Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-11-07, 12:24   #1
Juls
Gost

Početno Višnja

Pozdrav svima. Ima li tko iskustava u proizvodnji visnje?
  Odgovori s citatom

Nepročitano 21-11-07, 18:26   #2
ROKI
Gost

Početno Re: Višnja

Ja trebam sada (čim se popravi vrijeme) sadit 40 ha Oblačinske višnje na vlastitom korjenu. Ugovaram i kooperaciju za sadnju višnje na nekih 160 ha.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-07, 18:30   #3
sapat
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od ROKI
Ja trebam sada (čim se popravi vrijeme) sadit 40 ha Oblačinske višnje na vlastitom korjenu. Ugovaram i kooperaciju za sadnju višnje na nekih 160 ha.
ideeeš, koliko je to litara soka od višanja... a tek kolača sa višnjama... ;) :D super, Roki ide to tebi

koliko ide stabala višnje po ha?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-07, 18:43   #4
ROKI
Gost

Na razmak od 5x3m 660 sadnica po hektaru. A moš ić i 4,5x3,5m, 4,5x3m. Ja idem na veći medjuredni razmak zbog veće mehanizacije.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-07, 08:10   #5
Juls
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od ROKI
A di sadiš višnje? Ja sam planirala također ove jeseni posaditi 1 ha, ali me malo brine vrijeme. Kiša, snijeg, hladnoća. Mislim da to neće ić na dobro. A kojom tehnikom sadiš? U brazdu?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-07, 19:35   #6
ROKI
Gost

Kod SL. Broda. Neznam kako ću sadit jer sve ovisi koliko će se tlo prosušiti. Imam dva traktorska svrdla za bušenje rupa, a ako nebude moglo sa njima onda ručno kopanje slijedi. ;) U brazdu nikako jer ima puno nedostataka. Teško je jednobrazdnim plugom izvuću pravac ako teren nije ravan, vraćanje zemlje natrag, u slučaju nagiba moguće je otjecanje vode kroz brazdu i zemlja se oko korijena "opere" tj. voda ju odnese i može sadnica izmrznit. Ima još nedostataka, ali i sadnja svrdlom zna biti problem ako je tlo prevlažno (pogotovo ako je tlo strukturno teže) jer svrdlo svojim vrtenjem zagladi stjenku rupe pa tu zna biti problema onda. planirao sam saditi čim vrijeme dozvoli, ali izgleda da će sve ostat za proljeće nažalost.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-07, 09:09   #7
Juls
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od ROKI
Kod SL. Broda. Neznam kako ću sadit jer sve ovisi koliko će se tlo prosušiti. Imam dva traktorska svrdla za bušenje rupa, a ako nebude moglo sa njima onda ručno kopanje slijedi. ;) U brazdu nikako jer ima puno nedostataka. Teško je jednobrazdnim plugom izvuću pravac ako teren nije ravan, vraćanje zemlje natrag, u slučaju nagiba moguće je otjecanje vode kroz brazdu i zemlja se oko korijena "opere" tj. voda ju odnese i može sadnica izmrznit. Ima još nedostataka, ali i sadnja svrdlom zna biti problem ako je tlo prevlažno (pogotovo ako je tlo strukturno teže) jer svrdlo svojim vrtenjem zagladi stjenku rupe pa tu zna biti problema onda. planirao sam saditi čim vrijeme dozvoli, ali izgleda da će sve ostat za proljeće nažalost.
Iz tvog iskustva reci koliko treba radne snage da se posadi 600 kom sadnica visnje u sto kracem roku? Odakle nabavljas sadnice Oblacinske, vlastita proizvodnja ili? Moj teren je ravan, podrivan, pooran i potanjuran. Cini mi se da cu ja nakraju saditi pod lopatu. Busnje svrdlom moze biti vise stetno nego korisno, koliko mi se cini.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-08, 11:22   #8
kreso1
Gost

Početno Strojna berba višanja

Ima il tko kakva iskustva ili saznanja o tresačima za berbu višanja i šljiva
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-08, 16:34   #9
Picek
Gost

Početno Re: Strojna berba višanja

Citiraj:
Prvotno napisano od kreso1
Ima il tko kakva iskustva ili saznanja o tresačima za berbu višanja i šljiva
Roki će ti napisati više o tome.. :mrgreen:
imam ja jedan dvd sa tresačem za višnje iz Srbije..
ali je preveliko za upload...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-08, 18:55   #10
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Strojna berba višanja

Traktorske tresace sljive i visnje prodaje firma JUL-COM iz Pleternice (kraj Pozege)

http://www.traktori.hoola.hr/show.jsp?page=96325
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:42.