Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Vinogradarstvo (radovi u vinogradu)
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-08-17, 14:18   #941
Entuzijast
Regularni Član

Član foruma od: 18.01.2014
Entuzijast je na dobrom putu
Početno Re: Vinogradarstvo (radovi u vinogradu)

Ma shvatio sam ja to samo nije to tako jednostavno kada na brijegu imaš pola tuduma koji špricaju jednom godišnje a pola zapuštenog koje ne šprica nitko .
Što se tiče sadnog materijala u zadnjih 5 god sam kupio možda 10 cijepova a ostalo si cijepim sam tako da eske kod mene za sad nije bio niti jedan slučaj za razliku od fitoplazme koje sam imao tj sumnjao na tri koji su odmah i izvađeni. Znači da cvrčak ipak radi svoje pošto mi sadni materijal nije prijenosnik.
Još jedan simptom žutice je i to da loza ne dozrijeva znači ako pored već navedenih kod kolege josix-a loza ostane zelena to je to i sjekira mu ne gine.
U svakom slučaju treba se čuvati obje i najbolje izvaditi sumnjive i zaražene van iz vinograda iako je po meni virusna žutica gora ne bih riskirao ni sa jednom ja ih vadim i sadim svoje cijepove u koje mogu biti relativno siguran pošto mi se najveći broj ljudi žalio upravo na to da su najčešće oboljeli novokupljeni trsevi iz raznih rasadnika pa i oni sa virus free certifikatima.
Entuzijast je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-08-17, 00:50   #942
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Član foruma od: 08.05.2010
Krumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodan

Veseli me kad vidim da nisam jedini koji donekle prati stanje i bolesti ali u jednu ruku i žalosti kada čitam ovakve stvari po forumu jer znači da jos uvijek u 21. vijeku radimo jedni protiv drugih.
Nije problem zž problem je sta se ona prenosi i treba rijesit cvrčka,to sam mislio da se moze riješit spricanjem a ne da se tako liječi trs a šta se tiče ekse ona može doč čak i u iskrčene vinigrade ako zemlja nije dobro pripremljena pogotovo parcele di je bila šuma pa vinograd...i obično se kod slučaja eske krči cijeli vinograd ili veći dio jer ne pokaže se sve u isto vrijeme a bolest je već prisutna
Nepročitano 22-08-17, 15:17   #943
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan

Ove godine, kao nikada do sada imam največe gubitke od ptica, osa, pčela i na kraju divlja svinja.... Užas !
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-17, 15:35   #944
damirpolgar
Aktivni Član

Član foruma od: 06.02.2014
damirpolgar će uskoro postati poznatdamirpolgar će uskoro postati poznat

Neki dan zadnje špricanje i tri srne s menom dva sata. Već ima i slatkog.
damirpolgar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-09-17, 18:40   #945
mranderson
Regularni Član

Član foruma od: 26.09.2016
mranderson će uskoro postati poznatmranderson će uskoro postati poznat

Gospodo namjeravam kupiti motornu kosilicu za u trsje. Ako imate neki savjet zašto da, da čujem, a isto tako i zašto ne, molim lijepo, samo 'pucajte' ??

E sad, malo me 'muči' kaj teren trsja nije skroz ravni, pa si mislim da mi pogon mora biti, i bacanje trave odostraga ali me malo i hebe, jel bude to još veća muka nego sa kopanjem!

Kakve vi, kaj imate, kosilice koristite u trsju, pri tome ne mislim na 'flakserice'??
mranderson je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-09-17, 20:12   #946
hotela
Aktivni Član

Član foruma od: 01.10.2014
hotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auru
Cool Re: Vinogradarstvo (radovi u vinogradu)

Vec dve leti kosim gorice s samohodnom kosilicom,imaju oko 10% nagiba i nema problema,kraj trsa pocupam ili okopam.Prednost je kaj trava stiti od sunca,drzi vlagu,opet gnoji i sprecava bujice,bez pogona sam se prije dobro oznojil.Ak nemas puno to najbolje resava bicna rucna kosa.
hotela je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-09-17, 23:46   #947
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Krumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodan

Lagano zagrijavanje, danas probno branjen pola prikolice, prije petka nema ozbiljnih poslova, zovu ruzno vrijeme tako da će bit zanimljivo kao i lani, kvalitetom gorzda sam jako zadovoljan, zdravo i debelo ali količinski dosta manje nego lani
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	image.jpg
Pregledi:	49
Veličina:	99.0 kB
ID:	18098  
Nepročitano 05-09-17, 23:50   #948
Kupljenec
Aktivni Član

Kupljenec avatar

Član foruma od: 06.04.2017
Kupljenec će uskoro postati poznatKupljenec će uskoro postati poznat

Koju to sortu bereš?
Kupljenec je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-09-17, 23:53   #949
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Vrbnička žlahtina
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	image.jpg
Pregledi:	50
Veličina:	82.5 kB
ID:	18099  
Nepročitano 05-09-17, 23:54   #950
Kupljenec
Aktivni Član

Kupljenec avatar

Član foruma od: 06.04.2017
Kupljenec će uskoro postati poznatKupljenec će uskoro postati poznat

Ufff bude vina koliko ti je slador?
Kupljenec je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Novi traktor za vinogradarstvo zvonek Ostali traktori 39 06-04-10 21:20

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:43.