Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > RUSKI TRAKTORI > MTZ - Minsk Traktorski Zavod Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-12-18, 02:39   #2141
nino1005
Polako se zagrijava

Član foruma od: 28.02.2017
nino1005 je na dobrom putu
Početno Re: Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

malo je nejasno ali jel ne ukljucujes i iskljucujes na onu desno rucku sta napinje lamele i cim ju dignes ili spustis krene ili stane ako je u tome stvar
nino1005 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 29-12-18, 08:35   #2142
manc
Polako se zagrijava

Član foruma od: 24.05.2015
manc je na dobrom putu

skužio sam,mada će ići poklopac dole da vidim stanje unutra i odmah vidim kako to funkcionira.zapekla mi desna čizma nemogu kotač vrtit uopće.još se čudim kako volan tako težak a ono rukavac mrtav.jel se da to nekako razradit ili treba sve skinut dole.
manc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-01-19, 01:51   #2143
manc
Polako se zagrijava

manc je na dobrom putu

na koliko se stežu klipnjače i glava na 82.ima li neko podatak
Nepročitano 09-01-19, 09:42   #2144
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

18 klipnjaće - 24 glava.
Nepročitano 11-01-19, 16:47   #2145
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Imam jedno pitanje za stručnjake oko ruskih traktora. Jel se mijenjao naziv MTZa u belarus ili ne? Jer sam imao u mladosti susrete sa jednim šumarski opremljenim 952.2 belarusom(tako mu je na haubi na naljepnici pisalo) a na netu sam pronašao slicne takve traktore i piše na njima MTZ. Pa me sad zanima u cem je razlika ak je ima osim u naljepnici?
Nepročitano 11-01-19, 22:09   #2146
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Isti vrag, samo ovisi kakve su kad naljepnice lijepili gore.
Nepročitano 11-01-19, 23:31   #2147
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

U Srbiji pise Belarus Agropanonka pa je i dalje isti klinac
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-01-19, 00:50   #2148
manc
Polako se zagrijava

manc je na dobrom putu

eto motor sam uredio mada nije čak niti bio u prelošem stanju osim prvih karika koje su pukle i glava je bila u recimo lošem stanju.stavljene nove karike,leteći i glava uređena na novo svi ventili i vođice nove.dizne veli majstor da su 100 posto ali opet mi teško pali dok je hladan i dimi bjelo na 1 i 2 cilindar,jedino još šta ostaje da je loša pvp.kočnice sam isto rasturio unutra sve ko novo ili su slabo korištene ili su već rađene,jedino sam opruge mjenjao na škarama i pukla osovina od ručne kočnice jer je zapekla ona klackalica od stajanja vjerojatno.već sam imao kombinacije da je rastokarim i zavarim malo pobrusim zube fleksom kad tamo osovina 157 kn reko daj 2,da je ta osovina od bilo kojeg zapadnog traktora sigurno nebi bila ispod 300 eura a ostalo da ne pričam.nakraju nije tako loše kako je izgledalo samo je dosta posla.
Nepročitano Jučer, 16:13   #2149
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Petretic549 Vidi poruku
Imam jedno pitanje za stručnjake oko ruskih traktora. Jel se mijenjao naziv MTZa u belarus ili ne? Jer sam imao u mladosti susrete sa jednim šumarski opremljenim 952.2 belarusom(tako mu je na haubi na naljepnici pisalo) a na netu sam pronašao slicne takve traktore i piše na njima MTZ. Pa me sad zanima u cem je razlika ak je ima osim u naljepnici?
Nije se ništa mjenjalo
MTZ je naziv tvornice i znači "Minsk Traktorsky Zavod" a Belarus ti je ispred svakog imena marke traktora proizvedene u bivšem sovjetskom savezu.Pa tako imaš Belarus MTZ,Belarus LTZ,Belarus VTZ,Belarus UMZ....i tako dalje.
I to nisu sve ista marka nego su različite marke koje nemaju ništa jedna sa drugom osim te oznake Belarus ispred imena.
To ti je kao da recimo Njemačka ispred svake svoje marke traktora ili automobila stavi GMBH.Pa bi bio GMBH Deutz,GMBH BMW,GMBH Porche itd.Kužiš poantu...
Dakle kod belarus traktora je bitno ono što dolazi poslije te oznake "Belarus".Jer ljudi misle da je to sve ista stvar i ista marka
Nepročitano Jučer, 16:33   #2150
manc
Polako se zagrijava

manc je na dobrom putu
Početno

taman sam mislio da je sve gotovo i može kabina natrag gore.probam kardan ne radi,preko getribe radi ali preko motora ne.jel treba skidati poklopac i sve sa gornje strane da bi se došlo do toga i rješilo ili može od iza i sa strane.

neide kardanska osovina van.puko mi onaj vijak osigurač na pregradi unutra u kućištu i srećom uspio ga izvaditi jedva ali osovina neide kao da je unutra uglavljeno nešto.

Posljednje uređivanje od savoris : Jučer at 20:53
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
BELARUS opća rasprava mario RUSKI TRAKTORI 2342 12-12-18 00:38
prodajem belarus t 40!!! t40sb Ponuda 6 31-10-12 20:17

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:49.