Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-07-09, 20:49   #11
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: zmaj 131

Sto se brzine tice, isao sam iza 142 mojim 539. Kombajn je bio na iber gasu, 3. i pun varijator. Mogu ti rec da je 539 trebao biti na dobrom gasu da drzi korak. Nisam se na brzinu obazirao, ali mislim da je to bilo oko ili preko 20km/h

Moj zmaj 132 po svom satu (ne znam koliko je tocan) koji nije bas neko olicenje preciznosti, iberom ide 17km/h. Sad sam u zetvi skuzio da mi na trecem zubu gasa, motor ne radi na dovoljno okretaja jer su poluge gasa otpustene, tako da sat definitivno nije tocan, jer je kombajn bas spor.

Ako si mjenjao cilindre na papucicama i jos ubijek kocnicama nisi zadovoljan, onda na spojnicke cahude na poluosovinama stavi diskove od nekog auta, napravi nosac za celjusti i miran si dok si ziv. Puno ljudi pravi takve prerade, jer koliko mi je poznato da 133 i 142 imaju jednake kocnice, a 142 je samo duplo tezi ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-07-09, 21:31   #12
josip123
Super Uvaženi Član

josip123 avatar

Član foruma od: 03.05.2009
josip123 je na dobrom putu

o tome gdje da stavim diskove baš i nisam previše razmišljao ali ova ti je dobra da ih postavim na čaure poluosovina jer ih je na poluosovine malo problem za postaviti.da kočnice imaju i 132 i 142 potpuno iste i to je glavni problem što 142 slabo koči,dok sam imao 132 nikada nisam imao problema sa kočnicama.znaš li moždqa nekoga da je napravio kočnice sa diskovima na 142?ja sam čuo da su to neki ljudi radili ali nitko mi nije znao reći gdje bih mogao to da pogledam i da mi objasni kako da to jednostavnije uradim.
josip123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-07-09, 21:40   #13
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Nazalost, nemam slika, al znam da su ljudi to radili...

Znam da se uzimalo sa stojadina, jer su oni valjda najbolji donatori djelova za krpanje IMT i ZMAJ Strojeva, bar po pitanju kocnica...

Znaci, cahure poskidas, odneses ih skup s diskovima tokaru da ih lijepo u centar napravi, jer disk ne smije "plesati" lijevo-desno jer ce prije il kasnije otkinuti celjusti. Celjusti se, koliko znam, montiraju na pravljene nosace, koji se zasarafljuju pod neke sarafe na mjenjacu.

Spajanje celjusti na cjevovode je jednostavan posao, i to ne treba posebno objasnjavati.

Glavno u cjeloj prici da nosac celjusti bude dobro napravljen, da se pod silom kocenja celjust ne bi otkinula pa da imas pizdarija kasnije.

One original kocnice ostavi pa da imas mehanicku koliko-toliko ispravnu...
Nepročitano 04-07-09, 21:55   #14
josip123
Super Uvaženi Član

josip123 avatar

Član foruma od: 03.05.2009
josip123 je na dobrom putu

ok tako ću i napraviti pa ćemo vidjeti kako će funkcionirati mada mislim da nebi trebalo da bude problema jer nosač čeljusti ću napraviti u đuri đaković a i đurini tokari će da mi otokariti šta bude trebalo.
josip123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-07-09, 22:38   #15
motohod
Uvaženi Član

motohod avatar

Član foruma od: 12.03.2009
motohod je nebrušeni draguljmotohod je nebrušeni draguljmotohod je nebrušeni dragulj

Moj 141 sa prerađenim kočnicama s Pezejca :blackeye
Originalne kočnice su kod getribe,no nije im bilo spasa - jedna totalno zahrđala a druga puna ulja..... izbacio sam ih van a diskove i čeljusti sam montirao kod portalnog reduktora,radi lakšeg servisiranja. Kočioni cilindar je od Fiata - nemam funkciju kočenja pojedinog kotača (lijevi okret-desni okret) no meni je bitno da kočnice pristojno rade na ravnom. Nisam ništa radio po njima već 6,7 godina koliko su gore! Bez održavanja su,čak je razina ulja bez promjene. Originalne kočnice su stalno propuštale,te vadi glavne kočione,pa vadi cilindre na getribi... :evil:
Montaža je mogla biti izvedena puno elegantnije a i veći diskovi od kombija bi stali na poluosovinu.... tada ih nisam imao,sad čekaju veliki ventilirajući diskovi i čeljusti osd Mitsubishija (kombi) al ovi stari se ne kvare :scratch

Vlasnici 141/142 se budu snašli na slici..... prednji lijevi kotač :mrgreen:
motohod je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-07-09, 22:51   #16
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Ovo sam na vise kombajna vidio i to na istom mijestu!

Svaka cast!
Nepročitano 20-07-09, 20:47   #17
motohod
Uvaženi Član

motohod avatar

Član foruma od: 12.03.2009
motohod je nebrušeni draguljmotohod je nebrušeni draguljmotohod je nebrušeni dragulj

Tu su puno pristupačnije u slučaju kvara ili servisa a pod getribom je gužva.

Ove ću skinuti i staviti puno jače kočnice.... točnije - planiram rastaviti cijeli kombajn i temeljito ga renovirati. Sve zavisi od slobodnog vremena.... :? Inače se gnjavim s oldtimerima (autima :roll: ).... a od toga nikakve koristi,radim za svoju dušu :blackeye Budući da je i Zmaj napunio 30-tu,sad je i on oldtimer :lol: :lol:

Link na drugi forum s starim autima,da vidite s čime se zabavljam (ako ga admin ne obriše :mrgreen: ).
Ne,auto više nije na prodaju...
http://www.oldschoolhr.com/forum/vie...ghlight=#85741
motohod je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-05-18, 22:44   #18
Opaliti
Početnik

Član foruma od: 23.04.2009
Opaliti je na dobrom putu

pozdrav ekipa evo i ja i mam pitanje ako netko zna da li pašu creva za vodu od zmaja 131 na zmaj 780??
Ako netko zna puno bi mi pomogao!!
Opaliti je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Zmaj Kićo Kombajni i bera?i 293 13-05-18 10:37
Zmaj 170 ivica10 Kombajni i bera?i 2 02-03-14 15:13
zmaj 222 2301986 Potranja 1 17-11-13 21:36
zmaj 222 2301986 Kombajni i bera?i 4 09-10-13 09:05
Zmaj 190 darebn Kombajni i bera?i 1 09-01-12 14:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:23.