Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Yanmar YANMAR , i ostali japanski traktori

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-01-19, 23:59   #2331
dingo
Uvaženi Član

dingo avatar

Član foruma od: 14.10.2010
dingo će uskoro postati poznatdingo će uskoro postati poznat
Početno Re: YANMAR , i ostali japanski traktori

Moje je iskustvo sa Ls j 23 Mitshubishi da je duplo bolji od kubote b1820 kojeg imam i barem 8 x bolji od ym 15d kojeg sam također imao.
Ako Wuki raspolaže kakvim kvalitetnim informacijama bilo bi lijepo da ih podijeli sa nama, bogato iskustvo ima u radu sa yanmarima i mnogim drugim stvarima vezano uz popravke i priključke.
Koliko sam vidio to je dosta star model i najviše ovisi koliko je radnih sati napravio i kako je održavan, te od koga je kupljen.

Nepročitano 09-01-19, 15:21   #2332
Zlatko8
Početnik

Član foruma od: 06.01.2019
Zlatko8 je na dobrom putu
Početno

Traktor ima 890 radnih sati i dobro je održavan. Meni treba za malčiranje u voćnjaku, te za obradu male njive. Molio bi preporuku koje priključke za njega kupit. Kakav malčer, plug i frezu?

Posljednje uređivanje od ZJ : 10-01-19 at 13:18 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
Zlatko8 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-19, 11:36   #2333
Razinekop
Regularni Član

Član foruma od: 10.12.2013
Razinekop je na dobrom putu

Za Zlatka

Imam mali japanski traktor Iseki TU 1600 pa da ti prenesem svoja iskustva.
Ne znam da li si kupio ili imaš namjeru tek kupiti traktor i malo mi je čudno da je bez ikakvog priključka?
Mali traktor je za male stvari (malo snage) -malo zemlje koja se redovno obrađuje,malu travu i moj još ide sporo 11km/h tako da nije za ići daleko.

Freza je bila "orginal" sa njime 120 cm radna površina-srpasti japanski noževi.Tvrdu zemlju ne mogu frezati -jednostavno preskoči.Redovno frezanje ide dubina nekih 20 tak cm -prvi puta sporo kasnije brzo usitnjavanje.

Pravio sam neki plug od 10 cola(otkinut sa zaprežnog pluga) ali moj nema prednji pogon i nije za oranje-nema snage ni mase za vući.

Roto malčer sam kupio novi(helikopter tri noža 100 cm radni) .Sa njim malčiram maslinik -ja zadovoljan lakše nego trimerom. Oko krošnje ti ostaje- za ručno (ići unazad komplicirano -imaš i
bočnih pomičnih )

Moj je starijeg tipa tako da sam pravio gornji priključak kopčanja u tri točke-nije problem.
Druga stvar je što valjda jedini ja u Hrvatskoj imam takav traktor (sudeći po forumu) tako da nemaš od koga "prepisivati".Imao sam problem sa lomom lanca freze- moj japanac nema zaštitnu sklopku na kardanu freze-(nabavio)

Toliko od mene-pitaj ako ti treba ,teško je biti pionir u nečemu i nemoj da te moj komentar obeshrabri -"Hrabre prati sreća"
Razinekop je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-19, 13:27   #2334
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Nemam niti jedan od tih malih traktorčića, ali sam razmišljal o kupnji nekad dosta davno. Zahvalu sa ti stisnul za nesebično podijeljeno iskustvo. Čim više takvih forumaša, tim bolji forum.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-19, 21:16   #2335
dingo
Uvaženi Član

dingo avatar

Početno

Gdje si kupio traktor? Inače ti traktori idu u prodaju nakon što okrenu brojčanik, ali su toliko kvalitetni da odrade još koju tisuću radnih sati ako se održavaju. Na ovih 800 rs dodaj još 10.000.

Ovaj je za prodaju.
Attached Images
Vrsta datoteke: jpg ls3 - kopija.jpg (85.5 kB, 43 views)
Vrsta datoteke: jpg ls broj motora - kopija.jpg (95.8 kB, 42 views)

Posljednje uređivanje od mtd001 : 12-01-19 at 13:24
dingo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-01-19, 22:05   #2336
DekaSK
Početnik

Član foruma od: 26.03.2015
DekaSK je na dobrom putu
Početno

Dečki,prodet yanmar teška muljaža.muljanje s ovim onim,lažna obećanja,traktor je vječan,neuništiv i tako to.kad sam mu rekao da mi je stao nakon 100 radnih sati veli tip da je to polovno i da se nemam šta čudit,nema računa.djelova jedva ili nikako.a kad ih nadje koštaju da se usereš.tko se zajebao kao i ja djelove neka nabavlja u firmi MPS iz ivanić grada ili kod mađara na kelet agro.a traktore morete kupit na BE forward yanmar u pola cjene

Meni na računu 2001. a izgleda da je 1991. Jbg

Posljednje uređivanje od ZJ : 16-01-19 at 08:49 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
DekaSK je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-01-19, 00:41   #2337
dingo
Uvaženi Član

dingo avatar

Malo probao orati, ali previše je vlage na površini.
Attached Images
Vrsta datoteke: jpg ls 8.jpg (92.5 kB, 33 views)

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ostali motokultivatori Krumpironja Ostali motokultivatori 224 10-12-18 23:07
Sretni ostali praznici (praznik rada i ostalo)... deinstalator Razne obavijesti, poruke... 33 06-02-15 20:34
Pocetnica: IMT 539 vs 533 vs Yanmar Smiljan IMT 30 20-05-14 10:38
Yanmar F 200 slavio Yanmar 0 11-02-13 04:31
Tomo ili Yanmar Žuti Yanmar 323 30-10-12 19:45

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:16.