Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-12-07, 22:19   #101
suljos
Aktivni Član

Član foruma od: 09.04.2007
suljos je na dobrom putu
Početno Re: Vladimirec

Vec sam vam naporan,zapremina rezervara(to sve znam za mali IMT pa da vidim kako je kod ovog) goriva,koliko ide ulja u motor,na koliko sati zamjena i td.?
suljos je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-12-07, 22:24   #102
VTZ
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od suljos
Vas dvojica imate taj traktor,do sada sam skrušeno slušao vaša izlaganja.Dali možete reći osnovno,koliko je težak,koje snage ima na raspologanju pri kupovini(mislim na izvedbe koje se nude),zapremina rezervara goriva,ulja u motoru(na koliko sati je predvidjena izmjena)koje ulje u HR je predvidjeno za njega,tako diferencijal i hudraulika?
Teško je nekome uopće objasniti ponudu Ruskih traktora, jer imaju više tvrornica, modela, svega i svačega.. Osnovno je shvatiti da Belarus MTZ nije Rus, jer radi se od drugom narodu i drugoj državi.

Traktor teži oko 2000 kg, pa na više (oni s duplom vućom). Snaga je također promjenljiva kategorija, postoje motori raznih zapremina, 4 konja može se podići snaga odvrtanjem količine goriva na samoj Bosh pumpi, a može se montirati i veća pumpa.

Ulja motornog 7,5 l u mašini, 10 l hipenola u mjenjaču i 10 litara motornog ulja u hidraulici. Zapremina rezervoara 50 litara, ja ima dosta šire gume od onih original ruskih, vozim se oko 25 kmh po asfaltu.

Ulje u motoru se mijenja prema specifikaciji proizvođaća ulja, dakle može i na 200 rs, iako se preporuča na 150 rs ili jednom godišnje.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-12-07, 22:37   #103
VTZ
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od alen28
Vidim na slikama da imaš onaj standardni priključak za kipericu? jel si ga dobio sa vtz ili si sam slagao?
Dobio sam ga kod kupnje, jedino kaj je on predviđen da bude zakopčan za rukavce hidraulika, umjesto poluga vuče. Stoga sam ja kuku za prikolicu sajlom objesio za kučište, tak da mi ona ne ovisi o položaju hidraulika.

I moj guta sve kaj mu se natoči, a s ovim plavim dizelom naprosto leti.. :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-12-07, 22:49   #104
VTZ
Gost

A to sam sam ja montirao! Na dolaznu cijev ti pašu fitinzi od vodovoda, ja sam stavio dva koljena da mi priključnica bude tamo gdje je najpristupačnija. Ali sama priključnica ima malo finiji navoj, pa sam zadnji fiting odnio k tokaru, koji je malo prepravio taj navoj, i sad sve odlično radi..
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-12-07, 22:59   #105
VTZ
Gost

Treba ti standardna priključnica, nešto fitinga i malo kudelje. Sutra pogledam kako sam ja to izveo, više se ne sjećam što sam sve zašarafio od fitinga, ali inače to je pola sata posla! ;)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-12-07, 15:59   #106
VTZ
Gost

Alene, evo kako sam ja montirao hidrauličnu priključnicu, na cijev s desne strane. Postoji još jedan izvod s lijeve strane, ali dvije priključnice mi za sada nisu potrebne...

Znači treba ti koljeno (90 stupnjeva) s dva ženska navoja, koljeno s jednim muškim i jednim ženskim navojem, i na kraju dupli nipl, na kojem jedan navoj moraš dati preraditi u finiji. Čini mi se da je sve promjera pola cola, ali nisam siguran, pa provjeri prije montaže! Spojeve sam prebrtvio kudeljom, za sada još nijedna kap ulja nije izašla na spojevima!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-12-07, 16:19   #107
VTZ
Gost

Lance na polugama za vuču preuredio sam odmah čim sam kupio traktor. Stavio sam nove duže španere, a nosač na koju su lanci učvrščen je na kučište poluosovine, i razuprt na još dvije strane, tako da niti kod najjačih udaraca nema savijanja nosača prema gore, ili prema sredini traktora.

Odgovori s citatom
Nepročitano 12-12-07, 16:24   #108
Ratarko
Gost

:shock: :shock: :shock:
To je traktor !
Spojio si sa običnim vodovodnim cijevima hidrauličnu priključnicu !
Ta cijev što je ostavljena na traktoru , za čega je ona služila i da li je na njoj bio navoj ?
Da li ti se ukrućuju španeri pri dizanju i spuštanju odnosno da li ti je nosač španera u istoj visini sa bolcnom koji drži polugu hidraulika . Meni se na IMT 539 uvijek španeri malo ukrućuju kada podižem hidraulik ... :|
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-12-07, 16:34   #109
VTZ
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
:shock: :shock: :shock:
To je traktor !
Spojio si sa običnim vodovodnim cijevima hidrauličnu priključnicu !
Ta cijev što je ostavljena na traktoru , za čega je ona služila i da li je na njoj bio navoj ?
Postoje dvije cjevi, obje su spojene na hidraulični razvodnik u kabini, namjenje su za potrebe upravljanja priključenim hirauličnim uređajima, kiperica, berač, plug i slično. Jedino što na kraju imaju samo navoj i čep, pa treba pripasati priključnice. A ljudi s bune, kao - u kabini ima previše kojekakvih ručica.. :roll: Kao da je teško odšarafiti one koje ti ne trebaju svaki dan!?

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
Da li ti se ukrućuju španeri pri dizanju i spuštanju odnosno da li ti je nosač španera u istoj visini sa bolcnom koji drži polugu hidraulika . Meni se na IMT 539 uvijek španeri malo ukrućuju kada podižem hidraulik ... :|
Da, i ja sam visinu rupe podesio tako da se u podignutom položaju lanci zategnu, a kad se spusti oruđe, onda imaju malo slobodnog hoda. Za svaki slučaj sam izbušio dvije rupe na nosaču, ali spomenuta verzija pokazala se najboljom.

Kod okretanja i prelaska preko grabica, podignuta oruđa ne kloparaju i ne tuku, kad su lanci zategnuti.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-12-07, 17:07   #110
VTZ
Gost

To su dvije razupore, da se nosač lanca nebi savijao prema gore ili prema sredini traktora, kod jakih udaraca tanjuračama, ili nečim drugim, zakopčanim na poluge.

Prema gore stavljena je četvrtasta cijev, uprta u ploču na kojoj leži kabina. Vodoravno je vijak-šipka, zašarafljena u jednu od onih rupa na bočnim konzolama za bolcne zadnjih poluga.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
vladimirec t25 fifo Predstavite se 8 06-02-13 21:17
usporedba ursus 335-vladimirec T-25 baustelac99 URSUS 29 21-11-12 19:15

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:44.