Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Ostali traktori > Štore Štore 402

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-09-13, 21:02   #1
torpedo75a
Polako se zagrijava

Član foruma od: 09.03.2013
torpedo75a je na dobrom putu
Početno Štore 402

Pozdrav svima, u traktoru (štore 402) mi krči nešto u desnom kotaču, kad se traktor zaljulja npr. kad vozim po lošijem kamenitom putu, ili kad ukoso prelazim među, ne krči cijelo vrijeme, nego samo povremeno. Zanima me jel tko zna što je, i koliko bi koštao popravak? Usput traktor mi ne pali na ključ, kad sam ga kupio palio je jedno vrijeme (5-6 mjeseci), sad samo vergla, ali neće da sastavi, pa neznam jel problem u alnaseru il nečem drugom (u akumulatoru nije problem jer sam kupio novi i onda je palio, ali trebalo je verglati po 7-8 min dok upali, uz grijanje par puta ito po ljeti, čim malo zahladi ni to ne pomaže), ako tko ima kakvo riješenje nek napiše, i jel šteti paljenje na guranje traktoru?
torpedo75a je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-09-13, 21:24   #2
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Štore 402

Krče najvjerojatnije ležaji na kotaču. Jel ima lufta?

Jel si ga probal paliti s grijačem?

Gurati, šlepati možeš koliko hočeš i kak pali na guranac?
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-09-13, 21:30   #3
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Koliko ima radnih sati?
Nepročitano 24-09-13, 00:23   #4
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku

Ne pali na kljuc vjerovatno jer je losa hidro-glava na PVP.Nema dovoljno obrtaja da nabije pritisak.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-13, 10:08   #5
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

ne pali zbog pumpe... Pumpu na reparaciju...
Nepročitano 24-09-13, 10:19   #6
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Ne mora biti samo pumpa kriva.
A kaj je z ventilima? Kakva je kompresija?
Mi smo imali sličan problem. Reparacija motora je riješila stvar bez diranja pumpe.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-13, 11:14   #7
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Upsss, sad vidim da je pokušaval s grijačem.

A da nije možda izgorio?
A i sati su još uvjek nepoznati?
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-13, 14:19   #8
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan

Prvo grijace ispitat kak veli @muha pa probat.
Probaj ga na guranje ako odma kresne mozda nije do pvp-a.
Mozda je anlaser gotov pa sporo vrti.
Pogle si spoj mase na sasiji i spojeve zica na anlargeru jer ako je malo zahrda kontakt nema pravi napon pa zeza.
Dovod goriva i filtere si pregledal-zmenjal?
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-13, 14:25   #9
mane
Super Uvaženi Član

mane avatar

Član foruma od: 05.05.2011
mane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni dragulj

Ak je motor dobar i alnaser lijepo vrti, do -10 on pali bez grijača. Sljedeće je PVP.
Nepročitano 24-09-13, 21:45   #10
torpedo75a
Polako se zagrijava

Član foruma od: 09.03.2013
torpedo75a je na dobrom putu

Ovako, traktor na guranje upali na jedno 2-3 metera nizbrdice (ovisi o nagibu, upali čim pustim kvačilo, ova 2-3 metera mu treba da se razleti). Traktor ima oko 6000 radnih sati (neradi sat), ali sam radio polugeneralku prije 500-700 radnih sati. Filter goriva redovno mijenjam svako proljeće. Sve spojeve sam pregledao i prešpricao ih nekim sprejom koji uklanja hrđu. Što ako je alnaser slab, jel se da nešto poštelat, il moram kupovati nove dijelove? I jel opasno to s ležajem, jel se mora hitno mijenjat ili može izdržat neko vrijeme?
torpedo75a je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Štore vasso123 Štore 1742 27-04-17 22:22
Štore 404 dragec Štore 121 16-12-14 22:38
Štore 302 Jasminka Štore 6 09-12-12 19:25
štore 502 gboidar Štore 0 11-06-12 22:43

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:07.