Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Imt 549

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-09-08, 13:42   #1
intercooler
Gost

Početno Imt 549

Pozdav!
Novi sam na forumu, naime posjedujem 539, ali mi je postao preslab. korisim ga za šumu, nešto oranja...pošto mi nije situacija da imam previše love, a jači traktor mi je potreban(obavezno dupljak)mislim da bi 549 bio taman za moje potrebe i mogučnosti!
molim Vas za neke komentare, eventualne mane prednosti i slično za taj traktor.
ako ga netko posjeduje volio bih da kaže svoja zapažanja!

Posljednje uređivanje od ŠANANA : 03-02-12 at 17:20
  Odgovori s citatom

Nepročitano 10-09-08, 14:07   #2
suljos
Aktivni Član

Član foruma od: 09.04.2007
suljos je na dobrom putu
Početno Re: IMT 549dv

Bobo ima isti,pitaj njega
suljos je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-08, 21:00   #3
Patrik
Aktivni Član

Patrik avatar

Član foruma od: 15.08.2007
Patrik je na dobrom putu

Kaži koliko love imaš, koliko misliš potrošiti, možda kupiš nešto bolje od toga... ništa protiv IMT-a da se razumijemo.
Patrik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-08, 22:55   #4
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auru

Bobo, tražen si!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-08, 02:29   #5
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Evo napokon i mene u gluho doba noci...

Dakle, posjedujem IMT 549 DV nove linije s grijanom kabinom i prema traktoru kao takvom ti mogu reci sve najbolje, posto me do sada nije imao prilike razocarati NIGDJE. Orao sam 50cm duboko s njim za sadnju vocnjaka, orao sam sa 2x10" plugom i po suhom i po mokrom i po blatu, koristim ga dosta i u transportu gdje 5. brzina dolazi do izrazaja jako puno...

Kad ga budes kupovao, NIKAKO ga ne kupuj preko MIKULANDRA d.o.o. ili pak MOTORRAD-a iz Virovitice, jer ce te vjerovatno zajebati, kao sto su i mene i jos neke ljude kako cujem... najpametnije ti je otici u AUTO-POLJOSTROJ ili bilo gdje drugdje gdje ces imati dobar servis, a posto ove dvije gore napisane firme to nemaju i UOPCE ne postuju garanciju od godinu dana za IMT traktore, iako se tako reklamiraju. Ovo sam na svojoj kozi osjetio i kloni ih se.

Nazad na traktor...

Prednja vuca mu dosta pomaze u svim radovima i bas ga lijepo nadopunjava. Ne uzima mu snage uopce, a puno bolja vucna svojstva ima, i u sumi nema mjesta gdje ce taj traktor zapasti. Malo je neokretniji zbog prednje vuce, no na to se brzo navikne i onda nema problema nigdje.

Preporucam traktor nove linije (OL oznaka u katalozima) posto ima bolju kabinu koja je puno preglednija od stare. Grijanje kabine preporucam, jer to sad vise-manje svi traktori imaju, a vrlo dobro dodje ;)

Ako imas ikakvih pitanja u vezi traktora, slobodno pitaj, a ja cu pokusati odgovoriti najbolje sto znam.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-08, 11:44   #6
intercooler
Gost

a koja je razlika između stare i nove kabine(meni se više stara sviđa)?
Koliko je taj traktor bolji ili jači od 539??
Ima tko kakve slike možda izvana ili iznutra?
jeli to bolji taktor od univerzala?,jer moji susjedi svi imaju u večini univerzale i nitko nije previše zadovoljan...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-08, 15:09   #7
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Razlika izmedju stare i nove kabine je velika. Nova kabina je preglednija, prostranija, lijepsa, lakse je u nju uci, tapecirani su blatobrani... Nova linija takodjer ima haubu koju otvoris bez problema, dok ces se na staroj liniji nasarafat dok ju skines/otvoris ;)

Jaci je za 10Ks sto je na takvim malim traktorima vrlo osjetno... Radim s njim sve, i jos nisam nasao posao koji on ne moze odraditi. 539 koristim za kultivaciju, iz samog razloga jer je okretniji, pa bude na uvratinama manje stete, ali da nemam prednju vucu, 539 bi ostao bez posla ;)

Slike mog traktora kad je bio jedan dan kod mene OVDJE

Ne bih znao je li ili nije bolji od univerzala, ali mojoe osobno misljenje govori da nema boljeg od IMT-a ;)
Nepročitano 11-09-08, 18:33   #8
intercooler
Gost

A koliko je teži od 539?
kolko troši naspram 539?
koliko dugo ga imaš i kolko radnih sati?
jel ti se šta pokvarilo do sad?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-09-08, 22:12   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

moj traktor je tezak 2250Kg a ne znam koliko je tezak moj 539 bez kabine, ali po prospektu 539 s kabinom tezi 1780kg...

Za potrosnju nemam pojma, posto samo tocim i vozim, no koliko primjetim da je neznatno vislja. Traktor je kupljen 23.08 2006.g. i do sad ima 460 radnih sati. Od kvarova je imao tvornicku gresku da je imao karike koje nisu dobro nasjedale, pa je jako dimio, no to je otklonjeno. Mali problem na elektricnoj instalaciji, no uklonjeno u jamstvenom roku.

Prilikom promjene karika i letecih lezajeva, najvjerovatnije je aljkavi majstor iz motorrada zezno polutku na karteru, i sad mi tamo curi ulje i svako malo moram dolijevati. Greska majstora, nema veze s traktorom kao takvim...
Nepročitano 12-09-08, 11:59   #10
intercooler
Gost

a u kakvoj je situaciji tvornica imt trenutno, jer sam načuo da će propast??
kakve bremze ima 549?
jel špera radi i na prednjim kotačima?
ja imam plug od 10 cola jel je to dovoljno,jer se 539 več bori stim plugovima na brdovitom terenu?
e imam još jedno pitanje nevezano za 549, moj 539 je kao nov došao sa 12.4good year-kama ,i prije 3 god smo ih promijenili,ali mi ne radi ura,(stala je starom davno 80-ih na 800rh).znači kolko sati bi mogao imat pošto je potrošio 2kompleta prednjih i jedan zadnjih guma?
  Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
efsefds, imt 549, pitanje :

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:17.