Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Najezda divljih svinja i ostale divljači
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-08-17, 07:29   #241
VuckoH
Aktivni Član

VuckoH avatar

Član foruma od: 11.05.2015
VuckoH će uskoro postati poznatVuckoH će uskoro postati poznat
Početno Re: Najezda divljih svinja i ostale divljači

Imamo isti problem,ili ce se lovce natjerat da plačaju osiguranja a ona štetu ili ce si morat ograđivat lovišta jer ako poljoprivrednici uzmu stvar u svoje ruke ne bude dobro za nikoga.

Pa nek mi netko kaže onda da ne smijemo mi sami divljač rastjerivat.
VuckoH je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-08-17, 00:16   #242
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Daj mi reci neku ideju šta to mi možemo napraviti.
Probao sam sve osim tužbe ili da visim svaku noč na čeki što nesmijem. I opet nebum ništa napravio jer te gamadi svake godine ima sve više ne samo kod mene nego svugdje tak da če ih uskoro biti i tamo gdje ih nikad nije bilo. Ni tužba nije rješenje i več mi je pun kufer zajebavanja i natezanja sa lovcima. Lani predsjednik lovačkog društva kaže da ga boli ku... za bilo čij kukuruz jer i njegov napadaju.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 10:04   #243
dejan.d
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.12.2011
dejan.d će uskoro postati poznat

Kaj napravit, daš žicu kak na sliki ili sejati druga žita pa kukuruz kupit.
http://poljoprivredni-forum.com/show...postcount=5751
dejan.d je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 13:31   #244
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

probaj ovak
https://www.facebook.com/51715486830...5ZUy7B79tL3B5k
Nepročitano 12-08-17, 13:49   #245
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od VuckoH Vidi poruku
Imamo isti problem,ili ce se lovce natjerat da plačaju osiguranja a ona štetu ili ce si morat ograđivat lovišta jer ako poljoprivrednici uzmu stvar u svoje ruke ne bude dobro za nikoga.

Pa nek mi netko kaže onda da ne smijemo mi sami divljač rastjerivat.
Pa nismo mi u Njemačkoj... Nebudu oni ogradili lovišta, nego mi naše parcele, tak to kod nas funkcionira. Tak i najavljuju ukidanje protugradne obrane, i savjetuju nam nek postavljamo mreže... A ja obrađujem desetak ha na dvadeset i kusur parcela, i putam se kak se nisam toga do sad sam sjetio, dal sam zaostao?
gogo je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-08-17, 14:35   #246
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

Član foruma od: 07.10.2011
MilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mraku

Točno tako, ja ogradjujem čim posijem. I to održavam sve do berbe, kosi se i prska 2x totalom. Ako se na vrijeme poprska ne treba kositi, ali treba pratiti stalno.

Čim padne kiša navala je veća i treba obilaziti žicu. I ako je pastir na akumulator, treba puniti akumulator svakih 5-7 dana sve ovisi. Ja gdje god mogu vodim žicu od kuća po drveću i stupovima do parcela i pastir ide na struju, jer na akumulator osim sto se mora punit slabije i radi kad je suha zemlja zbog uzemljenja..

Sve u svemu naš trošak bude daleko veći nego nekom ko se brine samo o usjevima, ali tko nas pita.
Nepročitano 12-08-17, 14:43   #247
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Eto... Ajde još imaš kakvu takvu utjehu da svoj kukuruz koristiš u ishrani, pa mu povećaš vrijednost, dok na cijenu sirovog od 65lp s troškom borbe protiv divljači imaš samo pušing....
Nepročitano 12-08-17, 14:49   #248
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

Član foruma od: 07.10.2011
MilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mraku

Sad ide kukuruz po 1.60 kod nas, ali me opet strah koliko ćemo ubrati najesen.

A tako sirovog prodavat sa prinosima kod nas 7-8t/ha teško da ikakve zarade ima, samo troška.
Nepročitano 12-08-17, 21:35   #249
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Ostane poticaj,ako imaš sreće...
Nepročitano 14-08-17, 09:00   #250
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Citiraj:
Prvotno napisano od dejan.d Vidi poruku
Kaj napravit, daš žicu kak na sliki ili sejati druga žita pa kukuruz kupit.
Ovo je prva godina da sam ogradio nešto kukuruza ali to nije rješenje. Ako si pogledao dobro sliku vidi se da je to ispod kuča a tu do sad nisu nikad dolazile a dolaze jer je dosta polja ograđeno pa nemaju izbora a lovci eto i jučer imali bezuspješan lov. Nemreju nači svinju jer ju traže po danu u kukuruzima a one su u nekadašnjim livadama koje su sad 95 % zarasle u morfu ( agaciju ) i tu je raj za njih. I onda normalno da kažu da nema svinja samo neznam tko onda pravi štetu.
gogo Nema šanse da mi ostane poticaj jer moram uložiti dosta više od poticaja da bih nešto dobio.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Oznacavanje svinja i vođenje registra svinja na gospodarstvu miroslaw Svinjogojstvo 61 01-06-17 10:45
Ostale prikolice mario Prikolice 1007 27-02-17 00:39
živa ograda - živica od divljih vrsta mountain Ostale grane poljoprivrede 12 02-10-12 15:12
Uzgoj divljači? komer Ostale grane poljoprivrede 49 20-01-12 21:36
Šteta od divljači asestic Povrtlarstvo 35 07-04-11 12:27

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:07.