Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-06-13, 16:17   #11
elhor30
Početnik

Član foruma od: 13.02.2011
elhor30 je na dobrom putu
Početno Re: Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Citiraj:
Prvotno napisano od bučo Vidi poruku
Da je to moj cikular i kardan ja ga nebi kratio ja stalno pilim da mi je cikular spojen jedino kardanom za traktor i nikakvih problema samo ti mora ravno stajat i da se ne ljulja i nemas brige!!
tako sam i ja pilio dosad na posuđenom od susjeda i super je pililo
elhor30 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-06-13, 16:21   #12
elhor30
Početnik

[IMG] [/IMG]
Nepročitano 09-06-13, 16:44   #13
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Član foruma od: 09.09.2012
Bučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodan

Citiraj:
Prvotno napisano od elhor30 Vidi poruku
tako sam i ja pilio dosad na posuđenom od susjeda i super je pililo
Pili i dalje tak da si bezveze ne kratis kardan mozda ti nekad zatreba bas malo duzi pa ce ti bit kratak!!
Nepročitano 09-06-13, 16:58   #14
elhor30
Početnik

Citiraj:
Prvotno napisano od bučo Vidi poruku
Pili i dalje tak da si bezveze ne kratis kardan mozda ti nekad zatreba bas malo duzi pa ce ti bit kratak!!
Mislio sam i ja da probam tako,zao mi kratit kardan,a i da se nešto počne događat remeni bi trebali proklizit tako da nevidim da se nešto može dogoditi
probat ću sutra pokrenut cirkular da vidim kako to funkcionira...nisam ga još stavio u pogon od kad sam ga kupio neki dan
Nepročitano 09-06-13, 17:04   #15
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Bučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodan

Samo ga namijesti da ti je cikular ravno i uz normalno tvoje rukovanje bit ce sve kako treba ja sam par puta imo gore kardan od prikolice od sijena koji je kolko duzi od tvog pa nista nije bilo!!
Nepročitano 09-06-13, 17:29   #16
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Uške za prihvat nisu bez veze napravljene.Kači ga za donje poluge toplink ne trebaš kačit,jer ak zablokira šajba pa da ne proklize remeni kardan če okrenut ceo cikular.Zbog sigurnosti ga prikači na donje uške,jer več onak su cikulari opasni za rezat pa bolje sprečit nego lečit.L.P.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-13, 17:51   #17
elhor30
Početnik

Citiraj:
Prvotno napisano od abarth822 Vidi poruku
Uške za prihvat nisu bez veze napravljene.Kači ga za donje poluge toplink ne trebaš kačit,jer ak zablokira šajba pa da ne proklize remeni kardan če okrenut ceo cikular.Zbog sigurnosti ga prikači na donje uške,jer več onak su cikulari opasni za rezat pa bolje sprečit nego lečit.L.P.
Da slažem se bolje spriječit....ali uške su napravljene i za transport
:-)
Nepročitano 09-06-13, 20:35   #18
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Exclamation Re: Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Svi takvi prikljucci koje pogoni traktor preko kardana po pravilu moraju biti prikljuceni na trakor radi stabilizacije i sigurnosti,kad naletis na kvrgu burs i sam videl a nedaj boze cavel.
Vec sam ti napisal da ako budes kardan koristio samo za taj cirkular pripasi si ga i nemas brige.
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-13, 21:31   #19
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od abarth822 Vidi poruku
:icon_sc ratch:na koji nacin ce ga okrenut kardan okrenut cijeli cikular
Nepročitano 09-06-13, 21:51   #20
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Ak se šajba slučajno zablokira u drvu pa da cikular prosto stoji bez da je kopčan na traktor pa da remeni ne prokližu snaga koju prenosi kardan mora nešto da polomi ili okrene.Zato za cirkular preporučuju kardan sa kvačilom da ona prokliže.Nikad se nezna kod rezanja ali bolje se prije osigurat.L.P.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
cirkular za traktor matrix123456 Mehani?ka radionica 633 06-03-17 19:18
Prodam Cirkular mvidnjevi Ponuda 2 19-11-13 15:27
P: traktorski viljuskar 3t zivisic Ponuda 2 19-09-12 08:04
Traktorski cirkular MAX Mehani?ka radionica 11 13-10-09 19:55
cirkular puki22 umarstvo 3 16-03-08 11:20

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:38.