Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Husqvarna motorka
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-07-17, 23:30   #1181
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku
Početno Re: Husqvarna motorka

a niš posebno...u odnosu na 371xp koda držiš drvo u ruci...slabija amortizacija...
a i hoće se štopat na zvijezdi piljevina...

Nepročitano 09-08-17, 22:27   #1182
smilan
Polako se zagrijava

Član foruma od: 16.04.2017
smilan će uskoro postati poznat

Ja takođe imam husgvarnu- tomos 61, sa tamnim polkopcom. kažu da su pravljene u Sloveniji.Svejedno mislim da bi zadivila sve u Huskiju koliko dugo i kvalitetno radi. Kupljena je 1988 godine, od 1997 godine radim sa njom veću količinu drva. Od 2000 godine sam nabavio i vitlo tako da od tada sa njom oko 300 metara drveta svake godine sječem na kratko za šporet, a uu to i još dosta oblovine se izradi. Koristim na njoj vodilicu od 36 zuba 3/8, a napravio sam i dodatnu vodilicu od 46 i 41 zub koje po meni dosta dobro pogoni. Prije četiri godine sam promijenio klip i cilindar, razlog istrošen cilindar u vrhu nestalo je nikla te sam zaključio da je vrijeme.Takođe sam mijenjao i karburator istrošio se leptir od gasa i osovinica, našao polovon i prepakovao. Razmišljao sam da je mijenjam ali još uvjek dobro radi, pogotovo kad se pored mene nađu drugi sa novim pilama onda vidim da nije nimalo lošija. Jeste grublja i na oko je sva izlizana , ali je besprijekorna. Ako odlučim je mijenjat onda mi trebaju dvije, jedna veća za obaranje i furke i jedna manja za iskresivanje. Ova zadovoljava sve.
smilan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-17, 13:49   #1183
Borisllav360
Polako se zagrijava

Član foruma od: 01.07.2017
Borisllav360 je na dobrom putu

Smilane jesi li mislio na ovu:

Ja sam ovu kupio prije 8-9 godina za 8 metara drva i radila je nekoliko u šumi a sad je kod kuće.
Borisllav360 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-17, 07:47   #1184
smilan
Polako se zagrijava

Član foruma od: 16.04.2017
smilan će uskoro postati poznat

Da takva je samo je to novo za moju, ali sam sa njom prezadovoljan.Kad stignem u uslikat ću je, ovo pišem uz kafu, pa odoh radit. Mislim da je najvažnije ko sa njom upravlja, da je osjeti kako radi, da zna po zvuku kakva joj je snaga i smješa koja ulazi u karburator i u pravo vrijeme izvrši štelovanje dizni. Nako ko radi sa njom duži period bilo bi poželjno da je zna naštelovat. Dosta se razumijem, da kažem poznat mi je sav njezin mehanički sklop i sistem rada, tako da sam joj ja majstor. Za neke stvari sam se raspitivao u servisu Huskija i nisam bio zadovoljan njihovim znajem. Naprimer komšija i ja odemo da mu kupimi pilu,nebitno koja i sad kažu u servisu dizne su slijepe nemogu se stelovati samo (posebnim ključem) oni su naštelovali i tako radi odnos zraka i goriva. Međutim a ja ga pitam jer to dobro iz prakse znam na svim visinama nije isti zrak, imam situaciju da radim pored rijeke ujutro gdje je nadmorska visina oko 200 metar i poslijepodne ili drugi dan odem na 1000 matara , nemože da radi dobro i potrebna joj je korekcija smješe. Na planini je suv i rijedak zrak tako da ono njihovo štelovanje pada u vodu, jer su namjestili na neke optimalne uslove zraka koji se tokom godine mijenjaju u pogledu vlažnosti i pritiska. A ako nije dobra smješa ili je guši ili je preoštra ima presuvu smješu i duži rad dovodi do zaribavanja.
smilan je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Motorka žnj marke tomo420 Šumarstvo 22 20-03-14 18:11
Tomos- Husqvarna rudamaca Šumarstvo 15 20-09-13 20:23
Koja je ovo motorka sumadinac Šumarstvo 4 26-01-13 23:21
husqvarna 395 xp vs sihl ms 660 piško007 Šumarstvo 11 20-07-11 16:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:11.