Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-03-17, 19:37   #641
Tomislav523
Aktivni Član

Tomislav523 avatar

Član foruma od: 30.08.2010
Tomislav523 je na dobrom putu
Početno Re: Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Obicno lagani tereti ne bi trebali jako ''pljasnut'' brina spuštanja se regulira jednim vijkom s prednje strane sklopa na kojem se nalazi poluga hidraulike.
Taj vija kje obično zapečačen tankom bakrenom žicom,tj tvornicki je namješten, pogledaj da ti se nije razštelao.

A to kad dignes do kraja hidrauliku ne bi se traktor bas trebao ugasiti,al kad je remen dobro stegnut i dobro prijanja mora se osjetiti da je motoru teže radit jer ga pumpa guši...
Uostalom nije potreba dugo držati ručku za podizanje, npr ja kad orem uopce se ne okrecem kada dizem plug da vidim jel se podigao, neg cujem po motoru da se lagano pocme gusit, a kada je remen pri kraju cuje se kako i remen prokliže ili vidim sastrane(pošto mi je vidljiv remen) da prokliže.

Nepročitano 28-03-17, 22:27   #642
danijel044
Početnik

Član foruma od: 20.12.2014
danijel044 je na dobrom putu

Jasno mi je na koji "vijak" misliš....samo šta to nije taj sigurnosni ventil?

Na tom vijku nema bakrene žičice(iako postoje rupe za nju..) očito se netko igrao s time...

A kako znati kak se to točno podešava? U upustvima nema ništa o tome...
danijel044 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-03-17, 12:46   #643
Tomislav523
Aktivni Član

Tomislav523 avatar

Član foruma od: 30.08.2010
Tomislav523 je na dobrom putu

Čitao sam ovdije na forumu nasto o tome, koliko se sijecam to je nesto jako osjetljivo ima 2-3 matice te ih je potrebno uskladiti, mislim da to ipak treba napraiti netko ko se kuzi u hidrauliku.
Pričekaj koji odgovor iskusnjih kolega sa foruma :Dbtw, cim je zica skinuta vjerovatno je netko prckao po tome, jer tesko da ce zica ''sama od sebe'' otpast ...
Nepročitano 29-03-17, 20:24   #644
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Brzinu spuštanja poluga prigušuje "ventil" u šupljem vijku kojim je crijevo zašarafljeno na cilindar. Prilikom podizanja ulje ide ka cilindru i taj "ventil" oslobodi otvor, prilikom spuštanja ulje ga potjera u drugu stranu i priguši protok/brzinu spuštanja.
Ventil sigurnosti na razvodniku je nešto sasvim drugo, podešavaš ga manometrom ili "od oka" tek toliko da ima snage da podigne najteži priključak.....naravno to je nagađanje.
Nepročitano 29-03-17, 20:31   #645
ssucur
Super Uvaženi Član

ssucur avatar

Član foruma od: 02.10.2010
ssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajan

Ako hoćeš kemijati evo:
Nepročitano 13-04-17, 21:05   #646
breganabronx
Regularni Član

breganabronx avatar

Član foruma od: 15.11.2016
breganabronx je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od stjepko Vidi poruku
Nisi mi rekao još jednu stvar, da li ti se to dešava dok motor radi ili si primjetio da nemaš ler sa ugašenim motorom? Kod većine (provjerit ću ti to sutra) ako je motor ugašen neće izbaciti iz brzine u ler i to nije nikakva greška. Po meni, opruga koja se nalazi u nosaču ključa nema dovoljno snage da povuče ključ i da ga izbaci iz brzine u ler, kada motor radi ne bi se trebalo dešavati da nema lera. Po meni ako nema cupkanja ili iskakanje iz brzine to ne treba dirati. Javim sutra kako je kod mene.
pomaknuo sam plocicu mjenjaca, i uspio sam dobit par puta da pogodi iz prve u drugu ler, medutim sve ovisi kak jako gurnem rucicu naprijed. Ako trznem onda imam ler, ako ne trznem nego ju normalno pomaknem, nemam ler. Par puta mi je ostao tak u brzini izmedu prve i druge i kad sam pusto kumplung culo se unutra kak je skljocnulo pod opterecenjem i bacilo u ler. Cudno uglavnom.
Takoder sad mi se i dosta teze salts. Rucica reduktora klizi, dok od mjenjaca ide teze. Nezz... valjda bum ostavil za sad tak, nisam pametan.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
breganabronx je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-04-17, 21:51   #647
kebirpm
Polako se zagrijava

kebirpm avatar

Član foruma od: 31.01.2014
kebirpm je na dobrom putu

Treba rastaviti mjenjač i pogledati o čemu se radi. Prvenstveno da se izbjegnu dodatna oštećenja.
Znam da je dosta posla ali ....
kebirpm je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-04-17, 18:44   #648
zlatko1234
Početnik

Član foruma od: 19.06.2016
zlatko1234 je na dobrom putu

Pozdrav! Imao bih par pitanja,pravim hidraulicni volan na tomu 826. Imam pumpu i glavu volana od mercedesa 123. imam dva zupcanika za promjenu smijera,ali me zanima jel vidim da.svi drugi iz serije 700. montiraju pumpu na mjesto alternatora, ja imam slike kako da napravim i ugradim pumpu ali ona vrti sada konta.smijer u desnu stranu i nabija pritisak gore na cep,jel mozda treba crijeva zamijeniti i spojiti drugacije ? Znaci pumpa je montirana ispre maske naprijed i okrenuta prema remenici od radilice,tamo je napravljen novi saraf u kojeg se utakne direktno osovina od pumpe,a skinita je remenica.na pumpi. Dali je ovako dobro to ako netko zna molim vas za odgovor
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	tmp_13063-6-448820193.jpg
Pregledi:	67
Veličina:	99.3 kB
ID:	17379   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	tmp_13063-7-1956708410.jpg
Pregledi:	63
Veličina:	76.0 kB
ID:	17380  

Posljednje uređivanje od zlatko1234 : 18-04-17 at 19:39
zlatko1234 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-04-17, 20:43   #649
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Ovako neče bit u redu,morat češ pumpu okrenut da se bu vrtila u pravom smeru.Slike od montaže imam samo za jednoklipca i 830 za ovaj model nemam tak da češ morat sam nač mjesto za nju.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-04-17, 21:10   #650
zlatko1234
Početnik

Član foruma od: 19.06.2016
zlatko1234 je na dobrom putu

A meni covjek dao slike ovako bas za.826. da.tako ide ali kazem nabija gore pritisak,pa sam mislio da je mozda.fora ako se crijeva zamjeni. A jel bolje da na glavi volana bude zupcanik koji zub vevi od drugog i koji je najbolji omjer zubaca zupcanika. Ako vam nije problem da mi posaljete te slikice od 830.da.vidim

Posljednje uređivanje od zlatko1234 : 18-04-17 at 21:20
zlatko1234 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:08.