Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo KOKE HRVATICE
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-08-17, 23:33   #151
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan
Početno Re: KOKE HRVATICE

Dovoljno je izbaciti potpuno smjesu tjedan dana prije klanja . Pjetlove hrvatica ćeš inaće teško utoviti ako su pušteni po vani , a sad po ljeti pogotovo jer slablje jedu zbog vručine. Ionako su dosta sitni , pa ti preporučam klanje za juhicu tek oko Božića da su barem šest mjeseci.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 10-01-18, 10:19   #152
Roko1231
Početnik

Član foruma od: 10.01.2018
Roko1231 je na dobrom putu

Evo poceo sam se bavit peradi i trenutno imam 60 nesilica i 15 hrvatica.od hrvatica je 11 koka i 4 pijevca.Pocele nosit njih 9 i na pocetku evo vec 5-6-7 jaja,zasad su sitna i to je jedino odbojno kod njih(posto prodajem jaja).Narucio sam ih jos 30 i nadam se lijeganju jer sam ih primarno zbog tog uzeo.Zna li iko jesu li dobre kvocke
Roko1231 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-18, 14:59   #153
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Kokoši hrvatice nesu malo sitnija jaja a pogotovo na početku. Ako su čiste nećeš imati problema što neće htjet biti kvočke nego obrnuto. Često se raskvocaju i dobro leže i odhrane piliće. Samo zbog toga ne računaj u tom periodu na jaja
Nepročitano 26-01-18, 12:28   #154
emka
Početnik

Član foruma od: 28.06.2017
emka je na dobrom putu

Zanima me da li netko ima iskustva da hrvatice prokvocaju zimi, tada mi nije uobičajeno da sjedi na jajima (problem s pilićima ako je hladno). Nemam baš iskustva. kako ju odvratiti od toga i da se vrati nesidbi jaja. Da li je najbolje vrijeme staviti pod njih jaja na proljeće.... koliko ......ili to nije bitno. Obzirom da sam početnik hvala .Pozdrav
emka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-18, 13:22   #155
robelar
Uvaženi Član

Hrvatice se raskvocaju više puta kroz godinu baš kao što sam rekao. Sad su osjetile da su već dulji dani i da je toplije pa ih nagon tjera za podmlatkom. Nemaš tu baš puno izbora da ih odvratiš , neki vele da ih se potopi par puta pod vodu ali nisam probao taj sistem. A što se tiće nasada koristi što friškija jaja , nikako iz frižidera , da su neoštečena i približne veličine . Ako nemaš neku zatvorenu posebnu prostoriju u kojoj će biti sa kvočkom mislim da je to još prerano.
Nepročitano 29-01-18, 09:18   #156
emka
Početnik

Član foruma od: 28.06.2017
emka je na dobrom putu

Hvala na odgovoru, još jedno pitanje samo.
Da li je potrebno ovoj vrsti kokoši davati onu smjesu za nesilice,
uz prehranu šrotom, hranom,sijeno i ostalo, da li ovom smjesom više nesu ili
je to samo za hibridne kokoši. Hvala na pomoći.
emka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-02-18, 09:58   #157
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

Član foruma od: 30.06.2011
hb11 je na dobrom putu

Ako hocete da vise nose jaja onda im dajte...na svijetu ima ne znam kolko vrsta kokosi...kaj bi svaka vrsta trebala imati svoju hranu...kokosi su sve iste...koriste istu hranu...i jedino je bitno sto je vama glavni cilj...imati vise jaja...da pilici prije budu za klanje...sukladno tome birate vrstu kokosi i prehranu
hb11 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-02-18, 15:39   #158
robelar
Uvaženi Član

Kvaliteta jaja ti ovisi o ishrani. Ako daješ smjesu onda možeš u trgovačkim lancima kupiti takva jaja i ne moraš se zafrkavati sa kokošima. Ako opet imaš za prodaju pošteno je kupcu reči da jedu smjesu. Danas u jeduj trgovini u samom centru jaj sa farme po 1,30 kn . Iz podnog uzgoja 1,80 . Iz slobodnog eko uzgoja po 2,40 kn komad . Šta misliš zašto i koja se najbolje prodaju.?
Nepročitano 03-02-18, 16:13   #159
hb11
Regularni Član

hb11 avatar

Član foruma od: 30.06.2011
hb11 je na dobrom putu

Na farmama jedu jednu te istu smjesu i nije isto to i kad ti svojima malo pomijesas smjese u srot...jecam...tritikal...potaknes im nesenje a i ima vitamina u toj smjesi...tak da po meni ak dajes malo smjese ne znaci da su onda takva jaja ista ko i u ducanu...a ovo podni uzgoj...domaca jaja...to tak nemres znat dok ne vidis na licu mjesta i ne vidis cim ih hrane...
hb11 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-02-18, 17:30   #160
robelar
Uvaženi Član

Srčeko vidim da nisi fpučen. Nije to više kak nekad kad si sve mogel prodat pod domače. Sad ako u tzv. dučanima zdrave hrane nešto takvoga ima certifikat onda budi siguran da iza toga stoji i kontrola i provjera onoga što piše. Ti ak prodaješ na placu možeš soliti pamet onima koji si to daju , čitaj koji nemaju novaca, jer sami sebe uvjeravaju da mogu kvalitetu dobiti jeftino. To je možda prije bilo i tak je mislil onaj poznati eko proizvođač muljati dok ga nisu vidli i snimili kak u jutro trpa u svoj kombi na zelenoj tržnici na žitnjaku. Te priče da potakneš sa smjesom nešenje kod pravih znalaca ti ne prolaze i to bi bilo isto kao da veliš imam ekološki uzgoj povrća i samo malo bacim umjetnog gnoja da potaknem rast. Ako nešto uzgajaš na stopostotno prirodan način onda ne možeš očekivati da to bude i brzo i veliko kao sa kemijom.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Koke nesilice za konzumna jaja Ranko Peradarstvo 30 26-04-15 08:06
Kokinkine-najljepše patuljaste koke :D perje Peradarstvo 7 12-09-14 22:59
Koke ne nose jaja Kokosar Peradarstvo 23 22-10-12 22:03
kupujem piliće koke hrvatice i puriće uzgajivachpk Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 0 14-09-12 20:10

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:54.