Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 29-11-13, 22:04   #1
dzevad1966
Početnik

Član foruma od: 29.11.2013
dzevad1966 je na dobrom putu
Početno Problem sa mjenjačem

nabavio sam skoro vladimirac t25,u pocetku bilo je sve OK sa saltanjem brzina,dok mi nije rucka mjenjaca izgubila funkciju i traktor je ostao u rikvercu,da li moze neko objasnit kako da rjesim taj problem
dzevad1966 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 29-11-13, 22:09   #2
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno Re: problem sa mjenjacem

Skini ručku pa ćeš vidjeti problem i drgi put nemoj na silu da je cimaš
Nepročitano 26-01-14, 02:26   #3
ado123
Početnik

Član foruma od: 14.11.2013
ado123 je na dobrom putu

Postovanje interesuje me ovo oko mjenaca brzine dje koja dodje gledao sam slike al mi nesto nestima ono oko reduktora kako su oni to nacrtali ako moze pomoc vladimirac je 1974 gp
ado123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-14, 10:12   #4
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Pa šta ti ne štima , koliko imaš ručica mjenjača ?
Nepročitano 26-01-14, 11:26   #5
ado123
Početnik

ado123 je na dobrom putu

imam dvoje rucice mjenjaca,ova prva do volana rucica je izgleda za brzine a ova druga je reduktor,interesuje me vidim tamo na plocici pise npr 1-3 e sad jel to polozaj jedini ili ima npr tu posebno 1 brzina a posebno 3,a sto se tice rikverca nekako mi ide brzo .
Nepročitano 26-01-14, 12:05   #6
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku

u temi vladimirac samo procitaj teme negde na pocetku i sve ce ti biti jasno.leva rucica ti je za brzine a desna ti je za reduktor i napred -nazad. zato procitaj temu i tamo je objasnjeno sve. kojom brzinom ides napred i kad prebacis za nazad tom brzinom ide i u rikverc. to jedino nevazi za one najsporije I i II .te ide samo napred. znaci ostalih brzina sve u napred imas i u rikverc istom brzinom. u spore brzine ti dolaze 1-2-5 brzina i te u rikverc. u brzohodne ide 3-4-6 i te iste i u rikverc. desnu rucicu kad prebacis u levi polozaj su brzohodne a kad je desno sporohodne. znaci ako je rucica menjaca u 1 rucica reverzera[ desna] ti mora biti na desnoj strani u sporohodnim brzinama. reverzer samo prbacis levo u brzohodne i dobijas 3 brzinu na istom mestu menjaca. tako ti je za sve brzine

Posljednje uređivanje od vica : 26-01-14 at 12:15
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-14, 18:19   #7
ado123
Početnik

ado123 je na dobrom putu
Početno

ja al kod mene kad pomaknem desno ide u rikverc a lijevo ide naprijed

i neznam kako ide mi nekako brzo u rikverc dali ima neki sporiji rikverc

Posljednje uređivanje od savoris : 26-01-14 at 19:31
ado123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-14, 19:33   #8
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Reduktor ima na sebi :spore , brze i rikverce na dva mjesta (rikverci su isti)
Njsporiji rikverc je onaj kada si u prvoj brzini (znači reduktor u spore pa iz sporih u rikverc) , sporije od toga nema i to jeste mana tih starijih traktora
Nepročitano 26-01-14, 20:44   #9
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku

nacrtaj mu savorise sistem hoda reverzera posto se ja nesnalazim u crtanju . nezna on sistem kuda sve rucica ide. zato misli da mu sluzi samo za napred nazad
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-01-14, 01:18   #10
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Evo ovdje ima , neka malo pročita temu o vladimircu jer većina stvari je objašnjena
http://poljoprivredni-forum.com/show...=16632&page=36

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:03.