kemijati, a motori su Rakovicin proizvod i IMT ih je samo sarafao na svoje traktore.

IMT traktori su imali trocilindricne, cetverocilindricne i sesterocilindricne blokove s razlicitim promjerima klipova, tako da razlika u bloku uopce nema na 567 i 577
pa da nema razlike to i velim samo nisam znao da imaju i 560 i 565 i ostali imaju takve motore samo me zanima zašto imaju 567 na desnoj strani auspuhkao i 577 ako imaju svi iste motore ?

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:51.