Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-02-08, 00:16   #1
breskvica
Gost

Početno Breskva

Molila bih iskusne voćare da mi pokušaju objasniti kako i kada trebam orezati breskve. Vinogradarske su, stare tri godine,i imam dva komada-ali su moj ponos!! :mrgreen:

Unaprijed zahvaljujem !

P.S. Do sad nikada nisu orezivane,pa su malo "čupave"
  Odgovori s citatom

Nepročitano 24-02-08, 15:57   #2
KRESO
Uvaženi Član

Član foruma od: 31.07.2007
KRESO je na dobrom putu
Početno Re: Orezivanje bresaka

he,he moraju na depilaciju, ah ženske stvari !!! ( sorry nisam mogao izdržati da ne komentiram) :mrgreen:

R. W. Emerson
KRESO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-03-08, 18:00   #3
neno
Gost

Početno BRESKVE

POZDRAV SVIMA!
dal netko od vas ima nasad breskvi? imam 1,5 ha, pa bih rado podijelio iskustva jer vidim da proizvođača breskvi baš i nema puno
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-03-08, 22:33   #4
krki
Uvaženi Član

krki avatar

Član foruma od: 01.01.2007
krki je na dobrom putu
Početno Re: BRESKVE

ima kod mene u velikoj gorici nekoliko njih kaj imaju breskve
krki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-03-08, 22:47   #5
neno
Gost

jel si ih vidio koji puta? koji uzgojni oblik, sorte i tak to?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-08, 09:33   #6
krki
Uvaženi Član

krki avatar

Član foruma od: 01.01.2007
krki je na dobrom putu

nisam se interesiral jedino sam prije par godina kupoval kod kuma nektarine ibreskve i to je bilo super za odnest na more i jeftino mislim da je bila cjena kos nj upola od one u ducanu i onda su mu jedne godine bile jako sitne ali i takve meni super i posjeko ih je i iskrčio nerznam tocno zakaj
krki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-08, 20:19   #7
neno
Gost

šteta. ja kao uzgojni oblik imam vretenasti grm, al mi je problem kaj ga nigdje nisam vidio uživo, sve iz literaturei inih izvora. svi nasadi u okolici su oblik vaze. zato i tražim nekog ko ih ima pa da se malo dodatno educiram! :D .a zbilja me čudi kaj ih se više ne sadi, jer je zbilja dosta profitabilna, a i zaštita nije tak komplicirana i ne košta puno. :mrgreen:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-03-08, 15:22   #8
panther
Polako se zagrijava

Član foruma od: 14.01.2008
panther je na dobrom putu

neno.ja planiram ove godine podići nasad breskve.ne znam otkuda si ali kažu da je u kontinentalnom djelu najbolji uzgojni oblik vaza zbog osvjetljavanja krošnje i samoga ploda.tako da bih i ja išao na vazu 4x3-3,5m.nadam se da ću uspjeti prodati urod .puno sam premišljao oko jabuke ili breskve ali ipak je prevladala breskva.
panther je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-03-08, 19:46   #9
neno
Gost

bok panther! ajde da još netko postane breskvar! :D . ja sam ti inače iz Velike Ludine, Moslavina, izrazito voćarski kraj, većinom jabuke, al ima već dosta i nasada breskve. i svi imaju više manje vazu. meni ti se to ništa ne sviđa, jer im pobjegne u zrak, rodne grane nalaze se na 1.60 od zemlje, tako da imaš manji urod. vretenasti grm mi se pokazao odličan. doduše napravio sam nekoliko propusta, al sad znam tehnologiju (na greškama se uči), i sad sam podigao još hektar.mislim da ti je međuredni razmak od 4 m premalo za vazu, raspitaj se malo. odakle si ti? koliko planiraš posaditi?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 18-03-08, 22:54   #10
ivha
Gost

ja vam imam 1ha bresaka i isao sam na vretenasti grm, kraj mene vam ima susjed s vazom i mogu vam samo reci da su mu se vec redovi spojili. naravno iste godine smo sadili
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:07.